Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 26.519 au depus bilanț pentru 2022 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 72,8 mld RON, e 71,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 16,7% peste media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 23,8%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ROMAS LUX SRL SRL | 34910787 | 4771 | 62.585 (2025) |
| MARLETAX SRL SRL | 29513691 | 4933 | 62.585 (2025) |
| ROMANIAN GRAFIC NETWORK SRL SRL | 33967777 | 7112 | 62.532 (2020) |
| ERVIN CAB SRL SRL | 38234017 | 4933 | 62.527 (2025) |
| DRYTEC SRL SRL | 21694100 | 2892 | 62.505 (2025) |
| SORIMIHATRANS S.R.L. SRL | 38595690 | 4933 | 62.481 (2025) |
| TMD ADVISOR&CONSULT S.R.L. SRL | 43033125 | 6622 | 62.471 (2025) |
| FRATON SERVDRIVE S.R.L. SRL | 38545293 | 4932 | 62.457 (2025) |
| APP TRANSALT S.R.L. SRL | 47931919 | 4933 | 62.455 (2025) |
| INITIAL SRL SRL | 13994882 | 7810 | 62.454 (2025) |
| GIRAIA GRID S.R.L. SRL | 52570535 | 7020 | 62.411 (2025) |
| CATERING ANTREPRENORIAL SRL SRL | 27751786 | 5621 | 62.394 (2025) |
| COCOR AUTO SRL SRL | 31813690 | 4933 | 62.394 (2025) |
| SALON MARIA LUCIA SRL SRL | 25656974 | 9621 | 62.390 (2025) |
| CLASIC GRILL SRL SRL | 18254362 | 8292 | 62.383 (2025) |
| TRIFF&TAC FITNESS S.R.L. SRL | 46853782 | 8551 | 62.381 (2025) |
| TOP 2000 SRL SRL | 16055932 | 5221 | 62.380 (2025) |
| STEFS SRL SRL | 22049374 | 5630 | 62.351 (2024) |
| ROLANDRECORDS S.R.L. SRL | 37307560 | 5920 | 62.350 (2025) |
| TAPICLEAN AUTO S.R.L. SRL | 32010312 | 4520 | 62.350 (2025) |
| ELMI EXPERT SRL SRL | 2897043 | 8230 | 62.346 (2025) |
| ROBEDO CONS SRL SRL | 30969455 | 4933 | 62.344 (2025) |
| HALLOFDEVELOPMENT S.R.L. SRL | 49168482 | 6210 | 62.328 (2025) |
| DAVIO HAS SRL SRL | 31760219 | 6820 | 62.326 (2025) |
| CSISZTAXI SRL SRL | 29766422 | 4932 | 62.324 (2018) |
| PHYSIO LOREI S.R.L. SRL | 47506951 | 8690 | 62.320 (2025) |
| CURĂȚENIE PENTRU TINE S.R.L. SRL | 50456896 | 8121 | 62.309 (2025) |
| ADRITAX SERVICE SRL SRL | 30609138 | 4932 | 62.301 (2025) |
| PLOMBAR SRL SRL | 36031024 | 4322 | 62.301 (2025) |
| PLV AUTO SRL SRL | 32309544 | 4939 | 62.300 (2017) |
| VOLA EXPRESS TEAM S.R.L. SRL | 44481585 | 4932 | 62.285 (2025) |
| JUNIOR RAPID TRANS SRL SRL | 34890906 | 4933 | 62.271 (2025) |
| SPRINT TOURS SRL SRL | 22244120 | 8559 | 62.259 (2025) |
| GSD SRL SRL | 14544029 | 7022 | 62.246 (2025) |
| TARTARUGA INVEST SRL SRL | 31521262 | 7022 | 62.214 (2025) |
| DENIRA DENT S.R.L. SRL | 40765380 | 8623 | 62.210 (2025) |
| SALSA PLACE ONE SRL SRL | 37781580 | 8552 | 62.210 (2025) |
| CĂLINA C. MED S.R.L. SRL | 51867342 | 8622 | 62.195 (2025) |
| GLOBAL STREAMING S.R.L. SRL | 39788010 | 6201 | 62.188 (2023) |
| ELEVENPM S.R.L. SRL | 41542394 | 7311 | 62.175 (2025) |
| TWINCRESCENT S.R.L. SRL | 47019484 | 7410 | 62.161 (2025) |
| SUPERIOR CONSULTING SRL SRL | 248996 | 4690 | 62.158 (2025) |
| GLOBAL VISION SRL SRL | 13994920 | 7320 | 62.103 (2025) |
| ETNOGRAFIC RO CENTRU DE EDUCAŢIE ETNOGRAFICĂ SRL SRL | 37281177 | 8559 | 62.101 (2018) |
| RADNANA STIREN IMPEX SRL SRL | 29039637 | 2224 | 62.100 (2025) |
| ECHIPA IMPEX SRL SRL | 7933929 | 4644 | 62.083 (2025) |
| TDMK STUDIO S.R.L. SRL | 37434904 | 7413 | 62.045 (2025) |
| OMMA COMIMPEX SRL SRL | 6624097 | 4932 | 62.042 (2025) |
| MODO GARDENS S.R.L. SRL | 51743840 | 8130 | 62.032 (2025) |
| DHARMADHATU SRL SRL | 35581720 | 8559 | 62.000 (2025) |