Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.442 de firme active, dintre care 32.873 au depus bilanț pentru 2025 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 96,3 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PSYCHE THALASSA HARMONY S.R.L. SRL | 49948615 | 7020 | 350.000 (2025) |
| KTLM PROFI PAINTER S.R.L. SRL | 45461551 | 4100 | 349.961 (2025) |
| INLIGHT WORLD SRL SRL | 37390760 | 4100 | 349.933 (2025) |
| CONTA DIRECT SRL SRL | 32375505 | 6920 | 349.900 (2025) |
| KATIA HOBBY S.R.L. SRL | 43400515 | 4619 | 349.813 (2025) |
| MENTHOR CONSULTING SRL SRL | 23356334 | 6920 | 349.761 (2025) |
| A. T. R. FORMARE S.R.L. SRL | 45300040 | 8559 | 349.719 (2025) |
| REMOTEMAGE SRL SRL | 38328294 | 6201 | 349.718 (2025) |
| SALES HOUSE SRL SRL | 34412260 | 6290 | 349.696 (2025) |
| PANELLI HOUSE S.R.L. SRL | 46260025 | 2511 | 349.579 (2025) |
| GROOVEFACTORY MUSIC S.R.L. SRL | 39651950 | 5920 | 349.520 (2022) |
| PUPEZA SW S.R.L. SRL | 49226648 | 6201 | 349.465 (2025) |
| KTR KASTELTIR SRL SRL | 30435082 | 4619 | 349.315 (2025) |
| CERTIFICAT ENERGETIC PETREAN SRL SRL | 35150744 | 7112 | 349.290 (2025) |
| CAT MANAGEMENT OXIGEN S.R.L. SRL | 14868297 | 4618 | 349.245 (2025) |
| DORIN DAS CO S.R.L. SRL | 38697321 | 4100 | 349.120 (2025) |
| CYPHER S.R.L. SRL | 51876596 | 6210 | 348.976 (2025) |
| ELLIPSE 360 S.R.L. SRL | 51266598 | 7420 | 348.877 (2025) |
| MAGIC PUPPET S.R.L. SRL | 41177710 | 9020 | 348.875 (2025) |
| THE WIREMIND S.R.L. SRL | 39914445 | 6210 | 348.830 (2025) |
| MOONSISTERS S.R.L. SRL | 45311759 | 7311 | 348.820 (2025) |
| PUBLI UP SCREEN S.R.L. SRL | 46041602 | 7311 | 348.809 (2025) |
| GABU AUTO TRANSPORT SRL SRL | 25446573 | 4941 | 348.754 (2024) |
| NEAGU CONTA SRL SRL | 35364594 | 6920 | 348.704 (2025) |
| MERTESTING S.R.L. SRL | 47145113 | 6210 | 348.693 (2025) |
| GALIGANO IMPEX SRL SRL | 13288089 | 6820 | 348.595 (2025) |
| DOSARIO ONLINE S.R.L. SRL | 51752458 | 6310 | 348.550 (2025) |
| NOMAD MOBILE APPS S.R.L. SRL | 43417703 | 6210 | 348.431 (2025) |
| MR CONSTRUCT SRL SRL | 21307327 | 4120 | 348.424 (2025) |
| BRAIN EDUCATION SRL SRL | 33436104 | 7739 | 348.422 (2024) |
| MDA GLOBAL SRL SRL | 18120131 | 7022 | 348.411 (2025) |
| RLM DESIGN SERV SRL SRL | 37955090 | 1392 | 348.345 (2025) |
| PRO ADD PR SRL SRL | 36704406 | 7330 | 348.317 (2025) |
| BIROU KIM SRL SRL | 34827810 | 7111 | 348.285 (2025) |
| KOPICE S.R.L. SRL | 48206065 | 6210 | 348.217 (2025) |
| CHARGISOL ELECTRIC S.R.L. SRL | 32837035 | 4791 | 348.212 (2025) |
| POLCREATIV SRL SRL | 37669641 | 9329 | 348.190 (2025) |
| SERVICII DE SUPORT SI INTRETINERE SRL SRL | 30706513 | 8110 | 348.139 (2025) |
| CODYSSEY S.R.L. SRL | 51718693 | 6210 | 348.124 (2025) |
| ADMINISTRATION MOTU EXCLUSIV S.R.L. SRL | 41611311 | 6832 | 348.077 (2025) |
| UNIQUE STUDIO ANA S.R.L. SRL | 45953490 | 9621 | 347.915 (2025) |
| STIGEOTEHNICA S.R.L. SRL | 39070060 | 7112 | 347.904 (2025) |
| ARTFAIR MEDIA S.R.L. SRL | 37953936 | 7739 | 347.898 (2025) |
| AUTOCLAIMS EXPERT SRL SRL | 17288197 | 7112 | 347.874 (2025) |
| GENETRIXMED SRL SRL | 34762575 | 8622 | 347.842 (2025) |
| MISFIT EVENTS S.R.L. SRL | 42144931 | 9002 | 347.820 (2023) |
| SERVMANAGEMENT BUNA ZIUA SRL SRL | 38057357 | 6832 | 347.710 (2025) |
| MOBLINE TREND S.R.L. SRL | 37014390 | 4712 | 347.411 (2025) |
| ARMENOPOLIS SRL SRL | 25558500 | 4619 | 347.395 (2025) |
| FLYING MINDS S.R.L. SRL | 50339756 | 6201 | 347.371 (2025) |