Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 16.973 au depus bilanț pentru 2017 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 37,6 mld RON, e 74,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,1% peste media județului. Față de 2016, cifra de afaceri a crescut cu 17,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TISOR AUTO SRL SRL | 29369449 | 3312 | 6.948 (2025) |
| POSITIVE RESULTS S.R.L. SRL | 45967495 | 7022 | 6.945 (2025) |
| TRAPIO EXPERT S.R.L. SRL | 43746021 | 4671 | 6.942 (2025) |
| XTP FLEET S.R.L. SRL | 43107257 | 4939 | 6.942 (2025) |
| STREET RACING S.R.L. SRL | 42780149 | 4933 | 6.936 (2025) |
| ECO TARA MEA S.R.L. SRL | 37691975 | 5610 | 6.933 (2023) |
| NILCOR SRL SRL | 18478416 | 4933 | 6.929 (2024) |
| AUDIO MEDIA INVEST SRL SRL | 16587930 | 7220 | 6.925 (2019) |
| LADENT SOFT SRL SRL | 36402742 | 6210 | 6.925 (2025) |
| I SEI SOLUTII INTELIGENTE SRL SRL | 15686749 | 7020 | 6.920 (2025) |
| UP TO THE SKY 21 TEAM S.R.L. SRL | 40751015 | 4799 | 6.919 (2022) |
| ANDA IMOBILIARE SRL SRL | 21249870 | 6820 | 6.918 (2025) |
| LAURA`S BEAUTY EMPORIUM S.R.L. SRL | 52623044 | 4771 | 6.912 (2025) |
| FIBER RB FUSION S.R.L. SRL | 52960171 | 4672 | 6.910 (2025) |
| CUSTOM4YOU S.R.L. SRL | 51484045 | 9529 | 6.905 (2025) |
| AEMETRICS S.R.L. SRL | 51555375 | 7220 | 6.900 (2025) |
| CDR BROTHERS S.R.L. SRL | 36049153 | 4933 | 6.899 (2025) |
| MEDAL TRANS CONSTRUCT SRL SRL | 24368590 | 4932 | 6.895 (2024) |
| FIT PET FOOD S.R.L. SRL | 40778037 | 4776 | 6.885 (2025) |
| MEDICAL SOFTWARE SERVICES S.R.L. SRL | 38402048 | 6202 | 6.882 (2022) |
| STRUCTURE FIELD SRL SRL | 30243885 | 6812 | 6.879 (2020) |
| CHOPPER DELIVERY S.R.L. SRL | 44314749 | 5320 | 6.875 (2024) |
| DESIGNODDITY S.R.L. SRL | 47320494 | 7410 | 6.870 (2025) |
| PETREMAR S.R.L. SRL | 44253803 | 4753 | 6.867 (2025) |
| CHAMPION SRL SRL | 18797849 | 4764 | 6.861 (2025) |
| EYEBACK GROUP SRL SRL | 37533886 | 4791 | 6.860 (2021) |
| ALYDAN SRL SRL | 15669756 | 4120 | 6.853 (2022) |
| UNIVERS TEHNO UTIL S.R.L. SRL | 42046852 | 4661 | 6.838 (2025) |
| MONA ROYAL BUSINESS S.R.L. SRL | 39112816 | 4933 | 6.836 (2024) |
| LA PRIGOANA SRL SRL | 31197566 | 4617 | 6.835 (2021) |
| SPACEWORK SRL SRL | 24158858 | 7111 | 6.834 (2024) |
| IN TRADE COMERCIAL TRANSPORT SRL SRL | 33211292 | 4639 | 6.826 (2020) |
| RB NAPOCA VISION SRL SRL | 35909209 | 7111 | 6.807 (2022) |
| DISCRET DETECTIVI PARTICULARI SRL SRL | 17405173 | 8030 | 6.800 (2025) |
| SALMED SRL SRL | 19088225 | 4711 | 6.800 (2021) |
| TAKIDA S.R.L. SRL | 49494454 | 7420 | 6.800 (2024) |
| IDENTITY LAB S.R.L. SRL | 52373789 | 7311 | 6.797 (2025) |
| FAST CLASS SRL SRL | 32465276 | 4933 | 6.790 (2024) |
| OLIVER TIME S.R.L. SRL | 40936340 | 4933 | 6.785 (2025) |
| AM LINE SRL SRL | 18140660 | 4690 | 6.781 (2025) |
| COLIVE A LITTLE JOY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51131914 | 4727 | 6.777 (2025) |
| DESCULTI S.R.L. SRL | 45292096 | 4618 | 6.770 (2024) |
| TENDIAR S.R.L. SRL | 52172360 | 7722 | 6.770 (2025) |
| FABMOND IMPEX SRL SRL | 14398560 | 5155 | 6.765 (2025) |
| SALVE MUNDE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 44771295 | 6202 | 6.750 (2025) |
| CC FSH DYNAMIC S.R.L. SRL | 47480223 | 4791 | 6.750 (2025) |
| ACCUMATIC SOFT DEV S.R.L. SRL | 39279955 | 6201 | 6.750 (2024) |
| SARMIVIL S.R.L. SRL | 46572795 | 6820 | 6.741 (2025) |
| MIADA TAXI SRL SRL | 31303470 | 4932 | 6.727 (2025) |
| TCS & T SRL SRL | 11430348 | 7020 | 6.717 (2023) |