Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 9.948 au depus bilanț pentru 2019 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BALCOMBE V S.R.L. SRL | 38622655 | 5520 | 23.768 (2025) |
| WAN ACTIVE SRL SRL | 15146471 | 7733 | 23.750 (2025) |
| COFFEETALES S.R.L. SRL | 40568965 | 5621 | 23.672 (2025) |
| GRANIT ROYAL GROUP GRG S.R.L. SRL | 47682907 | 4778 | 23.658 (2025) |
| ARAS IMPEX SERV S.R.L. SRL | 46498370 | 8299 | 23.605 (2025) |
| ZEN CARE S.R.L. SRL | 45444054 | 9622 | 23.600 (2025) |
| ARHINOVA SRL SRL | 18027955 | 7111 | 23.600 (2025) |
| PARAPETRO WASH SRL SRL | 37464557 | 6622 | 23.563 (2025) |
| SANDAWALL S.R.L. SRL | 44463953 | 1724 | 23.523 (2025) |
| NABAC OMNISOLUTIONS S.R.L. SRL | 47075786 | 7022 | 23.470 (2024) |
| VISVAS SRL SRL | 35813057 | 4933 | 23.383 (2025) |
| CRIDAV SRL SRL | 16147777 | 7112 | 23.346 (2025) |
| ALBACHIARA S.R.L. SRL | 51489468 | 4711 | 23.336 (2025) |
| GABY & NAD TRANS S.R.L. SRL | 45257439 | 4933 | 23.335 (2025) |
| ARCU SRL SRL | 3418998 | 8130 | 23.311 (2025) |
| ELMY HOME BUSINESS S.R.L. SRL | 43206722 | 4791 | 23.300 (2025) |
| WERK STUDIO S.R.L. SRL | 45534696 | 7413 | 23.280 (2025) |
| DIAMAR EXPERT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 45438974 | 7020 | 23.278 (2025) |
| CATERINCOLOGY S.R.L. SRL | 52846640 | 7311 | 23.200 (2025) |
| CEZARI TAX SRL SRL | 38146438 | 4933 | 23.193 (2025) |
| L&L PREMIUM TRADING S.R.L. SRL | 48956237 | 4712 | 23.168 (2024) |
| VESRA SRL SRL | 19016806 | 4322 | 23.157 (2025) |
| NOVO LUMIN S.R.L. SRL | 46435135 | 8552 | 23.140 (2025) |
| GELICONS SRL SRL | 5829140 | 7111 | 23.130 (2025) |
| CRONEDIT SRL SRL | 30564311 | 5811 | 23.050 (2025) |
| ANSA FILTERS S.R.L. SRL | 43505619 | 4799 | 23.043 (2025) |
| OGGY TEAM SRL SRL | 31086568 | 7022 | 23.036 (2025) |
| LILAS STORIES S.R.L. SRL | 41119964 | 5811 | 23.020 (2025) |
| EXCELENTA GINECOLOGICA BY DR TOMA BOGDAN S.R.L. SRL | 52686085 | 8622 | 23.020 (2025) |
| NEO MARK SRL SRL | 34375021 | 6203 | 23.010 (2025) |
| DAD CAPITAL S.R.L. SRL | 49662191 | 4782 | 23.004 (2025) |
| MIRAGGIO RESIDENCE S.R.L. SRL | 43439060 | 4100 | 23.000 (2025) |
| ANGY ZENOCRIS SRL SRL | 31110453 | 4933 | 22.997 (2025) |
| MASTER EAT S.R.L. SRL | 42924112 | 4711 | 22.995 (2025) |
| GRASSROOTS EDUCATION S.R.L. SRL | 48035933 | 7022 | 22.985 (2025) |
| PUNKY TRANS 42 S.R.L. SRL | 42329948 | 4932 | 22.976 (2025) |
| CRAMA DACILOR CIURCHI S.R.L. SRL | 40922344 | 4725 | 22.969 (2025) |
| ALEROS MEDICA S.R.L. SRL | 45690539 | 8622 | 22.943 (2022) |
| DRIVE NEDELE S.R.L. SRL | 52425888 | 4933 | 22.919 (2025) |
| LANSEN BM CUSTOMS SRL SRL | 37869364 | 4520 | 22.917 (2025) |
| MEDLUD S.R.L. SRL | 49308365 | 8622 | 22.885 (2025) |
| LUANA ART INVEST S.R.L. SRL | 40471163 | 4619 | 22.848 (2025) |
| HERMESIOR SRL SRL | 23186299 | 7911 | 22.848 (2025) |
| EVENIMENTE ÎN CULORI S.R.L. SRL | 52554211 | 4933 | 22.829 (2025) |
| ART GALLERY MIHAI COȚOVANU S.R.L. SRL | 42689084 | 9012 | 22.800 (2025) |
| ADNACOM SRL SRL | 11932972 | 4721 | 22.799 (2025) |
| CAMESIS SRL SRL | 7818555 | 4616 | 22.788 (2025) |
| DESAPCO FLEET S.R.L. SRL | 52846569 | 4933 | 22.785 (2025) |
| TEREKA TRANS ALT S.R.L. SRL | 47105020 | 4939 | 22.753 (2024) |
| MENTIS GROUP S.R.L. SRL | 47581538 | 8559 | 22.750 (2025) |