Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.624 de firme active, dintre care 50.872 au depus bilanț pentru 2024 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 121,7 mld RON, e 4,6% din totalul național (locul 3); firma medie facturează cu 27,2% sub media țării. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 6,8%.
Primele trei sectoare fac 21,0% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.348 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.491 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| UTILGRAF SRL SRL | 15142291 | 1814 | 197.744 (2025) |
| BALATRANS COM SRL SRL | 5710211 | 4941 | 197.722 (2025) |
| BLACK DENTAL S.R.L. SRL | 49217585 | 7311 | 197.720 (2025) |
| MIDDLE STEPS S.R.L. SRL | 44467335 | 9329 | 197.653 (2024) |
| LEH'S LOGISTIC & RENT S.R.L. SRL | 44035256 | 4941 | 197.649 (2025) |
| KASI INSTAL SRL SRL | 27285813 | 4321 | 197.618 (2025) |
| ORIANTECH S.R.L. SRL | 51968630 | 6210 | 197.606 (2025) |
| MIRACULICS MEDIA SRL SRL | 30089507 | 7311 | 197.544 (2025) |
| VLADAN SUSA SOFTWARE S.R.L. SRL | 49443914 | 6201 | 197.509 (2025) |
| TGM CONSTRUCT SRL SRL | 22024485 | 4334 | 197.491 (2025) |
| EL ASCENSO SRL SRL | 14215794 | 4324 | 197.488 (2025) |
| R V M SRL SRL | 15825278 | 5630 | 197.480 (2025) |
| ADK SMART CONCEPT S.R.L. SRL | 50860524 | 4933 | 197.475 (2025) |
| CRIAN RESIDENCE INVEST S.R.L. SRL | 39590780 | 6820 | 197.462 (2025) |
| MET DONA SRL SRL | 12380663 | 6820 | 197.457 (2025) |
| SNG FAST RIDE S.R.L. SRL | 46982345 | 4933 | 197.435 (2025) |
| GIREM IMPEX SRL SRL | 16329132 | 4711 | 197.416 (2025) |
| NIMBLE BADGER S.R.L. SRL | 42858639 | 6210 | 197.395 (2025) |
| AGROMED IMPEX SRL SRL | 9160188 | 4621 | 197.356 (2025) |
| AHM PROTECT SRL SRL | 32513160 | 7499 | 197.350 (2025) |
| CONSTANTIN BAUWERKE S.R.L. SRL | 40580748 | 4120 | 197.315 (2025) |
| AMM ADVICE SRL SRL | 18810077 | 6920 | 197.300 (2025) |
| ATY & NINA TRANS S.R.L. SRL | 41490538 | 4941 | 197.292 (2023) |
| SILVARUS DEZ SRL SRL | 36724276 | 8129 | 197.291 (2025) |
| SVU AUTOHANDEL S.R.L. SRL | 48109305 | 7711 | 197.276 (2025) |
| VAST FURNITURES SRL SRL | 37844041 | 3109 | 197.270 (2025) |
| INDCOM S V PRODUCTIE SI DESFACERE SRL SRL | 213068 | 2521 | 197.238 (2025) |
| NEO SYNTAXA S.R.L. SRL | 51902903 | 6210 | 197.182 (2025) |
| GREEN HOMEY LUXURY S.R.L. SRL | 46887505 | 5520 | 197.169 (2025) |
| DARISANIS SRL SRL | 32837140 | 4771 | 197.152 (2025) |
| FIP PRO INVEST S.R.L. SRL | 40772298 | 4331 | 197.145 (2025) |
| MIPI S.R.L. SRL | 47557319 | 6210 | 197.128 (2025) |
| MARYELA DTA S.R.L. SRL | 51164458 | 4711 | 197.096 (2025) |
| NOELIA MAX INTERNATIONAL S.R.L. SRL | 42933676 | 4941 | 197.059 (2025) |
| ONE GSM MOBILE SERVICE S.R.L. SRL | 43299870 | 9510 | 197.058 (2025) |
| OANA FOREST SERV SRL SRL | 33101966 | 0220 | 197.052 (2025) |
| PATRIK VLC SRL-D SRL | 36938679 | 4532 | 197.052 (2025) |
| QUALITY AUTOMATION S.R.L. SRL | 50880033 | 6201 | 197.040 (2025) |
| MOBSEB SRL SRL | 22224033 | 3109 | 197.034 (2025) |
| ANJOLIE STIL SRL SRL | 30694419 | 4771 | 197.027 (2025) |
| SILVER TRADE SRL SRL | 24282987 | 4619 | 197.019 (2025) |
| CLYDE TOWN S.R.L. SRL | 49091095 | 9329 | 197.015 (2025) |
| PRINCESS STUDIO S.R.L. SRL | 50686488 | 9621 | 196.979 (2025) |
| THC BIO INTEGRITATE S.R.L. SRL | 46293847 | 7311 | 196.954 (2024) |
| ARESIS MINA PROFESIONAL S.R.L. SRL | 46100083 | 2363 | 196.897 (2025) |
| ROFANELI TRANS IMPEX SRL SRL | 13548626 | 2370 | 196.884 (2025) |
| SMILEY PUG S.R.L. SRL | 33521994 | 8559 | 196.870 (2025) |
| SAFE TRAVELLING S.R.L. SRL | 50348088 | 4933 | 196.828 (2025) |
| MIHAIDARIUS RIDE BMD S.R.L. SRL | 50223190 | 4933 | 196.779 (2025) |
| TO & RANK SRL SRL | 16252233 | 1611 | 196.778 (2025) |