Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 18.175 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AKN PREMIUM CONSULTING S.R.L. SRL | 47879705 | 7022 | 10.000 (2025) |
| LIVIGNO RISTORAZIONE S.R.L. SRL | 51432917 | 7020 | 10.000 (2025) |
| SMART CONSTRUCT SOLUTIONS SRL SRL | 38113236 | 4339 | 10.000 (2021) |
| OKEMIND S.R.L. SRL | 43174868 | 8559 | 10.000 (2025) |
| HARKO COSMETICE S.R.L. SRL | 40517350 | 9623 | 10.000 (2023) |
| ARTVINIUM SRL SRL | 30149501 | 7022 | 10.000 (2025) |
| VOPAL COMZON S.R.L. SRL | 19172937 | 4791 | 9.997 (2025) |
| MINDRUNNING S.R.L. SRL | 45170110 | 7022 | 9.975 (2025) |
| PHOTO SQUAD S.R.L. SRL | 41148668 | 7420 | 9.969 (2023) |
| ADVENTURE TRAILS S.R.L. SRL | 44292896 | 9311 | 9.967 (2025) |
| ABISOFT SRL SRL | 16917329 | 4642 | 9.955 (2025) |
| MEMENTO BIO S.R.L. SRL | 46818750 | 4941 | 9.954 (2024) |
| SERIAD INVEST S.R.L. SRL | 42129028 | 6812 | 9.954 (2024) |
| URMA CONSULTING S.R.L. SRL | 49841499 | 6210 | 9.951 (2025) |
| CREATIVE HORECA SRL SRL | 37414354 | 8121 | 9.950 (2025) |
| ADAMANTIUM CONSULTING SERVICES S.R.L. SRL | 44245240 | 7311 | 9.948 (2023) |
| ROC CAFE S.R.L. SRL | 51066573 | 5630 | 9.936 (2025) |
| BEST TENIS CLUB S.R.L. SRL | 45571627 | 9311 | 9.924 (2025) |
| RBC FAST CONSULT SRL SRL | 33053443 | 7311 | 9.907 (2025) |
| MIKROZON S.R.L. SRL | 41943531 | 4791 | 9.901 (2024) |
| BEST SOFT SRL SRL | 24246194 | 5829 | 9.900 (2025) |
| MXM EXPERT SRL SRL | 16491281 | 6220 | 9.900 (2025) |
| LORYMAR SPEED SRL SRL | 34107657 | 4932 | 9.900 (2022) |
| EVIDENTA CONT SRL SRL | 13251748 | 6920 | 9.900 (2025) |
| IMOBUILD STUDIO S.R.L. SRL | 44504000 | 7410 | 9.900 (2022) |
| CETEX INVEST SRL SRL | 24368655 | 6832 | 9.896 (2024) |
| FLOMAR INOX DESIGN S.R.L. SRL | 49115780 | 4690 | 9.895 (2025) |
| GOLFSTORE SRL SRL | 23791630 | 4763 | 9.891 (2025) |
| STF TRANSPORT LOGISTIC S.R.L. SRL | 48944119 | 4941 | 9.879 (2024) |
| SELYFLO SRL SRL | 33479644 | 4932 | 9.878 (2025) |
| GOKTURKLER S.R.L. SRL | 38886584 | 4664 | 9.875 (2025) |
| ARCHITECTUM ANTREPRENORIAL S.R.L. SRL | 43004332 | 7219 | 9.865 (2025) |
| HIPOTALAMUS CONSULT S.R.L. SRL | 41888577 | 7311 | 9.853 (2024) |
| BIOXIC SISTEM S.R.L. SRL | 42957420 | 4619 | 9.846 (2023) |
| NORO TRANSPORT SRL SRL | 28381053 | 4932 | 9.839 (2024) |
| TWIN CONCERTS S.R.L. SRL | 37866660 | 9002 | 9.824 (2024) |
| D&O BABY STORE S.R.L. SRL | 39182021 | 4941 | 9.817 (2018) |
| OUTFLOW S.R.L. SRL | 45498429 | 9001 | 9.810 (2025) |
| STUDIOUL ALB S.R.L. SRL | 34329858 | 7410 | 9.801 (2022) |
| SMART IT & FINANCIAL ADVICE S.R.L. SRL | 21779940 | 6201 | 9.800 (2024) |
| STUDII CONSULTANTA SI FORMARE SRL SRL | 2889474 | 7022 | 9.798 (2022) |
| VLV INVEST SRL SRL | 23857629 | 5610 | 9.781 (2019) |
| KORALLION JEWELRY SRL SRL | 33586179 | 3212 | 9.777 (2025) |
| IRINA THE ARTIST S.R.L. SRL | 43923476 | 9622 | 9.770 (2025) |
| IDEFIX SPID GROUP S.R.L. SRL | 48705740 | 4754 | 9.764 (2025) |
| SIMI & ALIN TRANSCAR S.R.L. SRL | 41097904 | 4933 | 9.757 (2025) |
| RBS TAXI SRL SRL | 31203374 | 4932 | 9.757 (2025) |
| AZABIA RESIDENCE S.R.L. SRL | 44605101 | 5520 | 9.751 (2025) |
| MATEOZU SPEDITION SRL SRL | 38461672 | 4941 | 9.750 (2024) |
| YOS MOTORS S.R.L. SRL | 52560183 | 4933 | 9.746 (2025) |