Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 20.417 au depus bilanț pentru 2019 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 48,1 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 17,2% peste media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EVO MARKETING DIGITAL SRL SRL | 37227895 | 7311 | 66.307 (2025) |
| COZMA OUTDOOR S.R.L. SRL | 46922653 | 9329 | 66.300 (2025) |
| LUC&MOS PUBLICITY S.R.L. SRL | 46191359 | 7311 | 66.300 (2025) |
| AZON MARKETPLACE S.R.L. SRL | 46216275 | 4791 | 66.297 (2023) |
| ANICAM S.R.L. SRL | 49567831 | 4771 | 66.295 (2025) |
| LUCA GEACA SRL SRL | 30559501 | 4933 | 66.281 (2025) |
| CORA ASSIST ASIG S.R.L. SRL | 45530899 | 6622 | 66.231 (2025) |
| PRAIZE TECH S.R.L. SRL | 40750877 | 4791 | 66.231 (2025) |
| BIGAMI AUTO CONSULTING SRL SRL | 37994774 | 1812 | 66.190 (2025) |
| LOYAL SKIN BEAUTY S.R.L. SRL | 46372673 | 9623 | 66.188 (2025) |
| ROBO & BOBO TRANS SRL SRL | 36974248 | 4932 | 66.170 (2025) |
| BRAIN SMILES SRL SRL | 38163706 | 7311 | 66.166 (2021) |
| MARSOF NATUR S.R.L. SRL | 40148341 | 8559 | 66.166 (2025) |
| CODEMINT S.R.L. SRL | 49574510 | 6201 | 66.154 (2024) |
| LA PARMIGIANA SRL SRL | 28545750 | 5611 | 66.145 (2025) |
| OPERATIV PROFI SRL SRL | 34107614 | 8130 | 66.133 (2025) |
| PERFECTO IMP SRL SRL | 18826898 | 4100 | 66.111 (2025) |
| GODLIV S.R.L. SRL | 51959217 | 4941 | 66.083 (2025) |
| LOREDI SRL SRL | 19157805 | 6820 | 66.055 (2025) |
| CRAQU S.R.L. SRL | 37615129 | 6210 | 66.021 (2025) |
| HANAN HEALING S.R.L. SRL | 41611346 | 8559 | 66.006 (2025) |
| NCM LOOK SRL-D SRL | 33668945 | 9602 | 66.000 (2025) |
| LIGNEE STUDIO DESIGN S.R.L. SRL | 45104303 | 7413 | 66.000 (2025) |
| SAMIRAMIS SRL SRL | 13170961 | 6820 | 66.000 (2025) |
| CICLOP COMIMPEX SRL SRL | 4889918 | 5245 | 66.000 (2025) |
| ANCORA CONSULTING S.R.L. SRL | 49624414 | 7022 | 65.967 (2025) |
| TCE SERVDIVERS SRL SRL | 35765073 | 4933 | 65.876 (2025) |
| NAPOCENZA S.R.L. SRL | 38999354 | 4321 | 65.865 (2018) |
| OPENMINDED INVESTMENTS S.R.L. SRL | 46064550 | 7022 | 65.862 (2025) |
| MVM SOLUTION SRL SRL | 35097322 | 4616 | 65.849 (2025) |
| AXAMED SRL SRL | 18364756 | 4649 | 65.844 (2025) |
| BHB CONTAR SRL SRL | 38461680 | 4120 | 65.825 (2025) |
| INTERIO PROIECT S.R.L. SRL | 17686273 | 4120 | 65.810 (2025) |
| ALEP CREATIV SRL SRL | 34185116 | 4642 | 65.808 (2025) |
| PAY24 SOLUTION ROMANIA S.R.L. SRL | 38438181 | 6201 | 65.800 (2019) |
| CONTLEX SRL SRL | 17634096 | 6920 | 65.780 (2025) |
| DAUBLER SRL SRL | 25483962 | 9510 | 65.767 (2025) |
| AGENT DE ASIGURARE ORIZONT SRL SRL | 37690562 | 6622 | 65.755 (2025) |
| BSP EXERGO S.R.L. SRL | 49591171 | 3511 | 65.732 (2025) |
| VOLUTA BUILD SRL SRL | 20943440 | 7021 | 65.732 (2025) |
| PAS DUBLU SRL SRL | 30895153 | 4932 | 65.707 (2025) |
| ALIENA BLAJAN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49671793 | 4120 | 65.700 (2025) |
| SUPREME DANCE COMPANY S.R.L. SRL | 50559620 | 9039 | 65.700 (2025) |
| VECTOR ACTIV SRL SRL | 23644191 | 6812 | 65.671 (2025) |
| PISCICOLA TURDA S.R.L. SRL | 41023761 | 0322 | 65.670 (2025) |
| SOTAROM TRANS S.R.L. SRL | 47153540 | 4933 | 65.665 (2025) |
| GROTTA VISUAL CONCEPT SRL SRL | 18513769 | 7410 | 65.652 (2022) |
| INTELIS BUSINESS CODE S.R.L. SRL | 41088965 | 7220 | 65.650 (2025) |
| PMS CONTASO SRL SRL | 35445451 | 7830 | 65.600 (2022) |
| RKDSPACEARCHITECTS S.R.L. SRL | 45538892 | 7111 | 65.589 (2025) |