Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.452 de firme active, dintre care 20.425 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,3% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ARH SERVICE GUTTMANN & COMP SRL SRL | 2469837 | 7111 | 749.351 (2025) |
| TUROLI RACE SPEED S.R.L. SRL | 40657213 | 4933 | 749.243 (2025) |
| WIZE HAWK S.R.L. SRL | 38734390 | 4791 | 749.185 (2025) |
| FUN MANAGEMENT SRL SRL | 23772000 | 6311 | 749.065 (2025) |
| RMP AUTOMOBILE S.R.L. SRL | 48619444 | 4511 | 748.624 (2024) |
| FLORY PACK IMPEX SRL SRL | 16719810 | 4686 | 748.304 (2023) |
| MARBEST S.R.L. SRL | 50125329 | 4781 | 748.279 (2025) |
| MARTON TECH S.R.L. SRL | 49513718 | 6201 | 748.253 (2025) |
| IDERMA S.R.L. SRL | 51006458 | 8622 | 748.042 (2025) |
| SERGIDIANA CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43710770 | 4120 | 747.943 (2025) |
| NOSA WEAR SRL SRL | 31009778 | 4642 | 747.635 (2025) |
| HOPHEAD BREWING SRL SRL | 32294702 | 4634 | 747.283 (2025) |
| SIMPLEX EST OPTIMUM S.R.L. SRL | 45422196 | 7020 | 747.175 (2025) |
| PRO EXPERT FISCAL CONTA S.R.L. SRL | 48788311 | 6920 | 747.129 (2025) |
| ROMSOFT INGINERIE S.R.L. SRL | 6493900 | 7112 | 747.122 (2025) |
| PRAXIS SERVICES S.R.L. SRL | 48305280 | 6210 | 746.874 (2025) |
| DEEA SMILE SRL SRL | 36252297 | 8623 | 746.565 (2025) |
| CLARUS CONT S.R.L. SRL | 39773184 | 6920 | 746.356 (2025) |
| VRUSU SOFT WORLD S.R.L. SRL | 43004340 | 6210 | 746.283 (2025) |
| CLEAN SPORT SRL SRL | 26491980 | 4642 | 746.268 (2025) |
| MAGE AUTOMATION S.R.L. SRL | 46091490 | 6210 | 746.108 (2025) |
| NURSING MANAGEMENT SRL SRL | 34447748 | 8690 | 746.086 (2025) |
| FOO TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 48780130 | 6210 | 746.014 (2025) |
| MONOGRAM INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 42007195 | 7413 | 745.884 (2025) |
| OSTINA PROD SRL SRL | 9855665 | 6820 | 745.574 (2025) |
| SORALUX S.R.L. SRL | 50179817 | 4690 | 745.485 (2025) |
| EMPATONS S.R.L. SRL | 43943155 | 7311 | 745.371 (2025) |
| BRAND DIVISION SRL SRL | 28090402 | 4642 | 745.027 (2025) |
| DITECH SERVICE CONSULTING SRL SRL | 30297362 | 7499 | 744.621 (2025) |
| CURATATORIE EXPRES SRL SRL | 13445264 | 9610 | 744.613 (2025) |
| ABSTRACT DESIGN SRL SRL | 13730368 | 7111 | 744.272 (2025) |
| DI ANGELI IMPEX SRL SRL | 8675194 | 4777 | 744.119 (2025) |
| RIAM ERYSIUM S.R.L. SRL | 43959755 | 5610 | 744.037 (2023) |
| ORTHO EVOLUTION S.R.L. SRL | 46056069 | 8623 | 743.975 (2025) |
| FRIGO CARGO LINE S.R.L. SRL | 16013899 | 4941 | 743.647 (2025) |
| CYANE SRL SRL | 18081482 | 4110 | 743.282 (2025) |
| SAN VETE IMPEX SRL SRL | 9119006 | 7500 | 742.750 (2025) |
| LUK TECHNOMETAL SRL SRL | 35012059 | 4669 | 742.561 (2025) |
| TOP FAVORIT ALIMENT S.R.L. SRL | 43368880 | 4711 | 742.307 (2025) |
| SOFTWAREWIZZ SOLUTIONS SRL SRL | 37844149 | 6210 | 742.267 (2025) |
| USED PRODUCTS FRANCHISE S.R.L. SRL | 46312973 | 7740 | 742.252 (2025) |
| LASER EXCIMER SRL SRL | 21180125 | 8622 | 741.991 (2025) |
| PREERIA COMTRANS SRL SRL | 10502934 | 4941 | 741.917 (2025) |
| PALACEAN RECOVERY SRL SRL | 37973666 | 5221 | 741.620 (2025) |
| ELEKTRONISCHE ARCHIV VERSCHLUSSELUNG SRL SRL | 15781392 | 4100 | 741.595 (2025) |
| INSYNC MES S.R.L. SRL | 45967584 | 6201 | 741.555 (2025) |
| HERO VENTURES S.R.L. SRL | 50050617 | 5821 | 741.500 (2025) |
| TRANSINVEST SRL SRL | 10823101 | 6812 | 741.403 (2025) |
| SIEBERZ SRL SRL | 27252352 | 4776 | 741.339 (2025) |
| CASIUS GASTROYAL SRL SRL | 17218370 | 5621 | 740.970 (2025) |