Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 30.975 au depus bilanț pentru 2024 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 89,2 mld RON, e 73,3% din cea a județului; firma medie facturează cu 20,4% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,1%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BITDOME SRL SRL | 16244613 | 6201 | 221.771 (2025) |
| ZELOS S.R.L. SRL | 47984131 | 4322 | 221.738 (2025) |
| POFLORITON TRANS SRL SRL | 19217702 | 8121 | 221.726 (2025) |
| MUSIC HUB SCHOOL S.R.L. SRL | 41165405 | 8552 | 221.720 (2025) |
| ELECONT IMPEX SRL SRL | 15481395 | 4321 | 221.699 (2025) |
| ENERFLUX S.R.L. SRL | 50064507 | 4322 | 221.588 (2025) |
| EUSMAR INOX SRL SRL | 31244749 | 2562 | 221.572 (2023) |
| THE CLIQUE EVENTS AGENCY S.R.L. SRL | 37882690 | 4791 | 221.506 (2025) |
| ATD & ML SRL SRL | 25416980 | 4619 | 221.490 (2025) |
| PROMAMA TRAINING S.R.L. SRL | 44774933 | 8559 | 221.437 (2025) |
| OVLANO SRL SRL | 31658902 | 4100 | 221.360 (2025) |
| CASA MAKUMA S.R.L. SRL | 47161534 | 6220 | 221.327 (2025) |
| MST ENGINEERING PROD SRL SRL | 29461134 | 4391 | 221.321 (2025) |
| MIRADA PROJECT S.R.L. SRL | 35887615 | 7112 | 221.300 (2025) |
| I-D CREATIVE STUDIO S.R.L. SRL | 50208831 | 6201 | 221.291 (2025) |
| GYONGYI FIT & HEALTH S.R.L. SRL | 45319248 | 4791 | 221.167 (2025) |
| TMY VIZAL TRADING S.R.L. SRL | 46094003 | 6820 | 221.163 (2025) |
| AUDIT SDL SRL SRL | 27592710 | 6920 | 221.158 (2025) |
| ANTROPOCEN S.R.L. SRL | 35527390 | 6210 | 221.127 (2025) |
| PHILROM COM SRL SRL | 8540456 | 2861 | 221.064 (2025) |
| QBE FACILITIES DESIGN S.R.L. SRL | 44940050 | 7112 | 221.062 (2025) |
| TRANSILVANIA MINING S.R.L. SRL | 44185008 | 0812 | 221.026 (2025) |
| ZLT SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49327600 | 6201 | 220.971 (2025) |
| TOP ANVEL S.R.L. SRL | 50726175 | 4532 | 220.965 (2025) |
| ALC DYNAMIC S.R.L. SRL | 49285512 | 8299 | 220.954 (2025) |
| DENTOGRIG IMPEX SRL SRL | 7945931 | 8623 | 220.895 (2025) |
| CENCIRA CENTRUL DE CERCETARE ȘI INOVARE AGROALIMENTARĂ SRL SRL | 31734775 | 7211 | 220.746 (2025) |
| PAUL'S LANDSCAPING S.R.L. SRL | 49001840 | 8130 | 220.736 (2025) |
| EASTERN ENGINEERING SRL SRL | 31420950 | 4651 | 220.717 (2021) |
| SAGRES SRL SRL | 18390585 | 6820 | 220.714 (2025) |
| DISILVANIA SRL SRL | 28612204 | 9329 | 220.714 (2025) |
| ELECTRA TOOLS&SERVICE S.R.L. SRL | 42237100 | 3320 | 220.705 (2025) |
| DECAB S.R.L. SRL | 50289992 | 4120 | 220.700 (2025) |
| ALUFASSADE SRL SRL | 36591315 | 4332 | 220.679 (2025) |
| BUCHET PE NET SRL SRL | 36066618 | 4776 | 220.644 (2025) |
| LONG LIFE COM SRL SRL | 6208230 | 6820 | 220.626 (2025) |
| CODELINES WEB S.R.L. SRL | 34001183 | 6310 | 220.585 (2025) |
| LIVTAX PREST SRL SRL | 36424945 | 4933 | 220.577 (2025) |
| RBPS INVESTMENTS SRL SRL | 31453516 | 6220 | 220.552 (2025) |
| I PARTS S.R.L. SRL | 52357619 | 9531 | 220.552 (2025) |
| URBAN FAUNA S.R.L. SRL | 49398805 | 4939 | 220.518 (2025) |
| PROFER CF SRL SRL | 23724401 | 7112 | 220.500 (2025) |
| KIDZFUN FACTORY S.R.L. SRL | 44583747 | 9329 | 220.496 (2025) |
| KESTY KUSTOM S.R.L. SRL | 39144818 | 7311 | 220.465 (2025) |
| ECOTRUST SRL SRL | 17539809 | 2829 | 220.439 (2025) |
| MAOIN SRL SRL | 37190117 | 6820 | 220.304 (2025) |
| TRAVEL ADEMAR RESIDENCE S.R.L. SRL | 47107365 | 4939 | 220.295 (2025) |
| RESANIO SRL SRL | 34609378 | 6832 | 220.282 (2025) |
| COACTIO SRL SRL | 31977391 | 6920 | 220.263 (2025) |
| PSITEST CONSULT HR S.R.L. SRL | 16491400 | 7020 | 220.261 (2025) |