Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.452 de firme active, dintre care 26.535 au depus bilanț pentru 2022 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 72,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,7% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VASSER FREEZE S.R.L. SRL | 43789367 | 4322 | 498.896 (2025) |
| FLASIM SPEED TRANS SRL SRL | 36089875 | 4941 | 498.874 (2025) |
| RENEWABLE ENERGY CONS SRL SRL | 29124023 | 7112 | 498.870 (2025) |
| BOGLAR DISTRIBUTIONS S.R.L. SRL | 51857969 | 4711 | 498.831 (2025) |
| ACCT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 35697432 | 7311 | 498.808 (2025) |
| IDEAS BOMBER SRL-D SRL | 30958537 | 6311 | 498.805 (2025) |
| COMPLETE WEBTESTING S.R.L. SRL | 45967550 | 6210 | 498.633 (2025) |
| VIA VAC VID SRL SRL | 37289375 | 7732 | 498.584 (2025) |
| DEOPAV GARDENS S.R.L. SRL | 44026029 | 4613 | 498.497 (2025) |
| TRANSILVANIA REAL ESTATE PROFESSIONALS S.R.L. SRL | 41409038 | 6831 | 498.450 (2025) |
| MAXIMUS INSTAL S.R.L. SRL | 50570520 | 4221 | 498.433 (2025) |
| ADRIART SRL SRL | 17539701 | 9621 | 498.394 (2025) |
| BIRUWARE S.R.L. SRL | 47438610 | 6210 | 498.384 (2025) |
| GCA STAR AUTO S.R.L. SRL | 41816562 | 4782 | 498.384 (2025) |
| LA DUETTE S.R.L. SRL | 49388810 | 9621 | 498.369 (2025) |
| VERANDA HOME INTERIOR SRL SRL | 28529940 | 4753 | 498.323 (2025) |
| LAZAR GYN POINT SRL SRL | 37218870 | 8622 | 498.155 (2025) |
| SMART INSPIRATIONS S.R.L. SRL | 47603830 | 7810 | 498.116 (2025) |
| CO ATAN S.R.L. SRL | 48439540 | 4334 | 498.084 (2025) |
| CYDOTVISION S.R.L. SRL | 44850658 | 5829 | 498.081 (2025) |
| AGMATIA SOFT SRL SRL | 21271886 | 6210 | 498.069 (2025) |
| TECHFOO DEVELOPMENT SRL SRL | 34036262 | 6201 | 498.047 (2025) |
| PKE MED S.R.L. SRL | 47729589 | 8622 | 498.041 (2025) |
| CODE STREAM S.R.L. SRL | 51019229 | 6201 | 497.962 (2025) |
| CLOUD EASY S.R.L. SRL | 50144525 | 6210 | 497.885 (2025) |
| MICLEA SOFTWARE SERVICES CC SRL SRL | 36695146 | 6210 | 497.814 (2025) |
| INVEST SOIL SOLUTION S.R.L. SRL | 45950795 | 0812 | 497.734 (2025) |
| CSN INNOTECH S.R.L. SRL | 45029597 | 6210 | 497.730 (2025) |
| ATLTECH SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46957040 | 6201 | 497.692 (2025) |
| DOLOMITI SRL SRL | 14383348 | 4120 | 497.608 (2025) |
| PETRU TECHNOLOGIES S.R.L. SRL | 44540665 | 6201 | 497.496 (2025) |
| ISSE BRAND S.R.L. SRL | 48987853 | 4771 | 497.491 (2024) |
| GABCONSULT SRL SRL | 15526829 | 6920 | 497.400 (2025) |
| AGATOUR SRL SRL | 24294906 | 5590 | 497.366 (2025) |
| GLOBAL ALLIANZ CONSULTING SRL SRL | 37155608 | 7020 | 497.028 (2025) |
| HERMTEX S.R.L. SRL | 35030225 | 5610 | 497.016 (2025) |
| TROMF SOFTWARE SRL SRL | 33913920 | 6210 | 497.003 (2025) |
| OPERUM SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49633544 | 6209 | 496.926 (2025) |
| AFDENTALART S.R.L. SRL | 40238630 | 8623 | 496.867 (2025) |
| CONTATEK SRL SRL | 35318261 | 6920 | 496.744 (2025) |
| CONCORDE INV SRL SRL | 24031888 | 8299 | 496.668 (2025) |
| CREATIVE ACCOUNT SRL SRL | 24025436 | 8210 | 496.649 (2025) |
| GO GQLTEAM S.R.L. SRL | 46844385 | 6201 | 496.555 (2025) |
| ANSARDE SPECIAL LOGISTICS S.R.L. SRL | 46993611 | 7311 | 496.518 (2025) |
| LATERALUS S.R.L. SRL | 48238636 | 6201 | 496.394 (2025) |
| TERRA INTERMED CONSULTING SRL SRL | 30661250 | 7022 | 496.255 (2025) |
| FOTO EXPRES PROCESARE SRL SRL | 16719852 | 7420 | 496.242 (2025) |
| EXPROIECT SRL SRL | 213696 | 4673 | 496.162 (2025) |
| ALBERTSEN CONSULTING S.R.L. SRL | 34284276 | 8299 | 496.037 (2025) |
| SKY AUTOMATION SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49885320 | 7112 | 496.016 (2025) |