Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 18.179 au depus bilanț pentru 2018 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 41,9 mld RON, e 73,5% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,5% peste media județului. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 11,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TACONTIGO S.R.L. SRL | 46103039 | 9313 | 1.700 (2025) |
| PANDA TOP BUILD S.R.L. SRL | 40008160 | 4333 | 1.700 (2025) |
| NEOFLOW SRL SRL | 34343135 | 8230 | 1.700 (2018) |
| INVESTMENT NATURSCHUTZ S.R.L. SRL | 50242965 | 4791 | 1.700 (2025) |
| PCT CENTER S.R.L. SRL | 40786412 | 8559 | 1.700 (2024) |
| DUO PIAC SRL SRL | 27080214 | 6820 | 1.700 (2025) |
| BCK INTERNATIONAL SRL SRL | 16381580 | 6831 | 1.698 (2024) |
| SAMY & CHRIS SRL SRL | 16957560 | 4933 | 1.695 (2025) |
| CUC IRINA DESIGN S.R.L. SRL | 47399243 | 7410 | 1.693 (2024) |
| AZABIA APARTMENTS S.R.L. SRL | 50179973 | 6820 | 1.685 (2025) |
| SNB GROUP S.R.L. SRL | 52065371 | 6421 | 1.681 (2025) |
| GLORIA CASA DE EDITURA SI TIPOGRAFIE SRL SRL | 202379 | 7739 | 1.681 (2025) |
| MARGHERITA SRL SRL | 21179970 | 6811 | 1.681 (2024) |
| ROMEXPERT SERVICE SRL SRL | 12565556 | 9522 | 1.681 (2020) |
| PATRI FIT&HEALTH S.R.L. SRL | 45981503 | 7022 | 1.678 (2023) |
| FIT PLUS NUTRITION S.R.L. SRL | 47261860 | 4729 | 1.675 (2025) |
| ADRIA ADVERTISING SRL SRL | 16846368 | 7311 | 1.672 (2022) |
| CLASIC TOURS SRL SRL | 33479636 | 4932 | 1.672 (2025) |
| PUPS AND SPOTS S.R.L. SRL | 51511662 | 9699 | 1.670 (2025) |
| PSIHO NOVA S.R.L. SRL | 47272362 | 8559 | 1.661 (2025) |
| LOVERRICA SRL SRL | 29566254 | 4933 | 1.659 (2025) |
| FAMILY BUSINESS CONCEPT S.R.L. SRL | 50087934 | 4933 | 1.654 (2024) |
| CAMINO CONCORDIA S.R.L. SRL | 51697558 | 7912 | 1.653 (2025) |
| AUTO ELECTRO GCM S.R.L. SRL | 39482967 | 9531 | 1.650 (2025) |
| ANOMIS BUSINESS S.R.L. SRL | 42107470 | 4613 | 1.650 (2025) |
| FABIAN INNOVATIONS S.R.L. SRL | 50458200 | 3314 | 1.640 (2024) |
| CAREEL TRANSSYLVANIA SRL SRL | 33922457 | 0150 | 1.634 (2019) |
| SAVELI IMPORT EXPORT SRL SRL | 8132619 | 4321 | 1.610 (2023) |
| HELP AUTO DOC S.R.L. SRL | 42362073 | 8219 | 1.600 (2024) |
| M & M VIEW SRL SRL | 30835640 | 8219 | 1.600 (2017) |
| PYGMALION DESIGN SRL SRL | 32836986 | 7410 | 1.600 (2022) |
| HOUSE OF IDENTITIES S.R.L. SRL | 46516442 | 7311 | 1.600 (2025) |
| ASICONS PRIVATE SOLUTIONS SRL SRL | 21496870 | 6622 | 1.600 (2024) |
| OVITERRA S.R.L. SRL | 38966365 | 2015 | 1.596 (2025) |
| VASIANA IMPORT EXPORT SRL SRL | 2887813 | 4719 | 1.593 (2017) |
| SMART POINT ADVISER S.R.L. SRL | 41158254 | 7020 | 1.590 (2023) |
| SAWS SRL SRL | 20104260 | 7414 | 1.572 (2019) |
| MISS FLASH S.R.L. SRL | 52325625 | 9622 | 1.571 (2025) |
| DIANA BLENCHE DENT S.R.L. SRL | 47620386 | 8623 | 1.569 (2023) |
| DELTEO DRIVE S.R.L. SRL | 46234204 | 4933 | 1.569 (2025) |
| V & D BYROTIC IMPEX SRL SRL | 16238921 | 3312 | 1.569 (2024) |
| NOSIS TOOLS S.R.L. SRL | 43317224 | 4791 | 1.567 (2020) |
| ROMANDRI CONCEPT SRL SRL | 37543480 | 4791 | 1.560 (2018) |
| MICUL INGINER S.R.L. SRL | 41657270 | 8559 | 1.560 (2019) |
| SIGMACONSTRUCT SRL SRL | 18261181 | 4120 | 1.552 (2017) |
| VIA CLASIC TOURS SRL SRL | 34358128 | 4932 | 1.552 (2025) |
| FLOVIS ECOMOBIL SRL SRL | 37772255 | 4932 | 1.548 (2024) |
| ALDO GROUP SRL SRL | 18443116 | 4791 | 1.547 (2025) |
| SHINING MIRROR S.R.L. SRL | 45467449 | 4932 | 1.533 (2025) |
| SEONID SRL SRL | 23745650 | 6310 | 1.527 (2025) |