Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.425 de firme active, dintre care 32.861 au depus bilanț pentru 2025 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 96,3 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FM EURO SYSTEMS SRL SRL | 35085140 | 4321 | 8.252 (2025) |
| MARION GRUP PLUS S.R.L. SRL | 48945149 | 8129 | 8.250 (2025) |
| DREAM STUDIO MDP S.R.L. SRL | 41184350 | 6020 | 8.245 (2024) |
| NADOMI SRL SRL | 16966194 | 7022 | 8.242 (2016) |
| GEMINI GLOBAL COMMERCE S.R.L. SRL | 45037298 | 4712 | 8.241 (2025) |
| PROFESIONAL INVEST SRL SRL | 18896117 | 4120 | 8.235 (2017) |
| APOTHEOSIS SERVICES S.R.L. SRL | 47620327 | 8559 | 8.232 (2025) |
| CAPITAL IMOB INVEST S.R.L. SRL | 52302982 | 6831 | 8.232 (2025) |
| ANGELOTAX SRL SRL | 28483819 | 4932 | 8.220 (2025) |
| HAP SERVICONT SRL SRL | 14660775 | 6920 | 8.200 (2025) |
| RUBVICTIM SRL SRL | 17254828 | 4932 | 8.191 (2025) |
| PS PRIME S.R.L. SRL | 52589090 | 6812 | 8.182 (2025) |
| ABSTRACT CONNECTION CJ SRL SRL | 22661062 | 6201 | 8.165 (2025) |
| DRB EVOLUTION S.R.L. SRL | 49186381 | 4791 | 8.164 (2025) |
| ASU CONCEPT S.R.L. SRL | 49896338 | 4100 | 8.160 (2025) |
| DECODA SERV SRL SRL | 30425127 | 4941 | 8.151 (2022) |
| COLSYNC CONSULTING S.R.L. SRL | 52550996 | 6220 | 8.144 (2025) |
| DRCRAFT S.R.L. SRL | 52724880 | 6210 | 8.144 (2025) |
| MOBILIERO FURNITURE S.R.L. SRL | 43382435 | 4647 | 8.133 (2025) |
| ANDREI DRIVE S.R.L. SRL | 52648782 | 4933 | 8.118 (2025) |
| BOOMADS SELLING TRADE S.R.L. SRL | 47153590 | 4791 | 8.111 (2025) |
| BUSAY SERVICES S.R.L. SRL | 34674732 | 4791 | 8.110 (2025) |
| EMOLEATHER S.R.L. SRL | 45866237 | 3299 | 8.107 (2025) |
| MODERN RUSTIC S.R.L. SRL | 40663819 | 4334 | 8.100 (2025) |
| CONRAD PRODIMPEX SRL SRL | 5869005 | 4120 | 8.100 (2022) |
| ARTFORK DESIGNS S.R.L. SRL | 43197551 | 7410 | 8.100 (2024) |
| SEMPER FI PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 52269851 | 7739 | 8.073 (2025) |
| DRN & RAULICA SRL SRL | 29813613 | 4932 | 8.072 (2025) |
| SOFIS LANGUAGE CLUB SRL SRL | 38375458 | 8559 | 8.071 (2025) |
| CORAGLEN SRL SRL | 16664730 | 4711 | 8.070 (2025) |
| CLS BAGGER S.R.L. SRL | 46391934 | 4312 | 8.065 (2025) |
| ASTROMONK S.R.L. SRL | 36831957 | 6310 | 8.062 (2025) |
| VICENTIU EVENTS S.R.L. SRL | 40800541 | 7420 | 8.062 (2025) |
| PIPO DRIVE S.R.L. SRL | 52698802 | 4933 | 8.060 (2025) |
| BNW SYSTEMS PRODUCTIE SERVICII IMPEX SRL SRL | 4104128 | 6210 | 8.058 (2025) |
| GIAMOL LOGISTIC SRL SRL | 34660966 | 4939 | 8.057 (2024) |
| NLC SPHERE S.R.L. SRL | 52316406 | 6831 | 8.048 (2025) |
| CCM PRO CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52144777 | 4100 | 8.033 (2025) |
| WASHERLOU S.R.L. SRL | 40179542 | 9602 | 8.010 (2025) |
| SOURCE OF QUALITY SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46339200 | 6210 | 8.009 (2024) |
| PASCAB S.R.L. SRL | 52220726 | 4933 | 8.003 (2025) |
| PROIMAGE EVENTS SRL SRL | 35359350 | 8230 | 8.000 (2023) |
| KIUWBI LABS S.R.L. SRL | 44618640 | 6421 | 8.000 (2022) |
| VISIONIX SOLUTION S.R.L. SRL | 29350098 | 7112 | 8.000 (2025) |
| TURKISH ZONE S.R.L. SRL | 44815642 | 4618 | 8.000 (2025) |
| INTERSCOPE MED S.R.L. SRL | 52648650 | 7312 | 8.000 (2025) |
| STUDIO FREYA ART S.R.L.-D. SRL | 38551120 | 7410 | 8.000 (2023) |
| KEREKES INDUSTRIAL SOLUTIONS S.R.L. SRL | 43988637 | 4399 | 8.000 (2023) |
| ROME TRAF PLUS S.R.L. SRL | 39997114 | 7112 | 8.000 (2025) |
| TRIAXIS S.R.L. SRL | 52980870 | 7112 | 8.000 (2025) |