Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 16.973 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,1% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ARCHIVE SYSTEMS & SOLUTIONS SRL SRL | 37956894 | 5210 | 37.000 (2024) |
| DVG ACTIV CONT S.R.L. SRL | 38953527 | 6920 | 37.000 (2025) |
| HORECA DESIGN & SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39638420 | 4641 | 37.000 (2025) |
| MATBER ADMIN S.R.L. SRL | 52630556 | 7120 | 36.980 (2025) |
| LEDGERA S.R.L. SRL | 49682466 | 4619 | 36.980 (2025) |
| RLV FRUCT SRL SRL | 36689659 | 4721 | 36.963 (2020) |
| AGROINDUSTRIALA SA SA | 210126 | 0125 | 36.925 (2025) |
| AMPLEX PRODCOM SRL SRL | 7607086 | 2341 | 36.909 (2025) |
| ARHITOPICA S.R.L. SRL | 39928173 | 7111 | 36.900 (2025) |
| ARTLAURAB S.R.L. SRL | 47267293 | 7420 | 36.887 (2025) |
| MMHIPOSAN S.R.L. SRL | 39800025 | 8621 | 36.880 (2025) |
| ADRIATIC FLAVIO SRL SRL | 32547147 | 4933 | 36.875 (2025) |
| MARGRAN CONSTRUCT SRL SRL | 5567082 | 4399 | 36.861 (2025) |
| ORTOLIFE CONCEPT S.R.L. SRL | 44731274 | 8559 | 36.847 (2024) |
| VITHI SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47666545 | 6201 | 36.844 (2025) |
| SRDA TECH SERV S.R.L. SRL | 50224160 | 9510 | 36.800 (2025) |
| DESK MANAGEMENT S.R.L. SRL | 39818006 | 6832 | 36.780 (2025) |
| ECOPOR SRL SRL | 18287858 | 6820 | 36.776 (2025) |
| CASA NOVA COMIMPEX SRL SRL | 5014074 | 7022 | 36.773 (2025) |
| LUCTAN TURISM 2017 SRL-D SRL | 37806560 | 5520 | 36.771 (2025) |
| SLOTS SUPPORT PROVIDERS S.R.L. SRL | 47145105 | 9511 | 36.769 (2024) |
| DERMED CONCRET SRL SRL | 36949821 | 8622 | 36.760 (2025) |
| ORBIS MAPPING S.R.L. SRL | 43027026 | 7112 | 36.757 (2025) |
| AMCOM CONECT S.R.L. SRL | 52287823 | 4933 | 36.752 (2025) |
| LORENSA TOP DESIGN S.R.L. SRL | 44132240 | 4120 | 36.750 (2025) |
| TAMARO IMPEX SRL SRL | 8472475 | 4933 | 36.749 (2018) |
| ORBAN TAXI SRL SRL | 38296133 | 4932 | 36.741 (2025) |
| JAWA SALES CONSULTING S.R.L. SRL | 48515826 | 4939 | 36.736 (2024) |
| ESSA INVEST SRL SRL | 23580144 | 6831 | 36.733 (2020) |
| N&D ELCAS SRL SRL | 16164590 | 4619 | 36.727 (2018) |
| ACORD ECO S.R.L. SRL | 43400469 | 8129 | 36.727 (2025) |
| CORETRANSILVANIA S.R.L. SRL | 51706273 | 9313 | 36.726 (2025) |
| NEOTECH SRL SRL | 18033612 | 6201 | 36.718 (2021) |
| AQUILA CAPITAL EXPERT S.R.L. SRL | 51304160 | 7020 | 36.711 (2025) |
| ACO DRIVE S.R.L. SRL | 47693930 | 4939 | 36.705 (2024) |
| SIMONIK RICHY SRL SRL | 37085693 | 4932 | 36.699 (2025) |
| XANAGYN S.R.L. SRL | 47585637 | 8622 | 36.670 (2025) |
| TRANSILVENETO S.R.L. SRL | 39632894 | 7499 | 36.668 (2022) |
| INSCO S.R.L. SRL | 52630564 | 4221 | 36.639 (2025) |
| SENSEI DIVA TAXI S.R.L. SRL | 38569217 | 4933 | 36.638 (2025) |
| NATURMED NUTRISUPPORT S.R.L. SRL | 49933606 | 4619 | 36.620 (2025) |
| RBM SKYDIVE S.R.L. SRL | 41668792 | 9329 | 36.600 (2025) |
| SANO DENT PARO S.R.L. SRL | 52164413 | 8623 | 36.600 (2025) |
| REQUIEM SERVICII FUNERARE SRL SRL | 33269227 | 9603 | 36.590 (2024) |
| MARIO DANCE ATELIER SRL SRL | 28005202 | 9020 | 36.585 (2023) |
| MAXIMO CONNECT S.R.L. SRL | 46407534 | 6831 | 36.573 (2024) |
| BIGMEC IMOBILIARE S.R.L. SRL | 43659146 | 9319 | 36.572 (2022) |
| TAXI BRAVO 9 SRL SRL | 29461037 | 4933 | 36.561 (2025) |
| BIROPUNCT S.R.L. SRL | 38624591 | 7022 | 36.535 (2024) |
| TOTALUS RED POINT SRL SRL | 37639543 | 4932 | 36.496 (2025) |