Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 12.041 au depus bilanț pentru 2021 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 22,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 21,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| GBRL METAL CONSTR SERVICES S.R.L. SRL | 40728934 | 3320 | 83.704 (2025) |
| EXCEPTO RO SRL SRL | 28900622 | 8110 | 83.648 (2025) |
| CAMELEON MARK S.R.L. SRL | 47572564 | 7311 | 83.647 (2025) |
| OVI-LOL TAXI S.R.L. SRL | 41428404 | 4933 | 83.633 (2025) |
| KARRO I&O SRL SRL | 14496975 | 1812 | 83.512 (2025) |
| FASHION EPIC SHOP S.R.L. SRL | 45674029 | 1812 | 83.509 (2025) |
| BIBAS-SIMEX SRL SRL | 37827113 | 6820 | 83.500 (2025) |
| MITUBO SRL SRL | 26620480 | 9602 | 83.483 (2024) |
| SENTINEL TECH S.R.L. SRL | 40521300 | 8009 | 83.448 (2025) |
| ALVER CENTER SRL SRL | 29784658 | 4322 | 83.439 (2025) |
| ELMHURST TRANS S.R.L. SRL | 42329964 | 4933 | 83.401 (2025) |
| LUNO TEAM SRL SRL | 30686645 | 5911 | 83.353 (2025) |
| CRYSTAL ASIG SRL SRL | 33397765 | 6622 | 83.300 (2021) |
| VIZORIAL S.R.L. SRL | 41115598 | 8230 | 83.200 (2024) |
| THINK SMART SOLUTIONS S.R.L. SRL | 46683548 | 7112 | 83.162 (2025) |
| INSTAL-CONSTRUCT B.B.C. SRL SRL | 32687981 | 7112 | 83.134 (2025) |
| CONT STEMAR IASI S.R.L. SRL | 32842805 | 7020 | 83.100 (2025) |
| ZRS DENT S.R.L. SRL | 48865732 | 8623 | 83.091 (2025) |
| JOY FOR JOY SRL SRL | 18192545 | 4724 | 83.068 (2025) |
| RECONS SA SA | 1973568 | 4334 | 83.052 (2025) |
| GROCON-SER SRL SRL | 35001670 | 4933 | 83.031 (2025) |
| CELETERM IMPEX SRL SRL | 29114283 | 4322 | 83.028 (2025) |
| MARKET MARIA IULIA S.R.L. SRL | 25060130 | 4711 | 82.982 (2025) |
| GEO STEF SPEED SRL SRL | 34849125 | 4933 | 82.966 (2025) |
| RADANA MEDIA S.R.L. SRL | 46676346 | 7311 | 82.940 (2025) |
| PRAGMA TRADE INTERNAŢIONAL SRL SRL | 37053390 | 7022 | 82.915 (2025) |
| ELLH B & B SRL SRL | 37336400 | 4771 | 82.881 (2025) |
| BMMWAKEUP S.R.L. SRL | 39229183 | 7820 | 82.750 (2025) |
| OILLTEHCOMP SRL SRL | 36194420 | 4941 | 82.729 (2025) |
| TRUSTUL ASISIM S.R.L. SRL | 41976601 | 6622 | 82.724 (2025) |
| SUMAF TAXI SRL SRL | 38058492 | 4933 | 82.717 (2025) |
| DADAVIS SRL SRL | 36610921 | 4933 | 82.702 (2025) |
| URBICA AHH S.R.L. SRL | 42730132 | 6832 | 82.694 (2025) |
| BESST ACADEMY S.R.L. SRL | 41224587 | 8690 | 82.691 (2025) |
| TOP CLEVER EVENT S.R.L. SRL | 17724610 | 4711 | 82.674 (2025) |
| TUDOR MAGNUM PLUS SRL SRL | 3635415 | 4641 | 82.668 (2025) |
| PROCOS MEDICA STUDY S.R.L. SRL | 47949622 | 8559 | 82.660 (2025) |
| MAVER-TRADING SRL SRL | 3419012 | 4752 | 82.655 (2025) |
| NAILSBYCLEMI S.R.L. SRL | 43614195 | 9622 | 82.640 (2025) |
| CESALTO TAXI S.R.L. SRL | 41070453 | 4933 | 82.609 (2025) |
| PREMIER EURO TRANZIT SRL SRL | 28249452 | 4941 | 82.596 (2024) |
| RAKLEU GRUP SRL SRL | 24961473 | 7499 | 82.590 (2025) |
| ANGELDRIVE S.R.L. SRL | 44740787 | 4933 | 82.542 (2025) |
| CIPART CONSTRUCT S.R.L. SRL | 49554912 | 4334 | 82.500 (2025) |
| B & M PAPILLON S.R.L. SRL | 42540588 | 4775 | 82.410 (2025) |
| TARRA DUDUŢA S.R.L. SRL | 41802974 | 9609 | 82.410 (2025) |
| GO ORTO S.R.L. SRL | 44130100 | 4646 | 82.385 (2025) |
| MNL TRANS IAȘI S.R.L. SRL | 51153750 | 4933 | 82.213 (2025) |
| ROXPRO BEAUTY S.R.L. SRL | 45667463 | 9622 | 82.165 (2025) |
| SOPHIMED DENTAL TEHNIQUE SRL SRL | 34596090 | 3313 | 82.165 (2025) |