Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 21.780 au depus bilanț pentru 2020 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 46,3 mld RON, e 72,0% din cea a județului; firma medie facturează cu 15,8% peste media județului. Față de 2019, cifra de afaceri a scăzut cu 3,6%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TERRAVIBE S.R.L. SRL | 50973957 | 7414 | 4.147 (2025) |
| GOLDENSPEEDCARS S.R.L. SRL | 40259480 | 4939 | 4.125 (2023) |
| SMARTLINE SRL SRL | 11929713 | 7311 | 4.122 (2025) |
| CHECKPOINT CHARLY SRL SRL | 30886120 | 4519 | 4.122 (2025) |
| TARMURE MEDICAL DENT SRL SRL | 37882614 | 8623 | 4.100 (2025) |
| LA FETCU DRIVE S.R.L. SRL | 44577516 | 4941 | 4.100 (2022) |
| CATSY SKIN S.R.L. SRL | 45579850 | 9621 | 4.100 (2025) |
| EVEELIS MEDIA PRODUCTION S.R.L. SRL | 36458743 | 6391 | 4.100 (2025) |
| ARONSERVTEAM S.R.L. SRL | 43388845 | 4339 | 4.100 (2025) |
| GNY BAM SRL SRL | 35843988 | 4933 | 4.100 (2025) |
| ESM EXPERT CONSULTING SRL SRL | 38270575 | 6920 | 4.100 (2025) |
| RENTOPIA S.R.L. SRL | 50276836 | 6832 | 4.095 (2025) |
| CANDEX ALURA S.R.L. SRL | 40539935 | 5610 | 4.083 (2023) |
| BEWELL THERAPIES S.R.L. SRL | 39621801 | 9604 | 4.082 (2025) |
| KOVROT SERV AUTO SRL SRL | 37798298 | 4933 | 4.074 (2025) |
| YOUNIQUE S.R.L. SRL | 44996883 | 6831 | 4.073 (2022) |
| BECOMING VISION CONSULTING S.R.L. SRL | 51663792 | 8559 | 4.072 (2025) |
| ETOS BUSINESS VALUATION & ADVISORY SRL SRL | 37422110 | 7022 | 4.071 (2025) |
| SEPTISERV SRL SRL | 16862576 | 9511 | 4.070 (2025) |
| GENESYS COMP SRL SRL | 14296160 | 4741 | 4.067 (2025) |
| KING FEL DEN S.R.L. SRL | 31338657 | 4782 | 4.063 (2025) |
| SMILEYALY SRL SRL | 23745633 | 4789 | 4.061 (2025) |
| LAKYLUK CAR SRL SRL | 34453782 | 5221 | 4.030 (2025) |
| GREEN CLOUD SERVICES SRL SRL | 37675910 | 6202 | 4.002 (2023) |
| POPPING DESIGN S.R.L. SRL | 45693772 | 7410 | 4.000 (2024) |
| CONSTEEL PROIECT SRL SRL | 28207228 | 4120 | 4.000 (2016) |
| PRIME ADMIN SRL SRL | 35381927 | 7020 | 4.000 (2025) |
| TANTAU DEVELOPMENT SRL SRL | 37827938 | 7111 | 4.000 (2024) |
| LES CHOBEAUX THEATRE S.R.L. SRL | 46365242 | 9001 | 4.000 (2025) |
| AVANPOST DESIGN S.R.L. SRL | 38467217 | 7112 | 4.000 (2025) |
| PRO JETIX S.R.L. SRL | 46285003 | 8121 | 4.000 (2025) |
| EXPERT 4 U SRL SRL | 14442460 | 6920 | 4.000 (2025) |
| IN2ITIVE BUSINESS HOLDING SRL SRL | 32893604 | 6210 | 4.000 (2024) |
| TOP EVENTS FOR YOU SRL SRL | 29331002 | 9329 | 4.000 (2016) |
| NADEJDA IACUBINA COUTURE S.R.L. SRL | 36780853 | 7411 | 4.000 (2025) |
| MICROBITE SRL SRL | 23320144 | 6210 | 4.000 (2022) |
| MAGFASHION ONLINE S.R.L. SRL | 39714170 | 4791 | 4.000 (2020) |
| PRACTIC CONCEPT CONSTRUCT SRL SRL | 35090529 | 4120 | 4.000 (2023) |
| LASER TRANSILVAN SRL SRL | 37788634 | 5611 | 4.000 (2022) |
| MASTER INTEGRAL SRL SRL | 29175990 | 6201 | 4.000 (2025) |
| RHS ART SYSTEMS S.R.L. SRL | 43188944 | 4120 | 4.000 (2025) |
| BUJITA M & M CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41264450 | 4334 | 4.000 (2025) |
| CR TECAR AGRICOLA SRL SRL | 28871683 | 0150 | 4.000 (2016) |
| K & M LEGAL ADVICE SRL SRL | 29906992 | 8291 | 4.000 (2025) |
| SONRISA ONLINE S.R.L.-D. SRL | 42461077 | 9001 | 4.000 (2025) |
| FLORINSTAL SERVICE SRL SRL | 28125063 | 3312 | 4.000 (2023) |
| STEPWISE EDUCATION S.R.L. SRL | 52588907 | 8559 | 3.990 (2025) |
| BLACK PEARL BAR S.R.L. SRL | 37861441 | 5630 | 3.988 (2025) |
| SERAMED EDU S.R.L. SRL | 45586610 | 8559 | 3.987 (2022) |
| KARMA CREATIVE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 42190881 | 7311 | 3.981 (2025) |