Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 9.948 au depus bilanț pentru 2019 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| ARCHIP DESIGN-STUDIO S.R.L. SRL | 44065885 | 7410 | 77.160 (2025) |
| STATERA CONT S.R.L. SRL | 43138016 | 6920 | 77.150 (2025) |
| LEG LOGHIN 2022 S.R.L. SRL | 47281174 | 4933 | 77.137 (2025) |
| CYP LIGHT CUSTOM LED S.R.L. SRL | 43793686 | 4520 | 77.110 (2025) |
| SAINT ACADEMY S.R.L. SRL | 50305583 | 9621 | 77.091 (2025) |
| INFOASIG CONSULT AGENT DE ASIGURARE SRL SRL | 35461520 | 6622 | 77.054 (2025) |
| MONY EXCHANGE S.R.L. SRL | 44249365 | 6612 | 77.038 (2025) |
| NICOMAT DESIGN SRL SRL | 34083507 | 7311 | 77.038 (2025) |
| GASTROPLUS CARE S.R.L. SRL | 42750423 | 8622 | 77.013 (2025) |
| EAGLE MARIA S.R.L. SRL | 40704323 | 4751 | 77.011 (2025) |
| SCUT EXPERT INFOCONT S.R.L. SRL | 35719387 | 6290 | 77.000 (2025) |
| LUNO COLOR GRADE STUDIO S.R.L. SRL | 46369910 | 5912 | 77.000 (2025) |
| ALEXANDRU MARIAN CMC S.R.L. SRL | 45228875 | 7112 | 77.000 (2025) |
| TEHNOCAR TRADE SRL SRL | 29588376 | 4520 | 76.952 (2025) |
| BOIKA & CLAU SRL SRL | 34659660 | 9531 | 76.908 (2022) |
| TEO CEZ S.R.L. SRL | 49089753 | 4933 | 76.808 (2025) |
| LUCAMED S.R.L. SRL | 38763697 | 8622 | 76.769 (2024) |
| THE CREATORS S.R.L. SRL | 47893599 | 5819 | 76.605 (2025) |
| LAVSCAY VLAD S.R.L. SRL | 45242713 | 8121 | 76.602 (2025) |
| WAN-VIP SRL SRL | 33421537 | 4932 | 76.493 (2025) |
| COLUMBO MEDICAL S.R.L. SRL | 41843419 | 8622 | 76.475 (2025) |
| MARANTO SERVICES SRL SRL | 37641020 | 4511 | 76.456 (2025) |
| ARTAY CONCEPT S.R.L. SRL | 44242103 | 7412 | 76.445 (2025) |
| ALMADU GROUP AGA SRL SRL | 32884819 | 4932 | 76.442 (2025) |
| ATELIER PENUMBRE S.R.L. SRL | 44099446 | 9609 | 76.440 (2025) |
| MULTI MARKETING AUTO S.R.L. SRL | 47104660 | 7020 | 76.386 (2025) |
| RICHARD CONSULTING SRL SRL | 12605138 | 4639 | 76.369 (2021) |
| ATELIER LOFT SRL SRL | 36735321 | 7311 | 76.316 (2025) |
| AGAIN COMPANY SRL SRL | 30783508 | 6310 | 76.280 (2025) |
| TWISTY RESEARCH S.R.L. SRL | 49829487 | 6311 | 76.274 (2025) |
| EFX TELECOM S.R.L. SRL | 45100646 | 6110 | 76.265 (2025) |
| ORIGINUM GOLD S.R.L. SRL | 34157400 | 3212 | 76.190 (2025) |
| JELLYGO S.R.L. SRL | 51717523 | 4933 | 76.182 (2025) |
| THE SECRET LAND S.R.L. SRL | 42106040 | 8230 | 76.100 (2025) |
| VILCORMA COMP SRL SRL | 5605763 | 4711 | 76.082 (2023) |
| MILIMAR ŞTEF SRL SRL | 23917968 | 4712 | 76.030 (2025) |
| DINAMIC LIFE CONCEPTS S.R.L. SRL | 40277974 | 9313 | 75.988 (2025) |
| NUTRIMENTOR S.R.L. SRL | 47868013 | 8699 | 75.950 (2025) |
| GARAGE PLAN S.R.L. SRL | 39871506 | 4933 | 75.916 (2025) |
| CURSURI DE DJ 1ST BIT S.R.L. SRL | 40354244 | 8559 | 75.900 (2025) |
| GROOMING CENTER SRL SRL | 27681494 | 8220 | 75.900 (2025) |
| EXACT TERMOCONSTRUCT S.R.L. SRL | 40089318 | 4322 | 75.889 (2023) |
| SAIZU S.R.L. SRL | 46441056 | 8230 | 75.889 (2025) |
| WDA PASSENGER S.R.L. SRL | 43094203 | 4933 | 75.854 (2025) |
| NOVA ORIZONT SRL SRL | 37878877 | 9630 | 75.841 (2025) |
| CITY CURIER SRL SRL | 17591696 | 5320 | 75.732 (2025) |
| STRADESSI S.R.L. SRL | 46470990 | 7112 | 75.729 (2025) |
| FOR YOU TWELVE S.R.L. SRL | 39699452 | 4933 | 75.695 (2025) |
| AVRI CONCEPT SERVICES S.R.L. SRL | 43408659 | 4619 | 75.650 (2025) |
| SIA BEST MAGIC S.R.L. SRL | 41923550 | 7499 | 75.600 (2025) |