Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 23.841 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SORANA BARB DESIGN SRL SRL | 37632316 | 1413 | 4.542 (2021) |
| TRANSILVANIA WOOD INDUSTRY S.R.L. SRL | 12592658 | 3100 | 4.540 (2025) |
| TRIODENIC SRL SRL | 30699653 | 4932 | 4.532 (2025) |
| CERES LOCAL S.R.L. SRL | 39981681 | 4791 | 4.530 (2025) |
| ESCALADA SRL SRL | 15458481 | 4334 | 4.525 (2021) |
| EXPAND CATERING SRL SRL | 30032233 | 5621 | 4.507 (2025) |
| RO CARGO SRL SRL | 17548688 | 6621 | 4.504 (2024) |
| VALART ART OF DANCE S.R.L. SRL | 51637157 | 8552 | 4.501 (2025) |
| BEAUTY CREATIONS BY LIGIA S.R.L. SRL | 37355657 | 9602 | 4.500 (2025) |
| ROMEC MODERNIZARI ENERGETICE SRL SRL | 214845 | 7210 | 4.500 (2023) |
| NUVE ENTERTAINMENT S.R.L. SRL | 52365735 | 8230 | 4.500 (2025) |
| TOP CLEAN CENTER SRL SRL | 37486334 | 8559 | 4.500 (2025) |
| PM TECH S.R.L. SRL | 52980969 | 4322 | 4.500 (2025) |
| RTS INVEST CONCEPT S.R.L. SRL | 45851082 | 0145 | 4.500 (2025) |
| VX TECH SRL SRL | 15578399 | 6201 | 4.500 (2025) |
| MAVI SOLUTIONS S.R.L. SRL | 47320281 | 8121 | 4.500 (2025) |
| BE HUMAN FIRST S.R.L. SRL | 45334043 | 8551 | 4.500 (2022) |
| RADU S BAND SRL SRL | 36611854 | 9001 | 4.500 (2025) |
| RONFLEX PROD IMPEX SRL SRL | 5360329 | 4334 | 4.500 (2025) |
| VILAKANA EVENTS S.R.L. SRL | 40846743 | 7420 | 4.500 (2025) |
| ADOCT ADVERTISING SRL SRL | 36656139 | 7311 | 4.500 (2025) |
| ECOMUSHROOMS FARM SRL SRL | 32248374 | 4100 | 4.500 (2023) |
| ANA HOUSE OF REST S.R.L. SRL | 52600016 | 5520 | 4.496 (2025) |
| KEMANA S.R.L. SRL | 49917570 | 4933 | 4.495 (2025) |
| BOMATECH SERV SRL SRL | 33384889 | 7112 | 4.490 (2025) |
| PEGASUS CONSULTING PARTNER S.R.L. SRL | 43292308 | 8211 | 4.485 (2024) |
| CYAN ADVERTISING SRL SRL | 15408718 | 7440 | 4.480 (2017) |
| HLR GLOBAL PROPERTY S.R.L. SRL | 37779164 | 7320 | 4.477 (2023) |
| POLYGLOTING S.R.L. SRL | 49451437 | 8559 | 4.476 (2025) |
| ARTA CEAIULUI SRL SRL | 35318318 | 5210 | 4.474 (2025) |
| PICADILY DRIVE SRL SRL | 32823200 | 4932 | 4.464 (2025) |
| ULTRASOUND STUDIO SRL SRL | 19139612 | 5920 | 4.464 (2023) |
| CITY MARBLE S.R.L. SRL | 42175440 | 4333 | 4.463 (2025) |
| INA BORDO SRL SRL | 34569346 | 1421 | 4.455 (2025) |
| TEHROM SERV S.R.L. SRL | 45324589 | 4661 | 4.450 (2025) |
| BEKLINE VISION S.R.L. SRL | 47182251 | 4791 | 4.447 (2025) |
| CRISTIAN SERV MEC SRL SRL | 31170714 | 3312 | 4.440 (2025) |
| FURNITURE TOTAL SOLUTION S.R.L. SRL | 38766626 | 3109 | 4.435 (2022) |
| PINTEA CRISTINA AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 38041733 | 6622 | 4.434 (2018) |
| GMAX IMO S.R.L. SRL | 48213054 | 4110 | 4.432 (2024) |
| GREEN COMPUTERS SRL SRL | 16790291 | 5829 | 4.425 (2023) |
| GABVETCONSULT SRL SRL | 36774550 | 7500 | 4.415 (2017) |
| OSHA HOSS S.R.L. SRL | 38736528 | 3212 | 4.415 (2025) |
| ONE RENT COMMUNITY S.R.L. SRL | 46852213 | 7711 | 4.415 (2025) |
| OVESSTILO SRL SRL | 30878454 | 4791 | 4.400 (2024) |
| M 7 FOTO SRL SRL | 21315273 | 7420 | 4.400 (2023) |
| DEXCON BUILDING S.R.L. SRL | 43304399 | 6812 | 4.400 (2025) |
| ATT TRAINING SRL SRL | 27867439 | 8559 | 4.400 (2025) |
| SPS ESTATE S.R.L. SRL | 52220904 | 6831 | 4.400 (2025) |
| EMA BOUTIQUE SHOP S.R.L. SRL | 45823970 | 4791 | 4.391 (2025) |