Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 23.841 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GALLIT MSC S.R.L. SRL | 7359231 | 6820 | 57.416 (2025) |
| MEDIA PARTNERS SRL SRL | 14600455 | 7020 | 57.407 (2025) |
| CA SPARK S.R.L. SRL | 52648588 | 8230 | 57.400 (2025) |
| EXODATA S.R.L. SRL | 41148560 | 6201 | 57.387 (2025) |
| SIG FASTENERS S.R.L. SRL | 47107438 | 2511 | 57.385 (2025) |
| ASIZA CONSTRUCT PROJECT SRL SRL | 38454586 | 7112 | 57.377 (2025) |
| CEEPOORT FLY PARCKING S.R.L. SRL | 40061325 | 5221 | 57.373 (2025) |
| DASEL PROJECT S.R.L. SRL | 46518591 | 7112 | 57.360 (2025) |
| KIROX SRL SRL | 19171230 | 4771 | 57.352 (2023) |
| ENVIRO HOUSE S.R.L. SRL | 43644331 | 5520 | 57.349 (2025) |
| RABOPA CAR TAXI S.R.L. SRL | 45345883 | 4933 | 57.347 (2025) |
| MATHE AUTO RS S.R.L. SRL | 52012547 | 4933 | 57.333 (2025) |
| MIRCEASIG SRL SRL | 34177318 | 6622 | 57.324 (2025) |
| LITTLEME EARLY LEARNING CENTER S.R.L. SRL | 43754377 | 8891 | 57.271 (2024) |
| TRAINING ONE SRL SRL | 32695100 | 8559 | 57.250 (2025) |
| NEW POLARTEK S.R.L. SRL | 46482455 | 9529 | 57.244 (2024) |
| GREFEL S.R.L. SRL | 52357678 | 9529 | 57.215 (2025) |
| UPLASER S.R.L. SRL | 42501392 | 7739 | 57.200 (2023) |
| SRC BUILDING CONTROL S.R.L. SRL | 43810779 | 7112 | 57.191 (2025) |
| FEMINART S.R.L. SRL | 44449401 | 8622 | 57.174 (2023) |
| WEONTECH S.R.L. SRL | 50153450 | 6210 | 57.140 (2025) |
| MIT ENERGY SRL SRL | 27851904 | 7020 | 57.124 (2025) |
| FRD EVOLUTION SRL SRL | 15440913 | 7320 | 57.057 (2023) |
| DUOGAL SRL SRL | 15633345 | 7020 | 57.056 (2016) |
| BULLS AND BEARS TRADE S.R.L. SRL | 40148376 | 4791 | 57.054 (2022) |
| ASTRAL COCKTAIL S.R.L. SRL | 48994303 | 9699 | 57.054 (2025) |
| LUCIANATAX SRL SRL | 34013803 | 4932 | 57.052 (2022) |
| VLANTOMAR S.R.L. SRL | 34107576 | 8552 | 57.050 (2025) |
| WORDSMITH’S HUB S.R.L. SRL | 49766494 | 7311 | 57.040 (2025) |
| FUNSHOED S.R.L. SRL | 42390111 | 6832 | 57.030 (2025) |
| NEED FOR SPEED RIDE S.R.L. SRL | 48155204 | 4791 | 57.027 (2024) |
| READS CONCEPT S.R.L. SRL | 41623391 | 7021 | 57.000 (2025) |
| REFERENCE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 40316682 | 7112 | 56.950 (2025) |
| SARALEX EXCAVARI S.R.L. SRL | 44299380 | 4312 | 56.943 (2025) |
| ALEX & SOFIA SPEED SRL SRL | 37889728 | 4933 | 56.938 (2024) |
| TIMEA CONSULTANCY S.R.L. SRL | 42914739 | 6311 | 56.920 (2022) |
| MP PAMAC INVEST S.R.L. SRL | 45844468 | 4791 | 56.910 (2025) |
| ELYUS SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47462375 | 8299 | 56.908 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA PRESTAREA CLUJ NAPOCA SC | 3402479 | 9523 | 56.905 (2025) |
| RADEL TAX SRL SRL | 27949962 | 4933 | 56.905 (2025) |
| MARISON FAN SRL SRL | 31374579 | 4933 | 56.900 (2025) |
| BALOTA BROTHERS S.R.L. SRL | 40029235 | 5911 | 56.900 (2025) |
| TRADUX ONE S.R.L. SRL | 42470539 | 7430 | 56.899 (2024) |
| DUO NATURAL VITAL S.R.L. SRL | 46329860 | 4791 | 56.870 (2023) |
| REIARF SRL SRL | 25174819 | 7022 | 56.840 (2025) |
| MARUNI CONT SRL SRL | 38018986 | 6920 | 56.820 (2025) |
| SIGNUM DATA S.R.L. SRL | 46408572 | 6210 | 56.817 (2025) |
| MAYA DECOR CONSTRUCT S.R.L. SRL | 47557327 | 4333 | 56.810 (2024) |
| PORAR SRL SRL | 32359887 | 4932 | 56.809 (2025) |
| SPOTLIGHT CLUJ S.R.L. SRL | 9241479 | 7413 | 56.804 (2025) |