Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.452 de firme active, dintre care 32.880 au depus bilanț pentru 2025 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 96,3 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| IDEA PLUS SRL SRL | 15869428 | 1813 | 698.321 (2025) |
| PROAUTOPIESA S.R.L. SRL | 43811863 | 4782 | 698.312 (2025) |
| CORAVID ONE S.R.L. SRL | 39921558 | 6920 | 698.230 (2025) |
| ESSYS PACK SRL SRL | 25664900 | 4619 | 698.066 (2025) |
| GARDENIA FLOWER SRL SRL | 27211573 | 4776 | 697.993 (2025) |
| MAD INSTRUMENTS ACCOUNTING SRL SRL | 35943006 | 6920 | 697.834 (2025) |
| BMC STAR SRL SRL | 31913711 | 4775 | 697.706 (2025) |
| BAZAAR ISTANBUL S.R.L. SRL | 48418971 | 4711 | 697.582 (2025) |
| SPALATORIA EXPRES SRL SRL | 30591928 | 9610 | 697.405 (2025) |
| VIAG SRL SRL | 18438012 | 4941 | 697.347 (2025) |
| SPRINT CLEAN SRL SRL | 33809610 | 8121 | 697.020 (2025) |
| AUDIO OPTIMED SRL SRL | 35853825 | 8622 | 696.912 (2025) |
| PALROM IMPEX SRL SRL | 6588598 | 3100 | 696.736 (2025) |
| VECTOR PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. SRL | 44476775 | 4110 | 696.689 (2025) |
| SEM AS IMOB SRL SRL | 28371670 | 5611 | 696.586 (2025) |
| IRDACO SRL SRL | 14302866 | 9531 | 696.572 (2025) |
| ALU SAP ERP CONSULT S.R.L. SRL | 43423608 | 6201 | 696.437 (2025) |
| ASCENS FILIGRAN SRL SRL | 15578151 | 1723 | 696.088 (2025) |
| SAND CONSULTING SRL SRL | 22224025 | 7020 | 695.876 (2025) |
| COLORIM SIGN S.R.L. SRL | 40772565 | 7311 | 695.361 (2025) |
| JHO CONSTRUCT SRL SRL | 30311122 | 4663 | 694.402 (2025) |
| CONSTEEL SOLUTIONS KORLÁTOLT FELELÖSSÉGÜ TÁRSASÁG KECSKEMÉT SUCURSALA CLUJ-NAPOCA N/A | 45801530 | 6201 | 694.213 (2025) |
| RICHAN RAISING S.R.L. SRL | 44239710 | 4211 | 693.939 (2025) |
| DOCTOR 4 SIM S.R.L. SRL | 40186019 | 8622 | 693.596 (2025) |
| ORIGINAL PIZZA BIS SRL SRL | 34951655 | 5611 | 693.450 (2025) |
| ORTODENT ESTETIC SRL SRL | 37122988 | 8623 | 693.158 (2025) |
| BD-TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 50819398 | 6201 | 693.128 (2025) |
| THINK CLOUD S.R.L. SRL | 42488846 | 6210 | 693.078 (2025) |
| PROSERV INDUSTRY SRL SRL | 27914131 | 4664 | 693.046 (2025) |
| PDV SRL SRL | 16189578 | 4334 | 692.690 (2025) |
| PROIECTANTUL S.R.L. SRL | 202042 | 7112 | 692.400 (2025) |
| DANIEL TANK SRL SRL | 35428868 | 4661 | 692.166 (2025) |
| DNS IMAGE S.R.L. SRL | 45981252 | 8690 | 691.704 (2025) |
| VICIDOR CAR IMPEX SRL SRL | 8903420 | 4782 | 691.677 (2025) |
| GBVDIA SRL SRL | 27721050 | 4511 | 691.557 (2025) |
| DESIRO COMPANY S.R.L. SRL | 50553368 | 7411 | 691.208 (2025) |
| BLACK WOOD CABIN S.R.L. SRL | 47793085 | 5520 | 691.191 (2025) |
| DANFER SRL SRL | 14192186 | 7112 | 690.749 (2025) |
| RATZ TRAD SERV SRL SRL | 5360620 | 6820 | 690.718 (2025) |
| LUKDAV MEDICAL S.R.L. SRL | 46191332 | 8622 | 690.376 (2025) |
| MACO AFTER SALES S.R.L. SRL | 42143251 | 7499 | 690.000 (2025) |
| STICLA LUCSIL SA SA | 199184 | 6820 | 689.891 (2025) |
| DOTCLOUD EVOLUTION S.R.L. SRL | 46336263 | 6201 | 689.800 (2025) |
| GRAVITAS LABS S.R.L. SRL | 47612898 | 6210 | 689.016 (2025) |
| RABIT MANAGEMENT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 41745046 | 6201 | 688.747 (2025) |
| CAPANEDU DISTRIBUTION S.R.L. SRL | 50382900 | 4791 | 688.252 (2025) |
| CTC INSTAL TEHNIC SRL SRL | 36563749 | 4322 | 688.195 (2025) |
| EN PLACE AD S.R.L. SRL | 39521926 | 6210 | 687.597 (2025) |
| NEWLINE BUILDING S.R.L. SRL | 39435531 | 6812 | 687.585 (2025) |
| PHI MECATRONIC S.R.L. SRL | 41240671 | 2899 | 686.906 (2025) |