Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 18.175 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BSC PROINVEST CAB S.R.L. SRL | 42706630 | 4932 | 18.904 (2025) |
| ACTIVE BUSINESS PROPERTIES S.R.L. SRL | 37718167 | 6831 | 18.898 (2025) |
| MIRFOLLIA S.R.L. SRL | 52834076 | 4771 | 18.895 (2025) |
| KOMP PRESS SRL SRL | 4411505 | 5811 | 18.891 (2025) |
| MEDICA MILENIUM SRL SRL | 12626033 | 8622 | 18.880 (2025) |
| BOZO CAR SRL SRL | 33622166 | 4932 | 18.871 (2025) |
| MIPACIVA S.R.L. SRL | 40823537 | 4932 | 18.829 (2019) |
| VEGAS PLAY CAFFE S.R.L. SRL | 39800050 | 5630 | 18.826 (2024) |
| MCS BROTHERS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41037287 | 4100 | 18.820 (2025) |
| BIOSANO CLINIC SRL SRL | 38624400 | 8690 | 18.814 (2025) |
| RAZA PROPERTIES S.R.L. SRL | 50333818 | 6831 | 18.813 (2024) |
| BABOSFIT S.R.L. SRL | 41792250 | 9313 | 18.810 (2025) |
| RIBS RUSTI Q S.R.L. SRL | 45283780 | 5612 | 18.800 (2025) |
| GOTRANS S.R.L. SRL | 52765910 | 4933 | 18.788 (2025) |
| QUANTIC TRAVEL S.R.L. SRL | 47612863 | 4771 | 18.780 (2025) |
| CARCARECOMPANY S.R.L. SRL | 47773754 | 9531 | 18.766 (2025) |
| GENNAS PMC S.R.L. SRL | 36995119 | 7112 | 18.764 (2025) |
| TOPMED CATALEYA S.R.L. SRL | 39571320 | 8622 | 18.761 (2025) |
| TUDOR DOWNTOWN INVEST S.R.L. SRL | 40418631 | 7911 | 18.753 (2025) |
| PROCONEXA BUSINESS S.R.L. SRL | 45189741 | 8559 | 18.750 (2023) |
| GEDAFO TAXI SRL SRL | 27735810 | 4932 | 18.728 (2025) |
| EMC ENGINEERING TRANSILVANIA S.R.L. SRL | 18773580 | 7120 | 18.728 (2025) |
| VALEX OMNIEXPRESS S.R.L. SRL | 47039791 | 4941 | 18.728 (2022) |
| TRIA ADVISORY SRL SRL | 17075890 | 7022 | 18.707 (2025) |
| RAFFAI FOOD SRL SRL | 38007200 | 1071 | 18.705 (2020) |
| ANAVIC CONT S.R.L. SRL | 41519359 | 7022 | 18.700 (2019) |
| DEV STUDIO WEB S.R.L. SRL | 43195720 | 6210 | 18.700 (2025) |
| MICUL MA IMPEX SRL SRL | 36388761 | 4771 | 18.690 (2025) |
| BIA & FLO SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47298290 | 4933 | 18.687 (2025) |
| REPER ADVERTISING SRL SRL | 29722566 | 5911 | 18.685 (2025) |
| SPECTRO.AI S.R.L. SRL | 40293198 | 6202 | 18.672 (2025) |
| TRISKUEL RESEARCH S.R.L. SRL | 48299226 | 7220 | 18.651 (2025) |
| QUALITY INSTAL SRL SRL | 17270084 | 4322 | 18.610 (2025) |
| HAIDĂU VISUALS S.R.L. SRL | 45022467 | 7420 | 18.602 (2025) |
| LITTLE TRANS SRL SRL | 17270173 | 4941 | 18.600 (2025) |
| MOŞNEAG CAR S.R.L. SRL | 40823510 | 4932 | 18.599 (2025) |
| VIO EVENTS S.R.L. SRL | 49624481 | 8230 | 18.581 (2025) |
| XISOFT SRL SRL | 15542913 | 6210 | 18.554 (2025) |
| ARCHIPRINTS BY CREMI S.R.L. SRL | 46778958 | 4791 | 18.554 (2025) |
| CONSLUCIA&A SRL SRL | 29579270 | 7022 | 18.550 (2017) |
| INTERIO CONCEPT S.R.L. SRL | 51949035 | 4399 | 18.547 (2025) |
| V K B AXA SRL SRL | 28553680 | 4933 | 18.537 (2025) |
| RAM SERVICII SRL SRL | 14819804 | 1086 | 18.521 (2024) |
| MYCAFE DANY & STEF S.R.L. SRL | 39781322 | 5630 | 18.520 (2019) |
| RETAIL SOLUTIONS & SUPPORT SRL SRL | 29915621 | 7022 | 18.514 (2020) |
| ECOENERGY PLUS SRL SRL | 30737080 | 4321 | 18.509 (2025) |
| UBY CARPREST S.R.L. SRL | 39639094 | 4932 | 18.504 (2025) |
| VEST CONSTRUCT SRL SRL | 16265900 | 4100 | 18.500 (2025) |
| PD VET SRL SRL | 23271912 | 7500 | 18.500 (2025) |
| APROB SPEED S.R.L. SRL | 44331103 | 4933 | 18.488 (2025) |