Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 18.175 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SIAR FOOD NETWORK SRL SRL | 34787936 | 4690 | 9.458 (2025) |
| STUDIO T SRL SRL | 14660805 | 7111 | 9.455 (2024) |
| PRAEMIUM SOFT CASA DE SOFTWARE SRL SRL | 253178 | 2233 | 9.454 (2025) |
| REAL CONTA SRL SRL | 19584393 | 6311 | 9.450 (2025) |
| BEST BIKE SRL SRL | 23935700 | 4764 | 9.447 (2025) |
| ALTCV ONLINE S.R.L. SRL | 45014456 | 6311 | 9.413 (2023) |
| CM TRANSILVANIA SRL SRL | 24870863 | 7022 | 9.413 (2025) |
| TAMDOR PREST S.R.L. SRL | 38929510 | 6832 | 9.410 (2025) |
| PBR STAR M SRL SRL | 21864786 | 7020 | 9.390 (2025) |
| INTERMEDIUM SRL SRL | 22529003 | 4791 | 9.373 (2025) |
| LEROIV MVV S.R.L. SRL | 49879213 | 4932 | 9.365 (2025) |
| VARGA COSMIN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52588982 | 4399 | 9.364 (2025) |
| RENT RED CARS S.R.L. SRL | 52042866 | 7711 | 9.364 (2025) |
| AUTO PADER RECOVERY S.R.L. SRL | 44772126 | 4941 | 9.345 (2022) |
| PPC STORE CENTRE S.R.L. SRL | 48716781 | 4712 | 9.339 (2024) |
| INA BOG ESTATE SRL SRL | 37856275 | 6831 | 9.337 (2023) |
| LUX BY LADYA S.R.L. SRL | 39772979 | 9609 | 9.335 (2018) |
| HACK YOUR MIND S.R.L. SRL | 38234866 | 9609 | 9.308 (2024) |
| CAMILIA BAR SRL SRL | 36030010 | 5630 | 9.305 (2017) |
| MESYCOM IMPEX SRL SRL | 9322182 | 6920 | 9.300 (2025) |
| CASUTACUCUTII S.R.L. SRL | 46697411 | 4712 | 9.299 (2025) |
| ECORICINUS PRODUCŢIE COMERŢ SRL SRL | 38332430 | 1041 | 9.290 (2025) |
| LIL BOUTIQUE SRL SRL | 24347660 | 3299 | 9.287 (2025) |
| TAXI DESI SRL SRL | 32648877 | 4932 | 9.282 (2025) |
| NUTRITION WAY S.R.L. SRL | 39781330 | 8699 | 9.281 (2025) |
| SORENGAD HOLDING SRL SRL | 32900051 | 6420 | 9.279 (2025) |
| MSC REFRIGERATION S.R.L. SRL | 42138000 | 4322 | 9.275 (2023) |
| BOGDY & FLAVIU SPEED S.R.L. SRL | 40474917 | 4941 | 9.268 (2024) |
| INNOTEHNIC S.R.L. SRL | 16919427 | 4664 | 9.265 (2023) |
| ONETECH ENGINEERING S.R.L. SRL | 49301529 | 2562 | 9.257 (2025) |
| DIGITAL ADVERTISING & MEDIA SRL SRL | 38478933 | 5813 | 9.250 (2025) |
| MICEMA CONSULTING S.R.L. SRL | 45413945 | 6220 | 9.244 (2025) |
| GUSTUL FERICIT S.R.L. SRL | 44323941 | 5611 | 9.244 (2025) |
| TRIUMPH LUXURY HOUSE SRL SRL | 37853830 | 4100 | 9.230 (2019) |
| DLH MOTORS SRL SRL | 27817465 | 4932 | 9.213 (2025) |
| LUXCONT CONSULTING SRL SRL | 30835542 | 6920 | 9.200 (2025) |
| WORK OUT NUTRITION SRL SRL | 30780064 | 4729 | 9.182 (2022) |
| CĂTĂ & RAISSA SRL SRL | 32339650 | 4932 | 9.181 (2025) |
| CABINET MEDICAL DR LIGIA SIMONESCU COLAN SRL SRL | 16189683 | 8622 | 9.180 (2025) |
| LEED MKT S.R.L. SRL | 44779558 | 7311 | 9.161 (2025) |
| ÎNCOTRO S.R.L. SRL | 51522190 | 8230 | 9.155 (2025) |
| ENOX 7111 S.R.L. SRL | 37835892 | 7111 | 9.150 (2025) |
| INVESTO CLUB BCNZ S.R.L. SRL | 52580245 | 8230 | 9.149 (2025) |
| RESPIRO TAPE S.R.L. SRL | 52181716 | 4791 | 9.147 (2025) |
| NOODEL S.R.L. SRL | 40118537 | 7020 | 9.140 (2023) |
| ORIF&IOA CONTINUATION S.R.L. SRL | 45089831 | 4775 | 9.103 (2025) |
| MACOM GENERAL CONSULTING S.R.L. SRL | 44933087 | 7022 | 9.100 (2025) |
| KINESADIMAS SRL SRL | 36398692 | 9623 | 9.100 (2025) |
| MBA PROTAX STRATEGY S.R.L. SRL | 51645800 | 6920 | 9.100 (2025) |
| PBA PARK SRL SRL | 37955082 | 5221 | 9.086 (2022) |