Firme din Cluj-Napoca
Cluj
Cluj-Napoca are 47.435 de firme active, dintre care 32.868 au depus bilanț pentru 2025 — 55,4% din firmele județului Cluj. Locul 1 din 81 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 165,5 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 126,1. Cifra de afaceri cumulată, 96,3 mld RON, e 73,6% din cea a județului; firma medie facturează cu 21,3% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 8,0%.
Cele mai multe firme sunt în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 8,0%), transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 5,9%) și activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020, 3,4%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SAS EXPRESS SERVICES SRL SRL | 36800349 | 9601 | 112.610 (2025) |
| ROSEWOOD DOORS S.R.L. SRL | 41023494 | 4649 | 112.605 (2025) |
| MAXMAS SRL SRL | 29200660 | 4711 | 112.597 (2020) |
| MORETTI FLEET S.R.L. SRL | 46525220 | 4939 | 112.580 (2025) |
| AUTO FAGVULCAN S.R.L. SRL | 50726035 | 4520 | 112.531 (2024) |
| OROSMILE DENT SRL SRL | 37640041 | 3250 | 112.510 (2025) |
| LUKXANDRA SPEED S.R.L. SRL | 43943279 | 4932 | 112.444 (2023) |
| PLICOLIRA LOGISTICS S.R.L. SRL | 43515574 | 5320 | 112.437 (2025) |
| CABPAG S.R.L. SRL | 38973192 | 4933 | 112.403 (2025) |
| TOP2NE4 STUDIO S.R.L. SRL | 46691923 | 6820 | 112.362 (2025) |
| REMISTO RIDE S.R.L. SRL | 47536448 | 4933 | 112.361 (2025) |
| RUMSEM SERVICE SRL SRL | 36000273 | 5630 | 112.359 (2025) |
| PROJECT ELEMENT SRL SRL | 37631094 | 1812 | 112.346 (2022) |
| EMOBIUS CREATION S.R.L. SRL | 46738015 | 4321 | 112.285 (2025) |
| MARIMED SRL SRL | 17772544 | 6820 | 112.248 (2025) |
| DAN SEBASTIAN TAXI S.R.L. SRL | 40125801 | 4933 | 112.241 (2025) |
| OAZA VERDE SRL SRL | 19139752 | 8130 | 112.239 (2025) |
| XKVIZIT SRL SRL | 19075624 | 7112 | 112.222 (2025) |
| VALUE PARTENERS SERVICES S.R.L. SRL | 50991570 | 7499 | 112.150 (2025) |
| MAC TOPO INVEST S.R.L. SRL | 33978881 | 7112 | 112.095 (2025) |
| OPTI MAX MEDIA S.R.L. SRL | 46322420 | 4791 | 112.080 (2025) |
| MSC RIDE S.R.L. SRL | 50597763 | 4939 | 112.064 (2025) |
| CT PARTENER CONSTRUCT SRL SRL | 38244720 | 4110 | 112.054 (2025) |
| DESIGN PATRIMONIA ART COMPANY S.R.L. SRL | 36286176 | 4120 | 112.038 (2025) |
| SUPER SMART RIDE S.R.L. SRL | 42907294 | 4939 | 112.037 (2025) |
| OPTICA TUTUROR PROD SERV SRL SRL | 28072660 | 4774 | 112.027 (2025) |
| CARALIGHT SRL SRL | 28394029 | 7420 | 112.021 (2025) |
| ATAROM STRUCT CONSTRUCT S.R.L. SRL | 46408564 | 4100 | 111.996 (2025) |
| AINO CREATIVE STUDIO S.R.L. SRL | 39005119 | 7311 | 111.992 (2025) |
| OPEN SKY PRODUCTIONS SRL SRL | 29392778 | 9039 | 111.990 (2025) |
| NEW HORIZONS SERV S.R.L. SRL | 46234085 | 4933 | 111.963 (2025) |
| URSAN INGU RIDE S.R.L. SRL | 46547813 | 4933 | 111.905 (2025) |
| SMART DATA PROCESSING S.R.L. SRL | 45540078 | 6201 | 111.864 (2025) |
| BRAIN INTEGRATIVE CONSULTING SRL SRL | 37062061 | 8622 | 111.861 (2025) |
| ANDREITESTING S.R.L. SRL | 51994443 | 6210 | 111.855 (2025) |
| GUIDER TECH SRL SRL | 35844053 | 6202 | 111.831 (2025) |
| OFFICE SOLUTIONS SRL SRL | 17970479 | 6201 | 111.778 (2025) |
| PROSPER CAR S.R.L. SRL | 44497280 | 4933 | 111.765 (2025) |
| CONSAL DATA S.R.L. SRL | 44730341 | 7830 | 111.750 (2025) |
| CLOUD PLATFORM SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49267834 | 6210 | 111.721 (2025) |
| EDAN S.R.L. SRL | 52980772 | 2361 | 111.716 (2025) |
| NMS COMPUTER SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50013350 | 6210 | 111.689 (2025) |
| GECO CONSTRUCT SRL SRL | 19157767 | 4120 | 111.651 (2025) |
| SOMLEA EVAL SRL SRL | 27420618 | 7020 | 111.622 (2025) |
| VIJ TOY TRAVEL S.R.L. SRL | 45129154 | 4933 | 111.587 (2025) |
| BTA DRIVE CAR SRL SRL | 36511006 | 4932 | 111.587 (2025) |
| MT HEALTH THERAPIES S.R.L. SRL | 35376980 | 7020 | 111.539 (2025) |
| ALEX ELIS SRL SRL | 16223491 | 4711 | 111.521 (2025) |
| ALMOND COMERT SRL SRL | 8472386 | 5611 | 111.462 (2025) |
| STONE CARE SRL SRL | 31190614 | 2370 | 111.450 (2025) |