Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 9.948 au depus bilanț pentru 2019 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| JEFERSON SRL SRL | 29449564 | 4932 | 139.765 (2025) |
| CILCAS CLEANING S.R.L. SRL | 40462009 | 8122 | 139.765 (2025) |
| CONTA-TIME S.R.L. SRL | 41789778 | 6920 | 139.740 (2025) |
| ETERRA-ATELIER S.R.L. SRL | 40096463 | 7411 | 139.648 (2025) |
| MOO SERVICII S.R.L. SRL | 50172258 | 8210 | 139.597 (2025) |
| LUKS LINE SRL SRL | 23755807 | 4764 | 139.539 (2025) |
| R.C. ANTICHITĂŢI - ANTICARIAT SRL SRL | 37452269 | 4779 | 139.463 (2025) |
| RIMFLOR TAX S.R.L. SRL | 44561030 | 4933 | 139.455 (2025) |
| NAIVE FOODS SRL SRL | 30647140 | 8230 | 139.419 (2025) |
| KROKIU ARHITECTURA SRL SRL | 38288750 | 8552 | 139.379 (2025) |
| DI ACTA SRL SRL | 5186150 | 4719 | 139.326 (2025) |
| MEDPROJECTS INVEST S.R.L. SRL | 45510557 | 6210 | 139.314 (2025) |
| FRUNZA ENTERPRISE S.R.L. SRL | 50785260 | 7412 | 139.305 (2025) |
| GRIMAR SRL SRL | 1968049 | 6820 | 139.215 (2025) |
| ALBERTVAL SNC SNC | 714573 | 4779 | 139.046 (2025) |
| PUI DE OM BOUTIQUE S.R.L. SRL | 47387150 | 4791 | 139.011 (2025) |
| PETIT BIJOU SRL SRL | 18703577 | 4777 | 138.975 (2025) |
| CENTRUL MEDICAL EKATIMED S.R.L. SRL | 46703505 | 8622 | 138.943 (2025) |
| DAIR COMPANY S.R.L. SRL | 47794129 | 4532 | 138.931 (2025) |
| TRANSMIH COMPANY SRL SRL | 15302350 | 4941 | 138.902 (2025) |
| TEXTIL AUTOMOTIVE S.R.L. SRL | 39780700 | 4933 | 138.840 (2025) |
| FAMILY TOM & LUC SRL SRL | 16961090 | 6820 | 138.750 (2025) |
| ABRASIVE NUTS S.R.L. SRL | 45086983 | 7810 | 138.650 (2025) |
| BIGVAL PRODUCT SRL SRL | 30670495 | 4100 | 138.523 (2025) |
| MELIDEN CLEANING S.R.L. SRL | 49923793 | 8121 | 138.423 (2025) |
| BACO SRL SRL | 1968324 | 4683 | 138.400 (2025) |
| VIVID SPARKLE HOUSE S.R.L. SRL | 51337354 | 7311 | 138.334 (2025) |
| WINE INTERNATIONAL PROJECT SRL SRL | 29312094 | 4639 | 138.320 (2019) |
| DACIANA SRL SRL | 6349094 | 6820 | 138.284 (2025) |
| BELGORITHMS S.R.L. SRL | 51773965 | 6210 | 138.221 (2025) |
| CEZAR CONSTRUCT SRL SRL | 24680095 | 4711 | 138.139 (2025) |
| FORTHEWIN SRL SRL | 33903846 | 6210 | 138.011 (2025) |
| RESILD S.R.L. SRL | 46998945 | 4775 | 137.894 (2025) |
| LIBRA HUMAN DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 48596898 | 7022 | 137.850 (2025) |
| EMAR INVEST HOME S.R.L. SRL | 42817426 | 4100 | 137.831 (2025) |
| ESCUDO SRL SRL | 16187720 | 4941 | 137.778 (2025) |
| TECHCAREERCONNECT S.R.L. SRL | 47908886 | 6210 | 137.723 (2025) |
| CHG CONCEPT HEALTH GROUP S.R.L. SRL | 50159119 | 9313 | 137.692 (2025) |
| TARABOSTES SRL SRL | 11369128 | 4719 | 137.681 (2025) |
| HELICRISUM S.R.L. SRL | 44740817 | 6220 | 137.674 (2025) |
| MELDY GROUP SRL SRL | 16103428 | 6820 | 137.663 (2025) |
| PRACTIC ABCD SRL SRL | 8177149 | 4711 | 137.649 (2025) |
| CANDY HOUSE S.R.L. SRL | 51057460 | 7112 | 137.615 (2025) |
| 99 D.L.D. CONSULTING SRL SRL | 19030142 | 7020 | 137.572 (2020) |
| DECEDA S.R.L. SRL | 49652066 | 4939 | 137.461 (2025) |
| GOGOGO TAXI SRL SRL | 32555840 | 4932 | 137.383 (2025) |
| NADEEA'98 SRL SRL | 17193038 | 4933 | 137.378 (2025) |
| EPIMEDOPTICA S.R.L. SRL | 41308599 | 8622 | 137.300 (2022) |
| PROTEHNICA EXPERT SRL SRL | 19315727 | 7112 | 137.297 (2025) |
| GAPE SRL SRL | 5885620 | 4772 | 137.275 (2025) |