Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 9.948 au depus bilanț pentru 2019 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 18,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2018, cifra de afaceri a crescut cu 19,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| FABRICA DE TIPAR SRL SRL | 30606433 | 1812 | 2.964 (2025) |
| PISCICOLA BÂRCA SRL SRL | 32222030 | 0322 | 2.960 (2022) |
| NOVADERM SKIN THERAPY S.R.L. SRL | 52650197 | 8699 | 2.950 (2025) |
| LEYA SALON S.R.L. SRL | 50659599 | 9602 | 2.940 (2025) |
| ALMIFLOR SRL SRL | 16087454 | 4932 | 2.908 (2025) |
| EMARI S.R.L. SRL | 47853810 | 9531 | 2.895 (2024) |
| TRANSPORT CIORNEI SRL SRL | 37370401 | 4932 | 2.878 (2025) |
| WAREHOUSE DESIGN SRL SRL | 21343133 | 6210 | 2.869 (2025) |
| MY MONTESSORI SHELF S.R.L. SRL | 43851078 | 4791 | 2.861 (2025) |
| SALON VISION SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ SRL | 51763023 | 9621 | 2.831 (2025) |
| ARN PERPETUAL VISION S.R.L. SRL | 45826330 | 7412 | 2.829 (2022) |
| MASTRAS TEACOFF SRL SRL | 37699758 | 4791 | 2.809 (2025) |
| GREEN BY ENERGY LIFESTYLE S.R.L. SRL | 50873095 | 4712 | 2.804 (2025) |
| TRACTARI AUTO RSM S.R.L. SRL | 48272590 | 5221 | 2.800 (2024) |
| MATERIALE TEXTILE CU DICHIS S.R.L. SRL | 44422341 | 4751 | 2.800 (2025) |
| CHROMUS S.R.L. SRL | 51898268 | 7111 | 2.778 (2025) |
| BROS CAPITAL S.R.L. SRL | 39390987 | 4100 | 2.760 (2023) |
| ANI-IOAN SRL SRL | 5256019 | 4711 | 2.760 (2025) |
| FLASH MED S.R.L. SRL | 49724294 | 4791 | 2.759 (2025) |
| B.D. BITUNIQUE S.R.L. SRL | 45228549 | 6831 | 2.750 (2025) |
| ONE STOP CONSULTING SRL SRL | 25168337 | 7020 | 2.741 (2025) |
| CNG HOME 4U S.R.L. SRL | 48369194 | 6832 | 2.724 (2023) |
| OUTLET IMPEX MAG S.R.L. SRL | 44288208 | 4791 | 2.712 (2025) |
| MARIUS CARGO EXPRESS S.R.L. SRL | 51540048 | 4941 | 2.700 (2025) |
| GAWA PRODUCT S.R.L. SRL | 45755581 | 4781 | 2.700 (2024) |
| RIZOR TERRE S.R.L. SRL | 44667864 | 0111 | 2.611 (2025) |
| NEVILUC S.R.L. SRL | 45044597 | 4712 | 2.608 (2025) |
| VELARIA HEALTH S.R.L. SRL | 52359717 | 8696 | 2.600 (2025) |
| M & AS ADIMINISTRATION EXPERT S.R.L. SRL | 51280401 | 6391 | 2.600 (2025) |
| BOARIU CONCEPT S.R.L. SRL | 48689695 | 9621 | 2.594 (2025) |
| DIVINE BEAUTY BY IOANNA S.R.L. SRL | 48993839 | 9602 | 2.589 (2024) |
| DOUA FAMILII A&V S.R.L. SRL | 47912712 | 4799 | 2.589 (2025) |
| CI SAI EVENTS S.R.L. SRL | 41126163 | 4619 | 2.570 (2025) |
| IOHAN ELECTRIC GROUP S.R.L. SRL | 36958382 | 4321 | 2.525 (2023) |
| CENTAUR GYM S.R.L. SRL | 37160442 | 4100 | 2.521 (2023) |
| RICHY SAMOYED SRL SRL | 26664827 | 5611 | 2.506 (2023) |
| BENSON CONSULTING SRL SRL | 18926501 | 7112 | 2.500 (2025) |
| BOOMERANG FACTORY S.R.L. SRL | 40586171 | 4120 | 2.500 (2024) |
| JIGGY DESIGN S.R.L. SRL | 42264598 | 7414 | 2.500 (2025) |
| REITIS CAPITAL DEVELOPMENT S.R.L. SRL | 42973956 | 6210 | 2.500 (2025) |
| BASILICUM CONSULTING S.R.L. SRL | 46275026 | 7112 | 2.500 (2025) |
| SAVITT UPSKILLS S.R.L. SRL | 47217279 | 7490 | 2.500 (2025) |
| GERMAN EURO SHOP S.R.L. SRL | 52493386 | 4712 | 2.494 (2025) |
| SMARA DISTRIBUTION SRL SRL | 22031270 | 4673 | 2.493 (2024) |
| PSM C & F S.R.L. SRL | 48935722 | 7311 | 2.493 (2024) |
| ART.DALI CONCEPT SRL SRL | 26059320 | 9003 | 2.490 (2024) |
| DCH MEDIA S.R.L. SRL | 48848324 | 7311 | 2.487 (2025) |
| MAXIMOVE TRANSLATIONS.RO S.R.L. SRL | 24826647 | 7430 | 2.480 (2025) |
| HOUSE OF ANA SRL SRL | 18417664 | 7499 | 2.463 (2025) |
| LA LIBRE COMPAGNIE S.R.L. SRL | 45606660 | 6820 | 2.460 (2025) |