Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 23.846 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AVL MARKETING S.R.L. SRL | 48691130 | 7311 | 300.424 (2025) |
| THOMAS SPEDITION GTC S.R.L. SRL | 41878247 | 4933 | 300.418 (2025) |
| YNA CONSASIG SRL SRL | 35685918 | 6622 | 300.409 (2025) |
| GREEN CANDY SRL SRL | 34583588 | 0111 | 300.402 (2025) |
| JIM SMART SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48109402 | 4332 | 300.342 (2025) |
| BUSINESS DEVELOPMENT PEOPLE S.R.L. SRL | 45974301 | 4110 | 300.271 (2025) |
| NOMAD EMBEDDED TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 49363807 | 6201 | 300.221 (2025) |
| DENTREPAIRCONFIDENCE SRL SRL | 38406384 | 3313 | 300.160 (2025) |
| SCIENTIFIC INSTRUMENTS SRL SRL | 23721383 | 4690 | 300.154 (2025) |
| REBEL MONEY SALAJ S.R.L. SRL | 50977622 | 6619 | 300.077 (2025) |
| COLOCVII EDITURA SRL SRL | 217493 | 5811 | 300.013 (2025) |
| AT ADMIN & CONSULTING S.R.L. SRL | 35853795 | 6832 | 300.013 (2025) |
| XTOOL ECU TECH S.R.L. SRL | 47175580 | 4712 | 299.986 (2024) |
| CARDIAG TOOL S.R.L. SRL | 45959867 | 4712 | 299.985 (2024) |
| CODE LOUNGE S.R.L. SRL | 47480347 | 6220 | 299.983 (2025) |
| PART DIEU S.R.L. SRL | 41037929 | 8299 | 299.982 (2025) |
| RIPASO INVEST S.R.L. SRL | 38981713 | 4711 | 299.970 (2022) |
| SARI TRADE S.R.L. SRL | 24770082 | 0149 | 299.950 (2023) |
| OBDTOOL STORE S.R.L. SRL | 45408094 | 4712 | 299.942 (2024) |
| PCM TUNER ECU S.R.L. SRL | 47382942 | 4712 | 299.931 (2024) |
| TINCUTA HOTEL RESTAURANT SRL SRL | 229110 | 5510 | 299.902 (2025) |
| MIRALEX IMPEX SRL SRL | 8132597 | 6820 | 299.879 (2025) |
| SERV MANAGEMENT SERVICII S.R.L. SRL | 41740235 | 6832 | 299.819 (2021) |
| SE REZOLVA PRO S.R.L. SRL | 40293252 | 8230 | 299.800 (2025) |
| ASCENS LEASING SRL SRL | 15736340 | 1725 | 299.790 (2025) |
| SERVMANAGEMENT ACCOUNTING S.R.L. SRL | 43044507 | 6832 | 299.783 (2021) |
| ZENZAHAIR S.R.L. SRL | 46302627 | 9602 | 299.747 (2025) |
| ALPHA SOFTWARE TRANSILVANIA SRL SRL | 28918530 | 6210 | 299.703 (2025) |
| UPCLOUD SRL SRL | 38174446 | 4712 | 299.686 (2024) |
| OPTIM BEPA PLUS S.R.L. SRL | 41720904 | 4672 | 299.677 (2025) |
| ME CONTA SRL SRL | 15924980 | 6920 | 299.605 (2025) |
| DIAGNOSIS SYSTEMS S.R.L. SRL | 34576769 | 6220 | 299.604 (2024) |
| QUALITYCHECK S.R.L. SRL | 38056726 | 7499 | 299.583 (2025) |
| BUTEA TRANSPORT MARFĂ S.R.L. SRL | 44353853 | 4941 | 299.557 (2025) |
| HORECA TO GO S.R.L. SRL | 50451350 | 8559 | 299.552 (2025) |
| UBER COOL VIDEO S.R.L. SRL | 43790094 | 7311 | 299.550 (2025) |
| MEDDERMA LASER S.R.L. SRL | 48474149 | 9622 | 299.546 (2025) |
| PORTOCALA MECANICA S.R.L. SRL | 40627697 | 7022 | 299.541 (2025) |
| EUROBIT COMPUTERS SRL SRL | 10360651 | 6201 | 299.522 (2025) |
| RENGINEERING CONSULT S.R.L. SRL | 51718642 | 7112 | 299.508 (2025) |
| RT TEO INVEST S.R.L. SRL | 47843574 | 6820 | 299.507 (2025) |
| TSM TEBU TRANS S.R.L. SRL | 49716100 | 4941 | 299.501 (2025) |
| SHILERON ELECTRIC S.R.L. SRL | 44698933 | 4321 | 299.498 (2025) |
| FLAVIU & CAMY SRL SRL | 26865979 | 7711 | 299.489 (2025) |
| STRIMCO SRL SRL | 33803723 | 7112 | 299.406 (2025) |
| G & RAD CORPORATION SRL SRL | 37583612 | 6201 | 299.401 (2021) |
| SLC SRL SRL | 17814992 | 5211 | 299.397 (2023) |
| ADVMINIT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 39189291 | 7020 | 299.270 (2025) |
| LUNA REZIDENTIAL S.R.L. SRL | 42017393 | 8121 | 299.206 (2024) |
| AUTONIK DOI SRL SRL | 33258414 | 4782 | 299.200 (2024) |