Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 18.175 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| INTAX TRAVEL SRL SRL | 33567525 | 4932 | 54.532 (2023) |
| FORSEC-CONSULTING S.R.L. SRL | 49494322 | 6220 | 54.505 (2025) |
| MALINA PRO CONSULT S.R.L. SRL | 41265676 | 7490 | 54.500 (2025) |
| GRAPHICDESK SRL SRL | 33394289 | 6209 | 54.479 (2025) |
| EMILIO SERVICII SRL SRL | 25883756 | 4941 | 54.452 (2024) |
| CORNEL IMPEX SRL SRL | 16329205 | 4329 | 54.449 (2023) |
| CRISCREATIV SRL SRL | 31263988 | 4932 | 54.411 (2024) |
| ELECTROCONFORT SRL SRL | 23451450 | 4321 | 54.410 (2025) |
| RUSTIQ LINE SRL SRL | 26956635 | 3100 | 54.406 (2025) |
| STARTUP SOFTWARE HOUSE S.R.L. SRL | 46868546 | 6820 | 54.405 (2025) |
| CRYSTAL WHITEDENTAL S.R.L. SRL | 44069925 | 8623 | 54.403 (2025) |
| KINETOACTIVE S.R.L. SRL | 48052969 | 8699 | 54.400 (2025) |
| AUTO ADECOR SRL SRL | 38394549 | 4520 | 54.397 (2025) |
| RBR TOTAL SRL SRL | 19139779 | 4933 | 54.391 (2025) |
| TENCOZID GROUP SRL SRL | 15550851 | 4120 | 54.388 (2025) |
| INTEGRO UPCYCLING S.R.L. SRL | 48029516 | 3299 | 54.388 (2025) |
| MIHAI SOLUTIONS SRL SRL | 37836421 | 6831 | 54.386 (2025) |
| SOP & OLI SPEED S.R.L. SRL | 40814571 | 4933 | 54.383 (2025) |
| ALPHA DENT HOUSE S.R.L. SRL | 46208574 | 8622 | 54.380 (2024) |
| CRA SHOW PRODUCTION S.R.L. SRL | 50589744 | 5920 | 54.360 (2025) |
| LIVE FIT BC S.R.L. SRL | 39554060 | 9313 | 54.350 (2025) |
| EUROMEDICAL IMPORT EXPORT SRL SRL | 18475452 | 4690 | 54.345 (2025) |
| MAGIC IULIX S.R.L. SRL | 46074740 | 8299 | 54.308 (2025) |
| AYA ENVISION IT SRL SRL | 35542977 | 6311 | 54.304 (2025) |
| PIXEL HUNTER S.R.L. SRL | 38538849 | 7410 | 54.297 (2022) |
| ELITE AESTHETICS S.R.L. SRL | 43819832 | 8622 | 54.296 (2025) |
| ELECTROFAVORIT SRL SRL | 15757742 | 4321 | 54.284 (2025) |
| GANA TAX SRL SRL | 31244633 | 4932 | 54.281 (2025) |
| MITHRIL IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52615050 | 6210 | 54.268 (2025) |
| ING ECXPERT SRL SRL | 15988259 | 6920 | 54.250 (2025) |
| VASMES AUTO S.R.L. SRL | 39817787 | 4932 | 54.234 (2025) |
| SEBGAMO SRL SRL | 33552940 | 4933 | 54.232 (2025) |
| LOVE & EDUCATION S.R.L. SRL | 42503903 | 8559 | 54.223 (2025) |
| HADI APPLICATION CENTER SRL SRL | 30492401 | 4662 | 54.218 (2025) |
| SYDIA PERS TRANS S.R.L. SRL | 46993590 | 4933 | 54.211 (2025) |
| NEXSORA S.R.L. SRL | 51164768 | 6290 | 54.204 (2025) |
| DIGITAL TECH INNOVATION S.R.L. SRL | 41571691 | 6201 | 54.201 (2025) |
| VESTIMOD SRL SRL | 5149276 | 1421 | 54.185 (2025) |
| RCC DRIVE SERV SRL SRL | 34101891 | 4933 | 54.161 (2025) |
| YIOTRANS S.R.L. SRL | 50973868 | 4939 | 54.158 (2025) |
| GRĂDINARUL BĂRBOS S.R.L. SRL | 42334529 | 8130 | 54.135 (2025) |
| VENTOUR RENTAL S.R.L. SRL | 42787570 | 7739 | 54.124 (2025) |
| SIGIS CONSULTING SRL SRL | 14716841 | 9609 | 54.122 (2025) |
| LUSIAN & LUSIA S.R.L. SRL | 49134684 | 6820 | 54.120 (2025) |
| LARITRANS SRL SRL | 10680540 | 4941 | 54.106 (2025) |
| EQUILIBRIUM HUB S.R.L. SRL | 50037170 | 9609 | 54.095 (2025) |
| ANGUS STRATIGO S.R.L. SRL | 52471612 | 7020 | 54.079 (2025) |
| TODEAPAUL IMOBILIARE S.R.L. SRL | 38712995 | 6831 | 54.057 (2023) |
| DSC DAN DELIVERY S.R.L. SRL | 46224715 | 5320 | 54.056 (2025) |
| TEXT SCRIS S.R.L. SRL | 48370989 | 5226 | 54.050 (2025) |