Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 18.179 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NATURMOB CONCEPT SRL SRL | 37679416 | 3100 | 295.110 (2025) |
| LATOUR SRL SRL | 24168797 | 4634 | 295.066 (2025) |
| AMBIENTAL DELUX MOB S.R.L. SRL | 39363893 | 3100 | 295.060 (2025) |
| 4EVER MEDICALIS S.R.L. SRL | 38478135 | 8621 | 295.059 (2025) |
| MAXI ADN CONCEPT S.R.L. SRL | 45920778 | 9602 | 295.055 (2025) |
| VENSAN&ARTSAN S.R.L. SRL | 36729915 | 8622 | 294.999 (2025) |
| WIDEART DEVELOPMENT SRL SRL | 37420860 | 6210 | 294.976 (2025) |
| BEESY VISION S.R.L. SRL | 45008853 | 9039 | 294.974 (2025) |
| PLUS SOFTWARE CONSULTING S.R.L. SRL | 49308772 | 6210 | 294.903 (2025) |
| ARICI S.R.L. SRL | 52154703 | 7499 | 294.900 (2025) |
| MAN & MEH CONSTRUCT SRL SRL | 37522453 | 4120 | 294.900 (2024) |
| MAGNARA MAX S.R.L. SRL | 51055833 | 7410 | 294.865 (2025) |
| BUDGETA S.R.L. SRL | 48817921 | 6920 | 294.825 (2024) |
| SANTA RITA MEDICAL S.R.L. SRL | 39687385 | 8622 | 294.789 (2025) |
| CLAUROM IMPORT EXPORT SRL SRL | 6975179 | 8122 | 294.726 (2025) |
| DAAL TOUR TRANSYLVANIA SRL SRL | 16934656 | 6820 | 294.717 (2025) |
| VINTAGE CARS SRL SRL | 35542969 | 4520 | 294.706 (2025) |
| ROCAMPION SRL SRL | 24485540 | 7430 | 294.696 (2025) |
| BÂRNEANU S.R.L. SRL | 47756613 | 4332 | 294.694 (2025) |
| TECHNIC CONSULTING S.R.L. SRL | 50096207 | 4614 | 294.691 (2025) |
| CARPITSTOP S.R.L. SRL | 49059272 | 4941 | 294.680 (2025) |
| RANAMA SRL SRL | 24584063 | 4778 | 294.666 (2025) |
| MACROLENTILA S.R.L. SRL | 31708458 | 4322 | 294.666 (2025) |
| SERICONT CONSULTING SRL SRL | 18123839 | 6920 | 294.658 (2025) |
| POWER TERMOGLASS SRL SRL | 18735153 | 4334 | 294.582 (2025) |
| AUTONIK UNU SRL SRL | 33258430 | 4782 | 294.550 (2025) |
| GELU COVRIGELU S.R.L. SRL | 41421627 | 5610 | 294.515 (2025) |
| TOTAL UPTIME SOLUTIONS S.R.L. SRL | 39421579 | 6312 | 294.509 (2023) |
| SUAVINO IMPORT S.R.L. SRL | 49186500 | 6210 | 294.502 (2025) |
| AUTONIK CENTRUM SRL SRL | 32350810 | 4782 | 294.500 (2025) |
| HELIONIC SRL SRL | 18336330 | 7499 | 294.402 (2025) |
| DIGIVENTURES S.R.L. SRL | 44077928 | 8240 | 294.375 (2025) |
| VISUAL FASHION DESIGN S.R.L. SRL | 39952848 | 1413 | 294.299 (2025) |
| CAB FOOD - TRUCKS S.R.L. SRL | 48154985 | 5610 | 294.241 (2023) |
| ARRM PRO CONSULTING SRL SRL | 35807403 | 6832 | 294.193 (2025) |
| IC CARE SPEDITION S.R.L. SRL | 45045401 | 5226 | 294.192 (2025) |
| CDI DESIGN S.R.L. SRL | 50678566 | 7410 | 294.184 (2025) |
| STEFISITA S.R.L. SRL | 44276211 | 4791 | 294.170 (2025) |
| THORGAST INVEST SRL SRL | 35351306 | 8622 | 294.131 (2025) |
| ACTION POINT S.R.L. SRL | 50734500 | 7022 | 294.124 (2025) |
| PSIHOSELECT CONTRIBUTORS SRL SRL | 36383101 | 7810 | 294.085 (2025) |
| BEPA IMPORT EXPORT SRL SRL | 231978 | 9531 | 294.072 (2025) |
| ZIT SRL SRL | 20168824 | 6210 | 294.035 (2025) |
| PALLADIUM EXPERTS S.R.L. SRL | 43033141 | 8121 | 294.011 (2023) |
| LAZAREAN CARGO LINE S.R.L. SRL | 51135002 | 4941 | 294.010 (2025) |
| TEHNOTOP88 SRL SRL | 20330046 | 7112 | 293.992 (2025) |
| MONTEX FASHION SRL SRL | 31508123 | 4771 | 293.974 (2025) |
| CAROMAL S.R.L. SRL | 28597848 | 7420 | 293.944 (2025) |
| MK CONFORT RIDE S.R.L. SRL | 49583012 | 4939 | 293.941 (2025) |
| AMC TOTAL RESIDENT S.R.L. SRL | 43170203 | 4100 | 293.928 (2025) |