Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.643 de firme active, dintre care 28.809 au depus bilanț pentru 2018 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 57,0 mld RON, e 4,5% din totalul național (locul 4); firma medie facturează cu 31,0% sub media țării. Față de 2017, cifra de afaceri a crescut cu 12,1%.
Județul e specializat în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210): sectorul are 6,2% din cifra de afaceri locală, de 5,3 ori ponderea lui la nivel național. Vezi activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) în Cluj →
Primele trei sectoare fac 25,3% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.348 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.491 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| SCIENTIFIC INSTRUMENTS SRL SRL | 23721383 | 4690 | 300.154 (2025) |
| PIVA SRL SRL | 23951463 | 8299 | 300.136 (2025) |
| REBEL MONEY SALAJ S.R.L. SRL | 50977622 | 6619 | 300.077 (2025) |
| VEDETE MUSIC SHOW SRL SRL | 21663448 | 9020 | 300.025 (2025) |
| COLOCVII EDITURA SRL SRL | 217493 | 5811 | 300.013 (2025) |
| AT ADMIN & CONSULTING S.R.L. SRL | 35853795 | 6832 | 300.013 (2025) |
| LA BAJBIRU S.R.L. SRL | 48313665 | 5611 | 300.006 (2025) |
| JUDRAS SRL SRL | 24571721 | 4690 | 300.004 (2025) |
| ROTTAPRINT LABELS S.R.L. SRL | 46931880 | 1812 | 300.000 (2025) |
| XTOOL ECU TECH S.R.L. SRL | 47175580 | 4712 | 299.986 (2024) |
| CARDIAG TOOL S.R.L. SRL | 45959867 | 4712 | 299.985 (2024) |
| CODE LOUNGE S.R.L. SRL | 47480347 | 6220 | 299.983 (2025) |
| PART DIEU S.R.L. SRL | 41037929 | 8299 | 299.982 (2025) |
| RIPASO INVEST S.R.L. SRL | 38981713 | 4711 | 299.970 (2022) |
| SARI TRADE S.R.L. SRL | 24770082 | 0149 | 299.950 (2023) |
| OBDTOOL STORE S.R.L. SRL | 45408094 | 4712 | 299.942 (2024) |
| FCR TEAM SOLUTION S.R.L. SRL | 43127920 | 4332 | 299.939 (2025) |
| PCM TUNER ECU S.R.L. SRL | 47382942 | 4712 | 299.931 (2024) |
| CICIOSOUND SHOW S.R.L. SRL | 48605619 | 9001 | 299.920 (2023) |
| TINCUTA HOTEL RESTAURANT SRL SRL | 229110 | 5510 | 299.902 (2025) |
| CORAL & CO SRL SRL | 15627688 | 4100 | 299.900 (2025) |
| SURVLAND SRL SRL | 28368615 | 7112 | 299.886 (2025) |
| MIRALEX IMPEX SRL SRL | 8132597 | 6820 | 299.879 (2025) |
| COTA GEOTOPO S.R.L. SRL | 46826125 | 7112 | 299.868 (2025) |
| ADASAN CONSTRUCT S.R.L. SRL | 41265692 | 4100 | 299.866 (2025) |
| TRANSYLVANYART S.R.L. SRL | 49549371 | 4778 | 299.865 (2025) |
| SERV MANAGEMENT SERVICII S.R.L. SRL | 41740235 | 6832 | 299.819 (2021) |
| SE REZOLVA PRO S.R.L. SRL | 40293252 | 8230 | 299.800 (2025) |
| ASCENS LEASING SRL SRL | 15736340 | 1725 | 299.790 (2025) |
| SERVMANAGEMENT ACCOUNTING S.R.L. SRL | 43044507 | 6832 | 299.783 (2021) |
| SKS BAUCONCEPT S.R.L. SRL | 46717047 | 2511 | 299.758 (2025) |
| CICIOSOUND EVENTS S.R.L. SRL | 49210048 | 9001 | 299.750 (2023) |
| ZENZAHAIR S.R.L. SRL | 46302627 | 9602 | 299.747 (2025) |
| ALUC CONTA S.R.L. SRL | 47640308 | 6920 | 299.710 (2025) |
| ALPHA SOFTWARE TRANSILVANIA SRL SRL | 28918530 | 6210 | 299.703 (2025) |
| PAM GRUP CONSTRUCT SRL SRL | 24324187 | 4321 | 299.700 (2025) |
| UPCLOUD SRL SRL | 38174446 | 4712 | 299.686 (2024) |
| OPTIM BEPA PLUS S.R.L. SRL | 41720904 | 4672 | 299.677 (2025) |
| BAUTECH AG S.R.L. SRL | 49734840 | 4312 | 299.665 (2025) |
| FOREST SERV SA SA | 16818457 | 6820 | 299.660 (2025) |
| STRIX ALUCO S.R.L. SRL | 45129065 | 7311 | 299.647 (2025) |
| ARHIPLUS CONCEPT S.R.L. SRL | 36398706 | 7111 | 299.634 (2025) |
| ME CONTA SRL SRL | 15924980 | 6920 | 299.605 (2025) |
| DIAGNOSIS SYSTEMS S.R.L. SRL | 34576769 | 6220 | 299.604 (2024) |
| QUALITYCHECK S.R.L. SRL | 38056726 | 7499 | 299.583 (2025) |
| CONTINUUM TECH S.R.L. SRL | 51250893 | 6210 | 299.577 (2025) |
| OTTO DIRECT SRL SRL | 26437670 | 6820 | 299.565 (2025) |
| CONSTRUCTMAX DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 50899150 | 4100 | 299.565 (2025) |
| BUTEA TRANSPORT MARFĂ S.R.L. SRL | 44353853 | 4941 | 299.557 (2025) |
| HORECA TO GO S.R.L. SRL | 50451350 | 8559 | 299.552 (2025) |