Firme din Cluj
Date: set ONRC din · bilanțuri actualizate la .
Cluj are 85.624 de firme active, dintre care 54.149 au depus bilanț pentru 2025 — locul 2 din 42 de județe după numărul de firme. Densitatea e de 126,1 firme la 1.000 de locuitori, peste media națională de 78,8. Cifra de afaceri cumulată, 130,8 mld RON, e 4,6% din totalul național (locul 3); firma medie facturează cu 26,4% sub media țării. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7,5%.
Primele trei sectoare fac 20,5% din cifra de afaceri a județului. Cluj-Napoca concentrează 55,4% din firmele județului; urmează Florești și Turda. 62.332 de firme din județ au administrator înregistrat, conduse de 60.474 de persoane; 83,2% dintre acestea conduc o singură firmă, iar 496 conduc cinci sau mai multe.
Profil județ
Top sectoare în Cluj
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| JUST SMILE CLINIC S.R.L. SRL | 44158135 | 8623 | 109.379 (2025) |
| THEMOCANS ART S.R.L. SRL | 46689958 | 7420 | 109.344 (2025) |
| AMPLUSPM SRL SRL | 37730152 | 3109 | 109.333 (2025) |
| LCS IMOBILIAR SA SA | 19143125 | 6812 | 109.319 (2025) |
| ITDATA TELECOM S.R.L. SRL | 33542342 | 6310 | 109.318 (2025) |
| DECATOP LOGISTICS S.R.L. SRL | 41542386 | 4941 | 109.251 (2025) |
| MILKOED S.R.L. SRL | 51253113 | 6020 | 109.238 (2025) |
| DEEA & DEY ACTIV TRANS S.R.L. SRL | 41767788 | 4941 | 109.218 (2025) |
| BARASPET S.R.L. SRL | 35712842 | 8299 | 109.202 (2025) |
| ARMENO CONSTRUCT SRL SRL | 30400777 | 4120 | 109.202 (2023) |
| GLIGOR CONSTRUCT SRL SRL | 17803381 | 4120 | 109.174 (2025) |
| LR CLINIC HAIR SALON S.R.L. SRL | 39215153 | 9621 | 109.151 (2025) |
| TEHNOMOD INSPECT CONSULTING SRL SRL | 31694999 | 7120 | 109.150 (2025) |
| STARLINE SRL SRL | 23255968 | 2223 | 109.149 (2025) |
| VERȘAN SERV S.R.L. SRL | 42886515 | 4791 | 109.141 (2025) |
| GRAN QUARTZ ELIT S.R.L. SRL | 50173776 | 2370 | 109.102 (2025) |
| RESPEQ SYSTEMS SRL SRL | 34957658 | 6210 | 109.080 (2025) |
| NUMAI LEMN S.R.L. SRL | 45785426 | 4120 | 109.068 (2025) |
| DETOX LIFE SRL SRL | 34827240 | 8690 | 109.053 (2022) |
| STIL PROIECT SRL SRL | 16567363 | 7111 | 109.030 (2025) |
| MAFIN CONSULTANCY S.R.L. SRL | 43082543 | 7022 | 109.025 (2025) |
| LIFE PREVENT SUPPLEMENTS S.R.L. SRL | 49841308 | 4791 | 109.016 (2025) |
| KOV AUTODAW SRL SRL | 33953720 | 4933 | 109.014 (2025) |
| VICTORIA TODAY S.R.L. SRL | 36649450 | 6311 | 109.004 (2025) |
| SEMTUR SRL SRL | 22385528 | 0161 | 109.004 (2025) |
| BEST SPORTS MGMT INTERNATIONAL SRL SRL | 38036591 | 7020 | 109.000 (2024) |
| FRESH START RENOVATION S.R.L. SRL | 44419389 | 4334 | 109.000 (2025) |
| EGRETA DEFINING BEAUTY S.R.L. SRL | 45252857 | 9602 | 108.999 (2025) |
| STAR B IMPEX SRL SRL | 11319480 | 4711 | 108.992 (2025) |
| HARDOPRAX S.R.L. SRL | 40707826 | 8622 | 108.981 (2025) |
| VIOREL & DAN AUTO IMPORT EXPORT SERVICE SRL SRL | 202794 | 4730 | 108.972 (2025) |
| IUHOS TEAM SRL SRL | 32350756 | 4399 | 108.970 (2025) |
| ONCODERM S.R.L. SRL | 42668820 | 8622 | 108.968 (2025) |
| CLASTRO S.R.L. SRL | 51645788 | 7020 | 108.952 (2025) |
| ANTRENAȚIU FITNESS S.R.L. SRL | 47055363 | 9313 | 108.950 (2025) |
| LCN AUTO S.R.L. SRL | 52380905 | 4782 | 108.944 (2025) |
| ABAWELL S.R.L. SRL | 48959012 | 6201 | 108.933 (2025) |
| BISTRO ARUNCUTA S.R.L. SRL | 51529929 | 4711 | 108.932 (2025) |
| RT VISION S.R.L. SRL | 52065428 | 4791 | 108.923 (2025) |
| SECUREMOVES S.R.L. SRL | 51214670 | 6220 | 108.884 (2025) |
| ADY FLORY FAMILY S.R.L. SRL | 39914330 | 4933 | 108.882 (2025) |
| LUMOGRAFICA SRL SRL | 37139041 | 6310 | 108.881 (2025) |
| AGM IDEAL INVEST SRL SRL | 37005317 | 4932 | 108.877 (2025) |
| REP VIGO RAID S.R.L. SRL | 51770713 | 4933 | 108.870 (2025) |
| RUSTICA INTERIOR CONSTRUCT S.R.L. SRL | 42670138 | 4120 | 108.864 (2025) |
| MEMO EXPRES SERVICES S.R.L. SRL | 42850368 | 4932 | 108.862 (2024) |
| NAMI AKA SRL SRL | 32707450 | 7022 | 108.859 (2025) |
| CALIN & VIOREL CAR S.R.L. SRL | 43088210 | 4933 | 108.840 (2025) |
| PROSIM INSTAL IMPEX S.R.L. SRL | 44095711 | 4322 | 108.839 (2025) |
| RESTAURANT HERMES SRL SRL | 30194170 | 5611 | 108.833 (2025) |