Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 28.882 au depus bilanț pentru 2023 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 84,0 mld RON, e 73,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,8% peste media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 15,4%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| KATY SSGA S.R.L. SRL | 42129079 | 4933 | 117.594 (2025) |
| HYGIA PROJECT S.R.L. SRL | 32481891 | 6820 | 117.500 (2025) |
| MEDITATION FOR ALL S.R.L. SRL | 46484324 | 8551 | 117.483 (2025) |
| FUNKY PIXEL S.R.L. SRL | 37788766 | 7420 | 117.470 (2025) |
| GEOFOR SRL SRL | 15775803 | 4313 | 117.426 (2025) |
| VRC & VTD CONSULTING S.R.L. SRL | 41171253 | 6622 | 117.425 (2025) |
| BM EXPERT CONSULT SRL SRL | 15240966 | 6920 | 117.400 (2025) |
| DANART ATELIERUL CU IDEI S.R.L. SRL | 40627654 | 8559 | 117.370 (2025) |
| ANEL EXPERT CONSULTING SRL SRL | 28039035 | 6920 | 117.350 (2025) |
| DIALEMED SRL SRL | 35428710 | 8621 | 117.310 (2025) |
| PEREVO R.E. CLUJ S.R.L. SRL | 26210634 | 6812 | 117.302 (2025) |
| NUTRIENTO TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 46381450 | 6210 | 117.295 (2025) |
| CHD SOFTWARE S.R.L. SRL | 50559034 | 6201 | 117.273 (2025) |
| STANCSUY KADRU S.R.L. SRL | 45411553 | 7420 | 117.208 (2025) |
| PASCO SRL SRL | 210428 | 6820 | 117.204 (2025) |
| COLESA RAMONA SRL S.R.L. SRL | 37852877 | 8623 | 117.189 (2025) |
| BBS INSTAL S.R.L. SRL | 51426540 | 4322 | 117.158 (2025) |
| TONI PRODUCTION SRL SRL | 22776836 | 5911 | 117.150 (2025) |
| RUTIERCAT SRL SRL | 32127933 | 4941 | 117.138 (2025) |
| ANDIMAR LIA TRANSPORT S.R.L. SRL | 45189717 | 4933 | 117.137 (2023) |
| TEA POINT S.R.L. SRL | 14054752 | 4727 | 117.122 (2025) |
| DENTARCAD S.R.L. SRL | 51134830 | 3250 | 117.100 (2025) |
| GABIOANA SRL SRL | 14918921 | 4711 | 117.055 (2025) |
| VELLOMAS SRL SRL | 28612140 | 9602 | 117.040 (2023) |
| ADC AMA DESIGN S.R.L. SRL | 39921531 | 7111 | 117.026 (2025) |
| DANANDREEA FASHION S.R.L. SRL | 49010708 | 4771 | 117.022 (2025) |
| ANTONIUS AUTO S.R.L. SRL | 47334805 | 4782 | 116.978 (2025) |
| BLACK SHEEP TATTOO S.R.L. SRL | 44503942 | 9609 | 116.971 (2025) |
| MEMONT S.R.L. SRL | 46745640 | 7112 | 116.960 (2025) |
| OCTOGRID S.R.L. SRL | 51120940 | 7020 | 116.930 (2025) |
| LIAVICAM SRL SRL | 29245238 | 4933 | 116.896 (2025) |
| EDUFUN PUBLISHING S.R.L. SRL | 43943040 | 7311 | 116.891 (2025) |
| BLISSOFT SOLUTIONS SRL SRL | 37669625 | 6201 | 116.858 (2025) |
| FORMAT 4 ARCHITECTS S.R.L. SRL | 51563017 | 7111 | 116.841 (2025) |
| TB EXCLUSIVE SRL-D SRL | 28904403 | 4791 | 116.840 (2024) |
| ROYAL MAISON MANAGEMENT S.R.L. SRL | 48254534 | 6820 | 116.830 (2025) |
| MONDO CERAMICO SRL SRL | 13010316 | 4614 | 116.820 (2025) |
| ANALOG BIT SRL SRL | 33649978 | 6201 | 116.818 (2025) |
| ENERGOROM PROD COMEXIM SRL SRL | 6589372 | 4941 | 116.817 (2025) |
| DIVA MOTORS SRL SRL | 16286066 | 4932 | 116.787 (2025) |
| VERTICALPIN SRL SRL | 18643920 | 8122 | 116.786 (2025) |
| PINK & PURPLE S.R.L. SRL | 43153970 | 4791 | 116.752 (2025) |
| AURELIU CONSTRUCTII SRL SRL | 36129961 | 4120 | 116.750 (2025) |
| CRISAN L & S SRL SRL | 12454299 | 5510 | 116.742 (2025) |
| LA O PAUZĂ S.R.L. SRL | 49815953 | 1071 | 116.696 (2025) |
| BIO HEALTH REMEDIES S.R.L. SRL | 52496838 | 8220 | 116.683 (2025) |
| LAD BESTASIG SRL SRL | 35458591 | 6622 | 116.652 (2025) |
| TOSA TOP CONSULTING S.R.L. SRL | 43850625 | 8219 | 116.630 (2025) |
| EPIC BITES S.R.L. SRL | 47718610 | 4638 | 116.558 (2025) |
| LEȘA ȘI BONDOR INSTAL S.R.L. SRL | 50860591 | 4334 | 116.550 (2025) |