Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 20.421 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EUROCONT OFFICE SRL SRL | 14600323 | 6310 | 180.900 (2025) |
| PRO INSTAL SKY S.R.L. SRL | 53117355 | 4322 | 180.895 (2025) |
| REST ARH S.R.L. SRL | 35750820 | 9003 | 180.873 (2025) |
| SFERA DESIGN AND ENGINEERING S.R.L. SRL | 49158330 | 7111 | 180.797 (2025) |
| RAIART LAB S.R.L. SRL | 37953960 | 3250 | 180.793 (2025) |
| GOLDEN CROWN DENTAL S.R.L. SRL | 48370920 | 8623 | 180.784 (2025) |
| MAGIC CLEANING SQUAD S.R.L. SRL | 42819478 | 8121 | 180.784 (2024) |
| PRESTIGE INSTAL S.R.L. SRL | 43571310 | 4752 | 180.751 (2025) |
| ZDM TRANS S.R.L. SRL | 50138353 | 4941 | 180.740 (2025) |
| MYLO PRINT BOOK S.R.L. SRL | 41284589 | 5811 | 180.731 (2025) |
| DECORALE RGA SRL SRL | 35527365 | 4673 | 180.693 (2025) |
| MULDER FUNERALS S.R.L. SRL | 45522578 | 9603 | 180.685 (2025) |
| STUDIO IMPRO DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 38639932 | 8559 | 180.677 (2025) |
| ERICSIN TAXI SRL SRL | 29332202 | 4933 | 180.650 (2025) |
| MUNRAMED SRL SRL | 38364009 | 8622 | 180.529 (2025) |
| PRO ATLETIC S.R.L. SRL | 51892400 | 8551 | 180.519 (2025) |
| CAEM BUILDING S.R.L. SRL | 51752431 | 4100 | 180.500 (2025) |
| NOT FOR THE FAKE S.R.L. SRL | 42269242 | 7410 | 180.465 (2025) |
| SERVICE GRUP MMA SRL SRL | 18003778 | 4782 | 180.446 (2025) |
| AP DENTIMED S.R.L. SRL | 50328587 | 8623 | 180.419 (2025) |
| SOFTWAREAGE S.R.L. SRL | 48063747 | 6201 | 180.409 (2025) |
| SERGIU DENT CAB S.R.L. SRL | 46314427 | 8623 | 180.397 (2025) |
| ELITE PLUS SRL SRL | 17929569 | 6820 | 180.383 (2025) |
| BEIOTECH SRL SRL | 21712460 | 9510 | 180.364 (2025) |
| VOICEOFVAAYU S.R.L. SRL | 39593299 | 6832 | 180.296 (2025) |
| CU DELIVERY S.R.L. SRL | 48746014 | 8299 | 180.234 (2025) |
| ONCONEW S.R.L. SRL | 51884165 | 8622 | 180.230 (2025) |
| FOCUS SKIN S.R.L. SRL | 52724758 | 9622 | 180.225 (2025) |
| ROSKY TRANS S.R.L. SRL | 49388879 | 4933 | 180.114 (2025) |
| JUBO COLOR SRL SRL | 28603800 | 9602 | 180.070 (2025) |
| SMAD CONSULTING SRL SRL | 13279005 | 7112 | 180.042 (2025) |
| JSB & RM CONSULTING S.R.L. SRL | 41508287 | 4619 | 180.000 (2025) |
| ASENTIS S.R.L. SRL | 49267702 | 6201 | 180.000 (2025) |
| ASQ ADMIN SRL SRL | 31041515 | 6832 | 180.000 (2025) |
| O D S NORDIC SRL SRL | 19075640 | 7020 | 180.000 (2025) |
| ALEXSTONE S.R.L. SRL | 51613034 | 2370 | 179.925 (2025) |
| CLUB ALICE SRL SRL | 13481860 | 7739 | 179.910 (2025) |
| ZEA BORSE SRL SRL | 37630250 | 1512 | 179.897 (2025) |
| TMC INTENS S.R.L. SRL | 44290313 | 4331 | 179.866 (2025) |
| ACTPRO ACCOUNTING S.R.L. SRL | 47107306 | 6920 | 179.850 (2025) |
| THE ONLY SAVE S.R.L. SRL | 43512551 | 7022 | 179.760 (2025) |
| LOCOTRANS SRL SRL | 15397490 | 4933 | 179.760 (2025) |
| AUTOMOTIVE ADVERTISING S.R.L. SRL | 37935077 | 7311 | 179.742 (2025) |
| MC COMPANY SRL SRL | 17041340 | 4650 | 179.735 (2025) |
| DAVALLIA FLOWERS S.R.L. SRL | 42487506 | 4776 | 179.720 (2025) |
| STIUCA CABANA ALIMENTATIE PUBLICA SRL SRL | 3173685 | 6820 | 179.700 (2025) |
| NEDA EXPERT SERV SRL SRL | 32662499 | 6920 | 179.697 (2025) |
| DANIEL BERAR INVEST CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43044477 | 4120 | 179.665 (2025) |
| HERAMED CABINET MEDICAL SRL SRL | 8805570 | 8622 | 179.641 (2025) |
| TRIANBIA FORMARE SRL SRL | 36915497 | 8559 | 179.528 (2025) |