Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 9.948 au depus bilanț pentru 2019 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DESIGN BY LALLY S.R.L.-D. SRL | 41681813 | 7410 | 4.000 (2025) |
| VALERIAN MUSCLE FIT S.R.L. SRL | 46800320 | 9313 | 4.000 (2022) |
| MEDFIZDEEA SRL SRL | 36184885 | 7490 | 4.000 (2025) |
| RO-DAM ARTES S.R.L. SRL | 46274489 | 9001 | 4.000 (2025) |
| TRADUCERI CU TÂLC SRL SRL | 34946730 | 7430 | 4.000 (2025) |
| ANTAGONIC MOLDING SRL SRL | 37486156 | 3230 | 4.000 (2025) |
| UNISOFT PLUS SRL SRL | 11430887 | 6220 | 4.000 (2025) |
| MOVECITY S.R.L. SRL | 51388013 | 4933 | 3.992 (2025) |
| HELIO TRANS DVM S.R.L. SRL | 52336942 | 4933 | 3.986 (2025) |
| EVENT STORE IAŞI SRL SRL | 34518717 | 8230 | 3.957 (2025) |
| ROMANO & ROSACE S.R.L. SRL | 48099023 | 4778 | 3.940 (2023) |
| JOY&FUN ZONE S.R.L. SRL | 46715828 | 9329 | 3.900 (2025) |
| ISO QUALITY SRL SRL | 18316333 | 7490 | 3.855 (2025) |
| MATVIEVICI CONSTRUCT SRL SRL | 33961219 | 4100 | 3.850 (2025) |
| CICI TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51664852 | 4941 | 3.850 (2025) |
| DANY MEGA CONSTRUCT SRL SRL | 36795803 | 7732 | 3.834 (2025) |
| TTS EXPERTS AUTOMOTIVE S.R.L. SRL | 43936492 | 4791 | 3.826 (2022) |
| BELIEVE IN CHILD S.R.L. SRL | 46333054 | 4641 | 3.819 (2025) |
| ZETIRA KIDS S.R.L. SRL | 44043976 | 4711 | 3.817 (2024) |
| BORAN CENTER S.R.L. SRL | 46467714 | 6831 | 3.804 (2025) |
| CITY LIFE GLOBAL S.R.L. SRL | 42536820 | 6831 | 3.797 (2025) |
| SUPERCONS SRL SRL | 17601870 | 5320 | 3.784 (2018) |
| PELERINUL SRL SRL | 5606114 | 5811 | 3.782 (2025) |
| NAILS BRAND BEAUTY S.R.L. SRL | 46255401 | 9602 | 3.761 (2024) |
| PARC SRL SRL | 1962054 | 6820 | 3.757 (2025) |
| AMPHION DESIGN S.R.L. SRL | 39621453 | 7111 | 3.750 (2025) |
| PCG UNIQUE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 49057727 | 4100 | 3.750 (2024) |
| UNIQUE EVENTS S.R.L. SRL | 47930786 | 7420 | 3.715 (2023) |
| VENDOBOX ROMANIA S.R.L. SRL | 49386797 | 7740 | 3.709 (2025) |
| LAAG INVEST S.R.L. SRL | 51437922 | 4933 | 3.706 (2025) |
| RAISE&CARE SES S.R.L. SRL | 43614160 | 8891 | 3.705 (2023) |
| C.H. AURORA IFN SRL SRL | 18747662 | 6492 | 3.700 (2023) |
| RODARA SRL SRL | 10599021 | 4711 | 3.680 (2025) |
| ICONIUM SRL SRL | 35221357 | 4791 | 3.675 (2025) |
| PIL CONCEPT SRL SRL | 36078736 | 2511 | 3.650 (2025) |
| AUM PRINTVISION S.R.L. SRL | 44437458 | 8559 | 3.642 (2023) |
| ADA-TRANS S.R.L. SRL | 52585161 | 4933 | 3.617 (2025) |
| INKSPIRE PRINT S.R.L. SRL | 51639247 | 1812 | 3.600 (2025) |
| DENTALBI STYLE S.R.L. SRL | 49979654 | 8623 | 3.600 (2025) |
| MOHINGAB GROUP SRL SRL | 14994210 | 6820 | 3.592 (2020) |
| ARI BUY S.R.L. SRL | 43067764 | 4690 | 3.587 (2024) |
| ESS SMART OFFICE S.R.L. SRL | 51929550 | 6220 | 3.560 (2025) |
| ENCOURAGE PEOPLE S.R.L. SRL | 43285068 | 8559 | 3.560 (2024) |
| PROMO CONCEPT SRL SRL | 2640057 | 5811 | 3.513 (2025) |
| THE VENUE S.R.L. SRL | 37452161 | 9329 | 3.508 (2025) |
| CENTRAL OFFICE SRL SRL | 31142730 | 6820 | 3.500 (2022) |
| CERTIS-RO SRL SRL | 23061996 | 7120 | 3.500 (2025) |
| SMALL & BIG EVENTS SRL SRL | 26474687 | 9039 | 3.500 (2023) |
| YMT FINANCE DREAMING S.R.L. SRL | 42979410 | 7810 | 3.484 (2025) |
| AXN WEB DEV S.R.L. SRL | 52130356 | 6210 | 3.482 (2025) |