Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.643 de firme active, dintre care 32.531 au depus bilanț pentru 2019 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 65,4 mld RON, e 4,2% din totalul național (locul 4); firma medie facturează cu 34,4% sub media țării. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 14,7%.
Județul e specializat în activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210): sectorul are 6,8% din cifra de afaceri locală, de 5,5 ori ponderea lui la nivel național. Vezi activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) în Cluj →
Primele trei sectoare fac 25,2% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.363 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.504 persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DXT ELECTRONICS SRL SRL | 34039382 | 9531 | 521.690 (2025) |
| RICHARDSON IMPEX SRL SRL | 5121143 | 4939 | 521.601 (2025) |
| DONUTERIE MANAGEMENT SRL SRL | 35346199 | 7740 | 521.547 (2025) |
| HYDALV SOFTWARE S.R.L. SRL | 42122445 | 6201 | 521.530 (2025) |
| INTEGRAL MOBILE FOOD S.R.L. SRL | 41652338 | 4711 | 521.462 (2024) |
| NP EXPRES LINE LOGISTIC S.R.L. SRL | 49671769 | 4941 | 521.350 (2025) |
| ADN NATURE AND BEYOND S.R.L. SRL | 46111139 | 7911 | 521.330 (2025) |
| HOLIMPEX IMPORT EXPORT SRL SRL | 3173677 | 4727 | 521.280 (2025) |
| ELECTRIC LIGHT SYSTEMS S.R.L. SRL | 39297250 | 7112 | 521.263 (2025) |
| PRITAX CITY SA SA | 14250376 | 4932 | 521.173 (2025) |
| GAU PREMIUM S.R.L. SRL | 50798686 | 4399 | 521.096 (2025) |
| DDIT SOFTWARE S.R.L. SRL | 49530484 | 6201 | 521.037 (2025) |
| CHAINRESULT S.R.L. SRL | 51362900 | 6220 | 520.800 (2025) |
| MACA PRODCOM SRL SRL | 5033963 | 4649 | 520.783 (2019) |
| ELECTRO PLAN DESIGN S.R.L. SRL | 47861228 | 7112 | 520.715 (2025) |
| BAK IASILAND SOCIETATE ÎN COMANDITĂ SCS | 24069602 | 0111 | 520.334 (2025) |
| CONTEXPERT EXECUTIVE CONSULTING SRL SRL | 33822687 | 6920 | 520.218 (2025) |
| SABO SERVICE AUTO PRO S.R.L. SRL | 44203112 | 9531 | 520.211 (2025) |
| SFERO SRL SRL | 16120640 | 6920 | 520.034 (2025) |
| VORO DRIVE SRL SRL | 30709927 | 4941 | 520.030 (2025) |
| NEW BLOOM S.R.L. SRL | 42198370 | 9602 | 519.920 (2025) |
| SIX OF WANDS S.R.L. SRL | 48036041 | 5630 | 519.603 (2025) |
| RECOSPORT COMIMPEX SRL SRL | 31292312 | 4690 | 519.333 (2025) |
| GDN IMOBILIARE ROMANIA S.R.L. SRL | 42243692 | 6831 | 519.195 (2025) |
| SEKLER APARTMENTS S.R.L. SRL | 45785450 | 6820 | 519.111 (2025) |
| BRADAR COMPROD IMPEX SRL SRL | 4907038 | 9531 | 519.056 (2025) |
| REB PROJECT SRL SRL | 17696188 | 2370 | 518.906 (2025) |
| ZOOTEHNICA MOCANU S.R.L. SRL | 40649520 | 4623 | 518.823 (2025) |
| PRIMACARE S.R.L. SRL | 50223114 | 8621 | 518.724 (2025) |
| SINFERCHIM SRL SRL | 32350799 | 4719 | 518.666 (2025) |
| SYSCONTACT RO S.R.L. SRL | 35410577 | 6201 | 518.505 (2025) |
| G PRINT PROD SRL SRL | 6738326 | 7311 | 518.485 (2025) |
| CLEANDER SRL SRL | 31250686 | 8123 | 518.384 (2025) |
| QUALISPOT S.R.L. SRL | 46482560 | 6201 | 518.376 (2025) |
| SUPERWIN SLOTS S.R.L. SRL | 45283772 | 5630 | 518.300 (2025) |
| NICOMARCO SERVICE SRL SRL | 33948333 | 9531 | 518.066 (2025) |
| CLEAN UP SRL SRL | 19048794 | 9610 | 518.032 (2025) |
| DRIONU S.R.L. SRL | 47657725 | 8610 | 518.011 (2025) |
| CMI DR DAMIAN OANA MARIA S.R.L. SRL | 45974379 | 8622 | 517.983 (2025) |
| TRANSYLVANIAN TRADITIONS SRL SRL | 21973180 | 1071 | 517.972 (2025) |
| MIRIAM & DORIAN S.R.L. SRL | 46579700 | 4711 | 517.952 (2025) |
| ATEKA DESIGN SRL SRL | 16031364 | 4690 | 517.840 (2025) |
| TRUE WINNER CONSTRUCTII S.R.L. SRL | 44400165 | 4120 | 517.840 (2025) |
| MS HIDROIZOLATII S.R.L. SRL | 50410600 | 4399 | 517.827 (2025) |
| RURAL PFC S.R.L. SRL | 47191535 | 8299 | 517.811 (2025) |
| GREMINI S.R.L. SRL | 48206006 | 6201 | 517.806 (2025) |
| BENCO CONS PRO S.R.L. SRL | 46549539 | 6812 | 517.788 (2025) |
| CONVERGE SOFTWARE S.R.L. SRL | 40640718 | 6201 | 517.747 (2025) |
| MIVABO SALES S.R.L. SRL | 36321753 | 4781 | 517.714 (2025) |
| INVESTIGAŢII OFTALMOLOGICE SRL SRL | 36463510 | 8622 | 517.268 (2023) |