Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 23.846 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DINU COMPLEX COMERCIAL SRL SRL | 220820 | 4729 | 207.348 (2025) |
| HR PERFORM TRAINING SRL SRL | 27923881 | 8559 | 207.312 (2025) |
| AUTO N & G SERVICE SRL SRL | 26569426 | 9531 | 207.200 (2025) |
| OUTDOOR PARTY SRL SRL | 37408468 | 4322 | 207.186 (2025) |
| HIDRO DORIS S.R.L. SRL | 39229990 | 4329 | 207.185 (2025) |
| MABU MIX S.R.L. SRL | 51389396 | 4791 | 207.149 (2025) |
| JASP IMOBILIARE S.R.L. SRL | 39565795 | 6832 | 207.121 (2025) |
| PRO HEALTH MANAGEMENT S.R.L. SRL | 49885347 | 7020 | 207.100 (2025) |
| XILPAX S.R.L. SRL | 36631690 | 7412 | 207.059 (2025) |
| RACKOMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 45627868 | 6201 | 207.049 (2025) |
| COPOS EXPRESS S.R.L. SRL | 48959055 | 5320 | 207.010 (2025) |
| KAPOTHERM HVAC S.R.L. SRL | 45727891 | 4322 | 207.005 (2025) |
| EBIKONSOFT S.R.L. SRL | 49766370 | 6201 | 206.980 (2025) |
| MIND AND BODY RETREAT CENTER S.R.L. SRL | 39539966 | 8551 | 206.961 (2025) |
| DIVAS SERVCOM SRL SRL | 14885603 | 6820 | 206.945 (2025) |
| AL CONS PROJECT SRL SRL | 14750770 | 7112 | 206.915 (2025) |
| HEROSHOUSE IMPEX SRL SRL | 14389081 | 3101 | 206.898 (2025) |
| DYROGUE S.R.L. SRL | 35832261 | 4791 | 206.837 (2025) |
| MB ONLINE TECH S.R.L. SRL | 48834086 | 6290 | 206.811 (2025) |
| TITAN ACTIV FUN S.R.L. SRL | 47071164 | 9329 | 206.793 (2025) |
| SANTECHSTEEL S.R.L. SRL | 45586512 | 4322 | 206.765 (2025) |
| BAD & VCA MEDIA S.R.L. SRL | 46588457 | 7311 | 206.763 (2025) |
| ALEXA FONT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 43790140 | 4120 | 206.750 (2025) |
| PERA TRANS IMPORT EXPORT SRL SRL | 6021975 | 4941 | 206.706 (2025) |
| ROMANIAN LANGUAGE STUDIO S.R.L. SRL | 49784210 | 8552 | 206.689 (2025) |
| CONTROL SERV PLUS S.R.L. SRL | 41651332 | 4322 | 206.682 (2025) |
| AMIRFOOD2021 S.R.L. SRL | 44161076 | 5611 | 206.667 (2025) |
| FIX THAT S.R.L. SRL | 52533561 | 6210 | 206.622 (2025) |
| TECHMURCOM S.R.L. SRL | 49513734 | 4664 | 206.620 (2025) |
| NICO TRANS IMPORT EXPORT SRL SRL | 247176 | 4941 | 206.572 (2025) |
| ELMA PROIECT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 37428872 | 7112 | 206.556 (2025) |
| GENTLE MED CARE S.R.L. SRL | 44691315 | 8623 | 206.543 (2025) |
| KLAROINTERIO S.R.L. SRL | 48331343 | 4791 | 206.533 (2025) |
| AGENDA SETTING SRL SRL | 15803393 | 7320 | 206.515 (2024) |
| MAX TRANS SRL SRL | 15025062 | 4110 | 206.440 (2025) |
| AMITU PRO CONSULT S.R.L. SRL | 46232254 | 7112 | 206.420 (2025) |
| FERIMAR TRR SRL SRL | 37621813 | 4312 | 206.272 (2025) |
| CORUND MANUFACTURY SRL SRL | 2882530 | 4933 | 206.164 (2025) |
| FLVRIDE S.R.L. SRL | 48696510 | 4933 | 206.119 (2025) |
| TRANSILVANIA SOFT & WEBDESIGN S.R.L. SRL | 35024274 | 6210 | 206.115 (2025) |
| INNOVATEX NEST TREND S.R.L. SRL | 43049318 | 6210 | 206.071 (2025) |
| BITE&WHITE DENTAL ZONE SRL SRL | 37395864 | 8623 | 205.955 (2024) |
| VITUMAR S.R.L. SRL | 49432486 | 6210 | 205.910 (2025) |
| LINIST EXPERT SRL SRL | 35970981 | 6832 | 205.906 (2025) |
| PERFECT WASH SRL SRL | 25365134 | 9531 | 205.871 (2025) |
| IDEACONSULT SRL SRL | 16285648 | 7020 | 205.870 (2025) |
| ANALYTIXHUB SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48563114 | 6310 | 205.836 (2025) |
| AUTOTRANS OPTIM S.R.L. SRL | 43350140 | 6820 | 205.831 (2025) |
| WIN HOME CONSTRUCT S.R.L. SRL | 45267319 | 6812 | 205.820 (2025) |
| DMN INVEST BUILD S.R.L. SRL | 43147537 | 7022 | 205.739 (2025) |