Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 23.846 au depus bilanț pentru 2021 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 58,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,0% peste media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 26,9%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ROFELMI SRL SRL | 18127725 | 9329 | 3.000 (2022) |
| INTROWEB SRL SRL | 20463590 | 6201 | 3.000 (2022) |
| ADVERTISING CORNER S.R.L. SRL | 46100229 | 7311 | 3.000 (2025) |
| MINERALS ZEO SRL SRL | 16244699 | 0811 | 3.000 (2025) |
| PASLENA SRL SRL | 29381990 | 8230 | 3.000 (2025) |
| SIMMAN NAPOCA GROUP SRL SRL | 33331957 | 0128 | 3.000 (2019) |
| INOCORE S.R.L. SRL | 52882812 | 9313 | 2.998 (2025) |
| HAR ANDRA SRL SRL | 2874040 | 4677 | 2.992 (2024) |
| REAL TIME ADVERTISING S.R.L. SRL | 44141613 | 1812 | 2.990 (2025) |
| DATAGRID SOFTWARE S.R.L. SRL | 43484966 | 6201 | 2.980 (2025) |
| R BUSINESS CONSULTING SRL SRL | 21850420 | 7022 | 2.973 (2024) |
| MILLERSOFT TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 42028465 | 6201 | 2.970 (2024) |
| AVANTICOM S.R.L. SRL | 45097800 | 4933 | 2.961 (2025) |
| SOULSEARCH STUDIO S.R.L. SRL | 42311363 | 7420 | 2.956 (2020) |
| SUMY SPEED BOX S.R.L. SRL | 30753655 | 4932 | 2.954 (2023) |
| EXPERT PROJECT MANAGEMENT S.R.L. SRL | 40180679 | 7020 | 2.950 (2024) |
| CORNIX COM SRL SRL | 6870695 | 4711 | 2.944 (2023) |
| ACRIGAB TRANS SRL SRL | 9156098 | 4939 | 2.941 (2019) |
| VISUALSOFT SRL SRL | 6845667 | 6201 | 2.931 (2023) |
| ET ENGINEERING TOGETHER S.R.L. SRL | 42447102 | 6202 | 2.930 (2025) |
| PRO DEN RIGIPS S.R.L. SRL | 48254356 | 4120 | 2.900 (2025) |
| ATELIER BMBA S.R.L. SRL | 49775328 | 7111 | 2.900 (2025) |
| INTERANA EXPERT S.R.L. SRL | 38650019 | 8211 | 2.900 (2023) |
| LEALUKY TAX S.R.L. SRL | 44983972 | 4932 | 2.894 (2025) |
| MARCO POLO IMPORT EXPORT SRL SRL | 8035861 | 4761 | 2.888 (2024) |
| PAULUS SYSTEM S.R.L. SRL | 37789397 | 1071 | 2.887 (2025) |
| DEDY STAR SRL SRL | 33267943 | 4932 | 2.880 (2024) |
| DEANCUTA SRL SRL | 19153579 | 4399 | 2.880 (2025) |
| PET SHOP EXPRESS S.R.L. SRL | 46019257 | 4776 | 2.879 (2024) |
| SWEET SPOT IMOB S.R.L. SRL | 45981295 | 6831 | 2.874 (2022) |
| ARIMOB NED SRL SRL | 37650568 | 4933 | 2.860 (2017) |
| ECO BEE 4U SRL SRL | 32623368 | 4332 | 2.840 (2017) |
| PAULA STUDIO S.R.L. SRL | 48911863 | 9622 | 2.834 (2025) |
| GOYA CONCEPT SHOP S.R.L. SRL | 40048474 | 4712 | 2.825 (2025) |
| SOFTPROEURO SRL SRL | 17634045 | 6202 | 2.820 (2025) |
| BMC INTER GLASS S.R.L. SRL | 40845764 | 4332 | 2.810 (2023) |
| EVENUS CORP S.R.L. SRL | 43027468 | 7420 | 2.807 (2021) |
| CRISTAL SAVINA SRL SRL | 28931670 | 4777 | 2.801 (2017) |
| MARAMURES OLD VILLAGE S.R.L. SRL | 30267116 | 5520 | 2.800 (2025) |
| MARAMURES NEW VILLAGE S.R.L. SRL | 14806758 | 5520 | 2.800 (2025) |
| ERVIN CONSTRUCTII INSTALATII SRL SRL | 6772948 | 4533 | 2.800 (2025) |
| KITCHEN WORLD S.R.L. SRL | 41502209 | 4754 | 2.800 (2025) |
| AKA INTER KONCEPT SRL SRL | 22864091 | 7111 | 2.800 (2024) |
| FOCHI ONE S.R.L. SRL | 44862792 | 4711 | 2.798 (2021) |
| LES PRES RETREATS S.R.L. SRL | 37957660 | 8730 | 2.791 (2025) |
| SURCEL CABINET GINECOLOGIC SRL SRL | 7607124 | 8622 | 2.790 (2024) |
| EUROPATUR EVENTS S.R.L. SRL | 42926288 | 7911 | 2.765 (2023) |
| MAGNUS COGITANDI S.R.L. SRL | 31208797 | 6820 | 2.751 (2025) |
| NEW COMPASS TIS SRL SRL | 36837186 | 7430 | 2.750 (2025) |
| X COMPUTERS & SOFTWARE SRL SRL | 15513160 | 7250 | 2.746 (2025) |