Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 18.175 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| MODERATO IMOBIL SRL SRL | 36719997 | 6820 | 59.023 (2025) |
| GCL FAST GLOBAL SPEDITION S.R.L. SRL | 42377848 | 4933 | 59.019 (2025) |
| ASIG SALAGEAN AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 16763645 | 6622 | 59.004 (2025) |
| IMG SANDS SRL SRL | 37679432 | 2553 | 59.003 (2025) |
| LORDUL S.R.L. SRL | 49186535 | 4933 | 58.998 (2025) |
| WOFUER S.R.L. SRL | 48446548 | 7414 | 58.996 (2025) |
| BOIA INVEST SRL SRL | 36236089 | 6811 | 58.995 (2024) |
| MIX CAR SMART S.R.L. SRL | 40725555 | 4933 | 58.990 (2025) |
| XHS DRIVE SRL SRL | 37036569 | 4933 | 58.980 (2024) |
| PROSECCO SUPERIORE SRL SRL | 31721287 | 4634 | 58.940 (2024) |
| DHARMA RESTCONS S.R.L. SRL | 43618693 | 7020 | 58.912 (2025) |
| ART MEDIA SRL SRL | 17970495 | 4652 | 58.910 (2025) |
| NAPOCA RESTAURI S.R.L. SRL | 45786359 | 4100 | 58.903 (2025) |
| AMADEUS ACCOUNTING S.R.L. SRL | 48974896 | 6920 | 58.900 (2025) |
| ANAMARIANO SRL SRL | 23629663 | 4312 | 58.900 (2020) |
| VENIANAHITA SRL SRL | 22393121 | 4771 | 58.897 (2020) |
| MPOWER PRO CONSULTING S.R.L. SRL | 50425458 | 8219 | 58.891 (2025) |
| EINAR IDUN S.R.L. SRL | 39521373 | 4933 | 58.888 (2025) |
| CRISS & DEEA SRL SRL | 34884254 | 4932 | 58.877 (2025) |
| MESA DOOR SRL SRL | 29011628 | 7022 | 58.877 (2020) |
| CRC SANGO 2011 S.R.L. SRL | 39022845 | 4933 | 58.873 (2025) |
| GREENLIGHT 4 FUN SRL SRL | 33549537 | 9329 | 58.872 (2025) |
| DREVE UKU AUTO S.R.L. SRL | 39129206 | 4932 | 58.866 (2025) |
| RADO IMPORT EXPORT SRL SRL | 2886214 | 4771 | 58.847 (2025) |
| 8BEANS S.R.L. SRL | 52019308 | 4711 | 58.827 (2025) |
| BUILD KNOW HOW SRL SRL | 38375504 | 8559 | 58.819 (2025) |
| CRYSTAL PROFESSIONAL SERVICES SRL SRL | 36315646 | 4933 | 58.812 (2025) |
| BETPOM TRANS S.R.L. SRL | 43772322 | 4939 | 58.808 (2025) |
| FOTO FLOW S.R.L. SRL | 39621941 | 7420 | 58.805 (2025) |
| THINK ENERGY S.R.L. SRL | 36591323 | 7022 | 58.798 (2022) |
| TEAM AZIMUT SRL SRL | 23417121 | 8559 | 58.770 (2025) |
| RAUL RCF SRL SRL | 32225982 | 4933 | 58.768 (2025) |
| ABETAPALMS S.R.L. SRL | 51522319 | 4321 | 58.750 (2025) |
| BIANA BEAUTY STUDIO S.R.L. SRL | 46303568 | 9622 | 58.746 (2025) |
| VLAD & SERGIU TAXI SRL SRL | 33211314 | 4932 | 58.739 (2025) |
| DAVGO SRL SRL | 14726608 | 4759 | 58.735 (2025) |
| SALSA PLAZA SRL SRL | 31614884 | 5630 | 58.727 (2025) |
| JADISA HAOTIC SRL SRL | 31635747 | 4777 | 58.700 (2025) |
| CODRUT EXPRESS S.R.L. SRL | 45097729 | 5320 | 58.696 (2022) |
| KIDS MODELS S.R.L. SRL | 36739463 | 4775 | 58.663 (2025) |
| URBIUM RESEARCH S.R.L. SRL | 41284562 | 7112 | 58.657 (2021) |
| LSL BEAUTY STYLE S.R.L. SRL | 47077655 | 9621 | 58.652 (2025) |
| VIOSTU SVS SRL SRL | 29648281 | 4933 | 58.649 (2025) |
| ROFRATEL TELECONSTRUCTII SRL SRL | 6494418 | 0125 | 58.624 (2025) |
| AUTO CERT S.R.L. SRL | 50696449 | 8299 | 58.586 (2025) |
| CRX CLUJ SRL SRL | 36636883 | 5530 | 58.579 (2025) |
| LOOK PRACTICAL S.R.L. SRL | 44017225 | 4779 | 58.564 (2025) |
| ATELIERUL DE FOTOGRAFIE DEDICATA S.R.L. SRL | 41518930 | 7420 | 58.546 (2025) |
| BOGDAN NAPOCA REAL ESTATE S.R.L. SRL | 38050154 | 4712 | 58.541 (2021) |
| AZZINDOR S.R.L. SRL | 50836984 | 4100 | 58.520 (2025) |