Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 16.976 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DIPLOSTAR SRL SRL | 35758343 | 6210 | 120.180 (2025) |
| SEBASTIAN DRIVE S.R.L. SRL | 49716160 | 4933 | 120.178 (2025) |
| THE HYGGE HOUSE S.R.L. SRL | 41752116 | 5520 | 120.176 (2025) |
| ANTONIU CONSULT ASIG SRL SRL | 35435776 | 6622 | 120.166 (2025) |
| NEFERTITI BUSINESS S.R.L. SRL | 40029219 | 4932 | 120.158 (2025) |
| ADAPTEK FS S.R.L. SRL | 37897356 | 4334 | 120.099 (2024) |
| MATERIA DESIGN SHOP SRL SRL | 28344373 | 8110 | 120.093 (2025) |
| SARA TRADING SRL SRL | 23745676 | 4759 | 120.082 (2024) |
| BERRYES SRL SRL | 32010339 | 4933 | 120.076 (2023) |
| NEXT TREND SOFTWARE S.R.L. SRL | 50536367 | 6210 | 120.069 (2025) |
| PREMIUM ADMINISTRARE IMOBILE S.R.L. SRL | 39104600 | 6832 | 120.056 (2025) |
| GOOD CAB SRL SRL | 38005501 | 5232 | 120.049 (2025) |
| GREENTRANS SPEED S.R.L. SRL | 45138527 | 9622 | 120.046 (2025) |
| MEMORY CATCHER S.R.L. SRL | 37882789 | 7420 | 120.040 (2025) |
| TINERI ADECVATI S.R.L. SRL | 47334970 | 9329 | 120.036 (2025) |
| EXPRESS CONSULT ASIG SRL SRL | 35185050 | 7911 | 120.014 (2025) |
| PRIMA SOLUTION LTD S.R.L. SRL | 50328153 | 7330 | 120.000 (2025) |
| CITY REAL CAPITAL INVEST SRL SRL | 38135196 | 6820 | 120.000 (2025) |
| SONAVA S.R.L. SRL | 48038026 | 8559 | 120.000 (2025) |
| RXR COMMUNICATION IT S.R.L. SRL | 46653792 | 6210 | 120.000 (2025) |
| ALEX CONFORT RAPID SRL SRL | 36473417 | 4932 | 119.962 (2025) |
| 7P MARKETING SRL SRL | 23132906 | 7020 | 119.932 (2025) |
| MAG DIGITAL MEDIA S.R.L. SRL | 36591340 | 4312 | 119.930 (2025) |
| NEW ADMIN&PAPERS S.R.L. SRL | 49478092 | 6832 | 119.924 (2025) |
| ENZO SPEED S.R.L. SRL | 45859361 | 4933 | 119.909 (2025) |
| ZEDEX AUTO S.R.L. SRL | 40548666 | 4531 | 119.900 (2025) |
| ROSIMVAS CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41878212 | 4120 | 119.886 (2025) |
| VISUAL BOX SRL SRL | 35742851 | 6210 | 119.880 (2025) |
| SCRIBUX FAY S.R.L. SRL | 51579560 | 7311 | 119.838 (2025) |
| CLAUMEDANEST S.R.L. SRL | 43926448 | 8622 | 119.800 (2025) |
| UNIT ACORD S.R.L. SRL | 39687733 | 6831 | 119.796 (2025) |
| GRACEWELL CO S.R.L. SRL | 51959020 | 6831 | 119.796 (2025) |
| VET TAC.SOCIAL S.R.L. SRL | 35793103 | 7500 | 119.755 (2025) |
| DENTREPAIRCOMFORT SRL SRL | 38406376 | 3313 | 119.684 (2025) |
| TAHODIGITALIS SRL SRL | 23356490 | 5221 | 119.670 (2025) |
| THINK PINK DESIGN SRL SRL | 35327588 | 7311 | 119.632 (2025) |
| RIDEWAVE S.R.L. SRL | 49340170 | 4933 | 119.625 (2025) |
| URBAN UTILITIES DENIPET S.R.L. SRL | 39279947 | 4322 | 119.621 (2025) |
| ANDY ASIG S.R.L. SRL | 47536464 | 6622 | 119.579 (2025) |
| PAPILION COSMETICS PRODUCTION SRL SRL | 37912260 | 2041 | 119.570 (2025) |
| ELI DRESING S.R.L. SRL | 41616432 | 1421 | 119.545 (2025) |
| LALARIDE TRANSPORT S.R.L. SRL | 45232787 | 4939 | 119.527 (2025) |
| RLM ACCOUNTING S.R.L. SRL | 52172513 | 8210 | 119.500 (2025) |
| VESTROM SRL SRL | 11665778 | 4622 | 119.457 (2019) |
| MJ HUB S.R.L. SRL | 51645877 | 6831 | 119.430 (2025) |
| DNTL REPARATUR S.R.L. SRL | 40400847 | 3250 | 119.410 (2025) |
| MIF CONSTRUCT SRL SRL | 19043568 | 4521 | 119.403 (2025) |
| ELEVATED SOFTWARE CO S.R.L. SRL | 47212891 | 6201 | 119.400 (2023) |
| CONNECTED PROJECTS S.R.L. SRL | 47582746 | 6201 | 119.399 (2025) |
| ELECTRIC LAND SRL SRL | 2871337 | 6220 | 119.399 (2025) |