Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.442 de firme active, dintre care 32.873 au depus bilanț pentru 2025 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 96,3 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SHARPSOFT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46817810 | 6210 | 344.910 (2025) |
| TITAN RACK S.R.L. SRL | 37291405 | 6220 | 344.805 (2025) |
| AYA MIM S.R.L. SRL | 51143730 | 6210 | 344.786 (2025) |
| VISUAL CRAFT SOFTWARE S.R.L. SRL | 51495931 | 6210 | 344.753 (2025) |
| SVS INDUSTRY S.R.L. SRL | 51086201 | 4619 | 344.633 (2025) |
| AUTO MARC DRIVE S.R.L. SRL | 48951485 | 4933 | 344.609 (2025) |
| PRODONE ODIS S.R.L. SRL | 43356967 | 7112 | 344.600 (2025) |
| BEYOND VISION S.R.L. SRL | 48313517 | 7311 | 344.510 (2025) |
| MDM LOGISTIC SRL SRL | 35079423 | 4941 | 344.495 (2024) |
| METRIC STRUCTURE S.R.L. SRL | 48888833 | 7112 | 344.482 (2025) |
| GLORIUS IMPEX SRL SRL | 19132215 | 4771 | 344.450 (2025) |
| ANCORINVEST SRL SRL | 16729260 | 6312 | 344.359 (2025) |
| FUNCTION MAIN 42 S.R.L. SRL | 46199379 | 6201 | 344.301 (2025) |
| CUNDA CONSTRUCT SRL SRL | 35511610 | 4120 | 344.213 (2025) |
| BOON CODE S.R.L. SRL | 47480274 | 6201 | 344.195 (2025) |
| ELEMENT MANAGEMENT&ENGINEERING S.R.L. SRL | 46173174 | 7112 | 344.190 (2025) |
| CDE ENDO DIAB S.R.L. SRL | 43897776 | 8622 | 344.165 (2025) |
| LIMAR CONSTRUCT SRL SRL | 15959091 | 4311 | 344.115 (2025) |
| SMART LAB S.R.L. SRL | 48223040 | 6210 | 344.110 (2025) |
| GEOCARTOSOFT S.R.L. SRL | 42333400 | 6210 | 344.100 (2025) |
| TEST NDT LABORATOR SRL SRL | 31156809 | 7120 | 344.100 (2025) |
| MARKETING 4 CATS S.R.L. SRL | 48008807 | 4791 | 344.064 (2025) |
| CIPRIAN & TONI SRL SRL | 33769400 | 4939 | 344.014 (2025) |
| ACONT SERVICES S.R.L. SRL | 48703994 | 6920 | 344.012 (2025) |
| ACTIVE WEEKENDS S.R.L. SRL | 41212191 | 7912 | 343.952 (2025) |
| VINOVIS SRL SRL | 27930382 | 6812 | 343.921 (2025) |
| IMAGINATION EARLY YEARS CENTRE S.R.L. SRL | 49217461 | 8559 | 343.907 (2025) |
| ONCOSTUDY S.R.L. SRL | 50531769 | 8622 | 343.842 (2025) |
| TERANCO TECHNOLOGY S.R.L. SRL | 49682660 | 6210 | 343.840 (2025) |
| ETHIX PATHOLOGY S.R.L. SRL | 39246303 | 8622 | 343.836 (2025) |
| X SERVICES AND SOLUTIONS S.R.L. SRL | 34119929 | 7112 | 343.831 (2025) |
| ENDO A LA CLUJ SRL SRL | 37871364 | 8623 | 343.774 (2025) |
| DOPETECH SOLUTIONS & CONSULTING S.R.L. SRL | 46687655 | 6201 | 343.687 (2025) |
| GAME OF BUGS S.R.L. SRL | 36107807 | 6210 | 343.628 (2025) |
| SMAD SISTEM SRL SRL | 24514459 | 5630 | 343.539 (2025) |
| SJCAM EUROPE TECHNOLOGY SRL SRL | 36591285 | 9510 | 343.469 (2018) |
| PLUTO IT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49168407 | 6201 | 343.458 (2025) |
| GEP EQUIPMENTS S.R.L. SRL | 47603610 | 4712 | 343.436 (2025) |
| ALVET SRL SRL | 10868103 | 7500 | 343.382 (2025) |
| DUNCAN INVEST SRL SRL | 36120105 | 6812 | 343.372 (2025) |
| DATA INTERPRETATION S.R.L. SRL | 49317274 | 6201 | 343.289 (2025) |
| TALENT BRIDGE S.R.L. SRL | 37504198 | 6201 | 343.253 (2025) |
| ALPECA LOGISTIK SRL SRL | 33439615 | 4511 | 343.212 (2025) |
| AGROFILM SRL SRL | 26694631 | 0142 | 343.190 (2025) |
| NIDAVA ENGINEERING S.R.L. SRL | 37798549 | 8559 | 343.150 (2025) |
| SMOOTECH DEV S.R.L. SRL | 49933681 | 6201 | 343.034 (2025) |
| REMARK IT S.R.L. SRL | 47047948 | 6310 | 342.980 (2025) |
| FACE YOUR SKIN S.R.L. SRL | 47755154 | 7311 | 342.966 (2025) |
| DEVELIT S.R.L. SRL | 51262502 | 6290 | 342.903 (2025) |
| TEO AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 30350040 | 6622 | 342.858 (2025) |