Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 7.378 au depus bilanț pentru 2016 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 11,8 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| PUMAS TRANSPORTI S.R.L. SRL | 48494073 | 4941 | 475.764 (2025) |
| ASO COLLECTION SRL SRL | 15789450 | 1413 | 475.664 (2025) |
| PROCESSYS S.R.L. SRL | 51389817 | 3320 | 475.558 (2025) |
| NEOMATIC SRL SRL | 22514037 | 4752 | 475.436 (2025) |
| OVIALEX SRL SRL | 15430626 | 4332 | 475.435 (2025) |
| MLA PRODESIGN S.R.L. SRL | 42857684 | 7112 | 475.293 (2025) |
| PROLUC SRL SRL | 17210945 | 4755 | 475.035 (2025) |
| GYM TATARASI S.R.L. SRL | 49871929 | 9313 | 474.969 (2025) |
| VERBUS TO GO S.R.L. SRL | 46667879 | 4939 | 474.940 (2025) |
| ANDRA STORE SRL SRL | 34924413 | 4712 | 474.676 (2025) |
| STODENTIS MEDTEAM SRL SRL | 37417601 | 8623 | 474.429 (2025) |
| MIRCO MEDICAL SRL SRL | 36151322 | 8622 | 473.974 (2025) |
| GREENBALL SRL SRL | 35327111 | 3100 | 473.876 (2025) |
| CARING DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 41952394 | 4110 | 473.772 (2025) |
| VLM URGENT FOOD DELIVERY S.R.L. SRL | 44120033 | 5320 | 473.557 (2025) |
| BABY VERIFIED S.R.L. SRL | 39348826 | 4791 | 473.426 (2025) |
| RADI SOLUTION COMPANY S.R.L. SRL | 45673686 | 3512 | 473.394 (2025) |
| SWOOSHI SRL SRL | 33004483 | 6210 | 473.108 (2025) |
| THE CORE S.R.L. SRL | 38532005 | 6201 | 473.075 (2025) |
| DENTALIA MEDICAL SRL SRL | 34717655 | 8623 | 472.724 (2025) |
| PYMA KIDS SRL SRL | 29091295 | 7420 | 472.544 (2025) |
| DAL CONSULTING SRL SRL | 14497091 | 7020 | 472.513 (2025) |
| RVGYN S.R.L. SRL | 39650122 | 8622 | 472.511 (2024) |
| BITHUB TEAM S.R.L. SRL | 43244980 | 6201 | 472.366 (2025) |
| OSTA ENTERPRISE S.R.L. SRL | 43509912 | 3100 | 472.354 (2025) |
| EURO MYT CONSTRUCT SRL SRL | 22164985 | 4120 | 471.897 (2020) |
| H&L INDUSTRIAL SYSTEMS S.R.L. SRL | 48786019 | 4690 | 471.842 (2025) |
| MEMORIES GIFT MAKERS S.R.L. SRL | 40501698 | 1812 | 471.605 (2025) |
| AB PLUS EVENTS SRL SRL | 9172069 | 8230 | 471.250 (2025) |
| CREATIVE WEBTECH HUB S.R.L. SRL | 52320369 | 7311 | 471.218 (2025) |
| SHINING CARS S.R.L. SRL | 49832636 | 9531 | 471.176 (2025) |
| ANAMARIA AM S.R.L. SRL | 50049140 | 9699 | 471.095 (2024) |
| NEVRON LINK SRL SRL | 35396227 | 8559 | 470.877 (2025) |
| ZEYNO FASHION SRL SRL | 32892986 | 4771 | 470.866 (2025) |
| SMALL ESCAPE S.R.L. SRL | 50070428 | 5510 | 470.695 (2025) |
| GYNDAY MED ART S.R.L. SRL | 41126155 | 8622 | 470.639 (2025) |
| NOVIGENIC S.R.L. SRL | 49475533 | 6210 | 470.462 (2025) |
| TOM INSTAL DESIGN SRL SRL | 31177330 | 4752 | 470.436 (2025) |
| GLASTECHNIK SRL SRL | 34138289 | 4332 | 470.284 (2025) |
| VENTTURE CORP SRL SRL | 21556662 | 6210 | 469.801 (2025) |
| JOY IN HEAVEN S.R.L. SRL | 39325598 | 9329 | 469.738 (2025) |
| MYTCOS SRL SRL | 16597275 | 4322 | 469.317 (2022) |
| AI4TOMORROW S.R.L. SRL | 46149885 | 6201 | 469.282 (2025) |
| SYM-YUL SRL SRL | 3204536 | 4755 | 469.196 (2025) |
| ROUR QUALIT SERVICES S.R.L. SRL | 45035149 | 5829 | 468.998 (2025) |
| AECM TRADE GROUP S.R.L. SRL | 41046080 | 4511 | 468.979 (2025) |
| TOOLS TRADE SRL SRL | 24868103 | 4619 | 468.919 (2023) |
| LAK DIAMOND IFN SRL SRL | 15781660 | 6492 | 468.897 (2025) |
| ONE STAR FASHION BEAUTY S.R.L. SRL | 49000380 | 4771 | 468.556 (2024) |
| OCULAR SANTE S.R.L. SRL | 41236271 | 8622 | 468.494 (2025) |