Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 23.841 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| EARTH HOMES INVEST S.R.L. SRL | 44287067 | 6831 | 72.400 (2025) |
| INHOUSE MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45310435 | 7022 | 72.392 (2025) |
| ADOR LIN SRL SRL | 34114883 | 4932 | 72.391 (2025) |
| LORI&ANA TAXI SRL SRL | 38036605 | 4933 | 72.374 (2025) |
| TRIXIMA S.R.L. SRL | 50494555 | 4939 | 72.352 (2025) |
| PETROSTRANS SRL SRL | 27653680 | 4933 | 72.346 (2025) |
| ULISE SRL SRL | 17361239 | 4642 | 72.344 (2018) |
| CADRU BINOME S.R.L. SRL | 46084999 | 7111 | 72.327 (2025) |
| AGRI SOLUTIONS CONSULT S.R.L. SRL | 48331750 | 7020 | 72.307 (2025) |
| WEBIZUAL DESIGN S.R.L. SRL | 47871159 | 6210 | 72.304 (2025) |
| DAMAGE CLAIM CONSULTING DCC S.R.L. SRL | 44664752 | 7490 | 72.300 (2025) |
| M JUMP RISE S.R.L. SRL | 46208612 | 6201 | 72.300 (2025) |
| BIONIC BITWISE S.R.L. SRL | 37650355 | 4322 | 72.297 (2024) |
| CARA BEAUTY SHOP SRL SRL | 36929360 | 4711 | 72.292 (2025) |
| ONLINE SOLUTIONS&MARKETING SRL SRL | 28355330 | 5829 | 72.291 (2025) |
| AUGUSTA TAX SRL SRL | 34734770 | 4932 | 72.264 (2025) |
| TANGON CASA SRL SRL | 23830739 | 6831 | 72.260 (2025) |
| INEDIT NAILS SYSTEMS S.R.L. SRL | 45866431 | 9622 | 72.245 (2025) |
| CENAN TAXI 2016 SRL SRL | 35861844 | 4933 | 72.232 (2019) |
| SERVAGROMEC ALFA S.R.L. SRL | 36966512 | 6820 | 72.216 (2025) |
| ROMAN QUALITY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48896461 | 6210 | 72.168 (2024) |
| KAPPASPEED S.R.L. SRL | 44855264 | 4933 | 72.162 (2025) |
| BBA TOTAL SERVCOM S.R.L. SRL | 39646776 | 4933 | 72.155 (2025) |
| DAF IT TECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 52316473 | 6210 | 72.093 (2025) |
| LAMAX IMPORT EXPORT SRL SRL | 3222230 | 1920 | 72.082 (2022) |
| INGINERIE AIIP INSTAL S.R.L. SRL | 46301192 | 7112 | 72.080 (2025) |
| VESCANTAX S.R.L. SRL | 41000601 | 4933 | 72.074 (2025) |
| ALESCRI SRL SRL | 30629143 | 4933 | 72.068 (2025) |
| GREC TECH S.R.L. SRL | 51066638 | 6201 | 72.055 (2025) |
| PIXELMIX DIGITAL DESIGN S.R.L. SRL | 45530929 | 6210 | 72.042 (2025) |
| LANOTECH CODING SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46413960 | 6201 | 72.040 (2025) |
| KRN DESIGN SRL SRL | 9516197 | 9609 | 72.036 (2025) |
| TESGAR SRL SRL | 233081 | 4641 | 72.027 (2025) |
| JFOX CONSULTING S.R.L. SRL | 51824236 | 7020 | 72.000 (2025) |
| FAMILA COLLECTION S.R.L. SRL | 40061520 | 6820 | 72.000 (2025) |
| FRUCTVISELI IMPEX SRL SRL | 4815406 | 5245 | 72.000 (2025) |
| ARHITECTURĂ TONI BAGHIU S.R.L. SRL | 45545920 | 7111 | 72.000 (2025) |
| TURBO FLOW SRL SRL | 38419295 | 4332 | 72.000 (2025) |
| LAPICIDA ANTIQUA SRL SRL | 37827946 | 7022 | 72.000 (2025) |
| NSBC SRL SRL | 25861243 | 4613 | 72.000 (2025) |
| COMPLY FLOW SRL SRL | 36651298 | 6201 | 71.982 (2025) |
| LAIS CONSULTING FINANCIAL SRL SRL | 37972725 | 6622 | 71.982 (2025) |
| AIQU MEDIA S.R.L. SRL | 47335053 | 7311 | 71.968 (2025) |
| ARCHLIME DENT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43202763 | 8623 | 71.960 (2025) |
| BABY IN HARMONY SRL SRL | 35355120 | 7810 | 71.929 (2022) |
| TOTHAUS IMOB SRL SRL | 37621783 | 4100 | 71.922 (2025) |
| F.A.C. ESTATE HOLDINGS S.R.L. SRL | 21471353 | 6811 | 71.915 (2025) |
| LAND UPGRADE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45170510 | 7112 | 71.910 (2025) |
| S.D.DENT S.R.L. SRL | 49815864 | 8623 | 71.901 (2025) |
| AGRESSMOB SRL SRL | 9182410 | 3101 | 71.876 (2025) |