Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 23.841 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SERV MANAGEMENT CENTRU S.R.L. SRL | 41740243 | 6832 | 39.612 (2021) |
| PATRICK MOTOR S.R.L. SRL | 30117844 | 4933 | 39.600 (2025) |
| CITYUDER S.R.L. SRL | 38850050 | 4932 | 39.588 (2025) |
| BACIU INTERMED SRL SRL | 29495862 | 4939 | 39.556 (2022) |
| VINTAGE MANIA SRL SRL | 27254973 | 4771 | 39.554 (2025) |
| TUSADESIGN S.R.L. SRL | 41616971 | 7020 | 39.550 (2025) |
| WOW AUTOHAUS S.R.L. SRL | 45080883 | 4511 | 39.550 (2025) |
| ALEX G CONSULT SRL SRL | 15109902 | 7022 | 39.550 (2025) |
| SABAU INVESTMENTS S.R.L. SRL | 48705774 | 6820 | 39.515 (2025) |
| ALLEGRIA JOY S.R.L. SRL | 52471566 | 9329 | 39.510 (2025) |
| RDF BITFLOW SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 53058330 | 6210 | 39.505 (2025) |
| 3 SOLUTII IN CONSTRUCTII AHC S.R.L. SRL | 38251450 | 4120 | 39.502 (2025) |
| CNC PROGRAMMING S.R.L. SRL | 52935577 | 7120 | 39.500 (2025) |
| TALNA SRL SRL | 18099943 | 4334 | 39.500 (2023) |
| CALI TRANS SRL SRL | 17088890 | 4941 | 39.500 (2024) |
| MIADIB SPEED S.R.L. SRL | 43075538 | 4939 | 39.499 (2025) |
| DECORATIUNI BY IOANA S.R.L. SRL | 49933703 | 3299 | 39.492 (2025) |
| TAXI BROKER SRL SRL | 30440755 | 4933 | 39.477 (2025) |
| PANICOM TOTAL PRODUCT SRL SRL | 37264680 | 1071 | 39.462 (2025) |
| HAITA URBANĂ S.R.L. SRL | 51436021 | 9699 | 39.460 (2025) |
| MAFIN TAXI SRL SRL | 35676235 | 4933 | 39.451 (2025) |
| UBY & NANA SRL SRL | 30682945 | 4932 | 39.445 (2025) |
| VIBE PERFORMANCE S.R.L. SRL | 45873498 | 9621 | 39.440 (2025) |
| CHEZAN AUTO SRL SRL | 30513504 | 4933 | 39.439 (2025) |
| PRINT GREEN TEAM S.R.L. SRL | 41177612 | 7219 | 39.439 (2024) |
| BUZZ AVIATION SERVICES SRL SRL | 30974192 | 3316 | 39.434 (2025) |
| FIREWATER S.R.L. SRL | 41284643 | 7311 | 39.418 (2023) |
| DEEPCUT VINYL S.R.L. SRL | 52003778 | 1820 | 39.408 (2025) |
| MICRO PROIECT SRL SRL | 19028622 | 7112 | 39.400 (2025) |
| MAX MEDIA SRL SRL | 11119997 | 5811 | 39.385 (2021) |
| CLUJ AUDIT S.R.L. SRL | 52541815 | 7020 | 39.375 (2025) |
| TISFILE S.R.L. SRL | 50819711 | 6210 | 39.372 (2025) |
| OROS TRADING S.R.L. SRL | 48690940 | 4771 | 39.366 (2025) |
| SRG SERVICII SRL SRL | 35404826 | 4933 | 39.364 (2025) |
| VIDEO MAGIC SRL SRL | 210835 | 6622 | 39.359 (2025) |
| PROJECTOGRAPH SRL SRL | 17946764 | 5911 | 39.341 (2025) |
| ENDONUTRITIA SRL SRL | 28986063 | 8622 | 39.269 (2025) |
| MIRVATAX SRL SRL | 33380194 | 4933 | 39.268 (2025) |
| TANIS MTS S.R.L. SRL | 37730365 | 5520 | 39.265 (2021) |
| ELI & IRI S.R.L. SRL | 33210238 | 4711 | 39.262 (2025) |
| HRI PROIECT INSTAL S.R.L. SRL | 41646433 | 7112 | 39.256 (2025) |
| PACOMAX TAXI SRL SRL | 31494923 | 4933 | 39.248 (2025) |
| EXPRESCOLOR S.R.L. SRL | 45081234 | 4100 | 39.236 (2025) |
| CAPTAINKIMOB S.R.L. SRL | 46525297 | 6831 | 39.226 (2025) |
| HINT ARCHITECTURE S.R.L. SRL | 40765398 | 7111 | 39.218 (2025) |
| EAGLE QUALITY CONSULT S.R.L. SRL | 47101249 | 7112 | 39.180 (2025) |
| FITILUL PENTRU MISCARE S.R.L. SRL | 51917076 | 8695 | 39.174 (2025) |
| GOLD BEAUTY BOUTIQUE S.R.L. SRL | 41444795 | 9623 | 39.170 (2025) |
| NADASUL PROD SRL SRL | 208240 | 2511 | 39.167 (2025) |
| TESRO SRL SRL | 17361190 | 5143 | 39.165 (2025) |