Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 23.841 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PROM GROUP SRL SRL | 16129860 | 4120 | 6.000 (2025) |
| TERRARIUM DESIGN SRL SRL | 37408514 | 1812 | 6.000 (2022) |
| FOOD PARTY CATERING S.R.L. SRL | 40787000 | 5621 | 6.000 (2024) |
| ROVENTIKA INVEST SRL SRL | 28926797 | 4322 | 6.000 (2025) |
| C INFO SRL SRL | 15492742 | 6310 | 6.000 (2025) |
| TSM NEW PROJECT SRL SRL | 30175896 | 7219 | 6.000 (2024) |
| INT GLOBAL TFS GROUP S.R.L. SRL | 44535081 | 8559 | 6.000 (2025) |
| STRATEGIC SAFETY S.R.L. SRL | 42561360 | 4778 | 6.000 (2025) |
| AMM PRO MANAGEMENT SRL SRL | 33452754 | 7022 | 6.000 (2025) |
| CDF ADVERTISING SRL SRL | 34192776 | 7311 | 6.000 (2022) |
| BIFU MARKET S.R.L. SRL | 41316095 | 4933 | 6.000 (2025) |
| A.C.SKINTHERA S.R.L. SRL | 47267285 | 9602 | 6.000 (2024) |
| MBC EXPERT SRL SRL | 18431901 | 6920 | 6.000 (2025) |
| OWNFUTUREPART S.R.L. SRL | 39095120 | 7420 | 6.000 (2025) |
| A&C COMPUTERS SRL SRL | 15699439 | 4741 | 6.000 (2020) |
| EUROPROJECT LIMITED SRL SRL | 28422455 | 7420 | 6.000 (2025) |
| V M CONSULTING SRL SRL | 21516374 | 8299 | 6.000 (2025) |
| CHAMON 2 PROD SRL SRL | 16082376 | 6820 | 6.000 (2025) |
| CADRAN CONSULTING S.R.L. SRL | 46233071 | 7210 | 6.000 (2025) |
| ICOSAEDRU DESIGN S.R.L. SRL | 43465123 | 7311 | 5.973 (2025) |
| AYAN MAGIC SRL SRL | 26977786 | 7020 | 5.971 (2025) |
| NUTRIBALANCE TCM S.R.L. SRL | 51328984 | 8699 | 5.965 (2025) |
| INTIKON CONSULTING S.R.L. SRL | 6702721 | 4711 | 5.964 (2025) |
| ANDASIG ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL SRL | 37475289 | 6622 | 5.961 (2025) |
| ONCOMED BOCHIȘ S.R.L. SRL | 52639024 | 8622 | 5.960 (2025) |
| MAGDA RESORT S.R.L. SRL | 33113294 | 8623 | 5.957 (2025) |
| SABERT TRANS SRL SRL | 33178609 | 4933 | 5.952 (2025) |
| TRANSILVANIA REPORTER MEDIA SRL SRL | 31312150 | 7311 | 5.950 (2025) |
| TOTAL PLAN SRL SRL | 22403756 | 7420 | 5.950 (2020) |
| DOMESTIQ S.R.L. SRL | 51313770 | 4791 | 5.948 (2025) |
| FINDOT S.R.L. SRL | 9900006 | 7020 | 5.911 (2024) |
| APLUS RESTAURANTS S.R.L. SRL | 47486200 | 5612 | 5.904 (2025) |
| MID FITNESS S.R.L. SRL | 47762755 | 9313 | 5.900 (2025) |
| MANJOIMOB S.R.L. SRL | 43959860 | 6831 | 5.900 (2024) |
| CALINEF SRL SRL | 28654188 | 4399 | 5.900 (2025) |
| GEOMINART PRODCOMIMPEX SRL SRL | 8815689 | 3213 | 5.898 (2025) |
| BIO NATURALIS FARM SRL SRL | 35212073 | 4729 | 5.892 (2019) |
| THE TEACHER WITHIN S.R.L. SRL | 39082456 | 5811 | 5.879 (2023) |
| BETWASH SRL SRL | 28220014 | 6832 | 5.864 (2025) |
| ALDARIS STONE S.R.L. SRL | 41148510 | 4120 | 5.850 (2023) |
| DEN DLD COM SRL SRL | 28821065 | 4933 | 5.844 (2025) |
| APOLLOIQ S.R.L. SRL | 48052870 | 6201 | 5.842 (2025) |
| MOJU CONSULTING POINT S.R.L. SRL | 40055064 | 7220 | 5.841 (2020) |
| SAMOC BEST RIDE S.R.L. SRL | 39632657 | 4932 | 5.836 (2025) |
| QUATTRO NZT S.R.L. SRL | 45121541 | 4939 | 5.835 (2021) |
| GELATOLOGY S.R.L. SRL | 50186849 | 1052 | 5.826 (2025) |
| LCD CON SERV S.R.L. SRL | 40725431 | 6831 | 5.800 (2022) |
| CASTILIA ACCOUNTING S.R.L. SRL | 38533981 | 6920 | 5.800 (2025) |
| AVG AUTO TOTAL S.R.L. SRL | 42907120 | 4941 | 5.800 (2025) |
| CARDINAL ESTATE S.R.L. SRL | 45759044 | 6832 | 5.795 (2025) |