Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 18.175 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TRAMATINAPRO S.R.L. SRL | 46019109 | 4932 | 26.756 (2025) |
| AUTO ECO SRL SRL | 21480459 | 4933 | 26.750 (2025) |
| AYA COBRAID S.R.L. SRL | 46134132 | 4933 | 26.744 (2025) |
| ATELLIER ONLINE S.R.L. SRL | 14557673 | 4777 | 26.743 (2025) |
| MADALINA NAIL CARE S.R.L. SRL | 51086228 | 9622 | 26.712 (2025) |
| OPTIJOBS S.R.L. SRL | 49673239 | 7810 | 26.704 (2024) |
| ADRIMAR SOLAR SYSTEMS S.R.L. SRL | 243310 | 4632 | 26.700 (2024) |
| NOVA SOLUTIONS SRL SRL | 14444925 | 6201 | 26.692 (2023) |
| SLEEPING BEAUTY SRL SRL | 37070196 | 4719 | 26.677 (2024) |
| SHMILY CRAFT S.R.L. SRL | 41141872 | 3240 | 26.664 (2021) |
| NUTRITIE SI STIL DE VIATA S.R.L. SRL | 38992119 | 8690 | 26.640 (2024) |
| SANIZA SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49824080 | 4619 | 26.627 (2025) |
| T & G TRANS S.R.L. SRL | 49617271 | 4933 | 26.627 (2025) |
| STUDIO DI RESTAURO S.R.L. SRL | 34706184 | 9003 | 26.616 (2025) |
| DARALCRIS SRL SRL | 28864015 | 4933 | 26.604 (2025) |
| RACE HOUSE PERFORMANCE S.R.L. SRL | 50791742 | 4520 | 26.598 (2025) |
| STAR CONSTRUCT&FLORIN INVEST S.R.L. SRL | 44384230 | 4333 | 26.575 (2025) |
| TFL LUSI SRL SRL | 28506734 | 4933 | 26.570 (2025) |
| WOWSPABEAUTY S.R.L. SRL | 42455008 | 4712 | 26.564 (2025) |
| GMDENT SMART SMILE S.R.L. SRL | 43496715 | 8623 | 26.550 (2025) |
| CONSULTING RECORDS S.R.L. SRL | 47335118 | 7311 | 26.543 (2024) |
| GOOD TAXI SRL SRL | 32911620 | 4932 | 26.518 (2025) |
| SAFECAR ITRANS S.R.L. SRL | 52422040 | 4933 | 26.506 (2025) |
| ELITE IT S.R.L. SRL | 50284022 | 9511 | 26.505 (2025) |
| EQUILI-BRO S.R.L. SRL | 33530690 | 7020 | 26.500 (2024) |
| ECO FOREST POP S.R.L. SRL | 33295846 | 4100 | 26.500 (2025) |
| SIMDATA CONTROL S.R.L. SRL | 44124558 | 6310 | 26.500 (2025) |
| MIC & COMPANY SRL SRL | 19123918 | 4932 | 26.475 (2024) |
| CAMELIAMOMMENTOR S.R.L. SRL | 45974328 | 7490 | 26.471 (2023) |
| NONO TAXI SRL SRL | 29852507 | 4933 | 26.466 (2025) |
| DOROTHY EXPRESS S.R.L. SRL | 41508627 | 6831 | 26.455 (2025) |
| CARDIPULS SRL SRL | 13780595 | 7020 | 26.450 (2025) |
| WATERLOO SERVICES S.R.L. SRL | 46355559 | 7112 | 26.450 (2025) |
| BETA PRINT SOLUTIONS SRL-D SRL | 37121389 | 9511 | 26.433 (2025) |
| 42 MILESTONES CONSULTANCY S.R.L. SRL | 47079141 | 7022 | 26.397 (2022) |
| ERELAXANT S.R.L. SRL | 38722875 | 9623 | 26.380 (2025) |
| TACTIVA CONSULTING S.R.L. SRL | 48926520 | 7311 | 26.376 (2024) |
| LTD LOTUS MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45645023 | 7022 | 26.354 (2025) |
| AGVERA STYLE SRL SRL | 36245893 | 9622 | 26.330 (2025) |
| EZS KINETO TEAM S.R.L. SRL | 38430439 | 9623 | 26.300 (2025) |
| MARVA CONT SRL SRL | 15287691 | 6920 | 26.300 (2025) |
| MIMAS LAB SRL SRL | 33853985 | 1072 | 26.295 (2025) |
| F BODYVIBE ONE SRL SRL | 37730500 | 9623 | 26.284 (2025) |
| AFTERLIGHT RAW S.R.L. SRL | 41714520 | 7420 | 26.283 (2025) |
| LIM LOM SRL SRL | 27024974 | 4779 | 26.259 (2025) |
| AXA IMOBILIARE SRL SRL | 21210900 | 6831 | 26.249 (2025) |
| VILLA IMPACT S.R.L. SRL | 44276190 | 4333 | 26.237 (2025) |
| INFOCONT IMPORT EXPORT SRL SRL | 2885596 | 6311 | 26.215 (2025) |
| POSH PALETTE S.R.L. SRL | 49671742 | 6619 | 26.210 (2025) |
| THE NEW VIEW S.R.L. SRL | 44603569 | 7990 | 26.206 (2025) |