Firme din Iași
Iași
Iași are 30.316 firme active, dintre care 12.045 au depus bilanț pentru 2021 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 22,0 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2020, cifra de afaceri a crescut cu 21,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| AUTO SMART SERVICE IASI S.R.L. SRL | 44064510 | 9531 | 670.276 (2025) |
| CRISAGRIS SRL SRL | 16425229 | 0111 | 670.120 (2025) |
| ALT CONTROL COMPUTERS SRL SRL | 18570187 | 4741 | 669.998 (2025) |
| GRAPHITECTURA SRL SRL | 24291489 | 7112 | 669.555 (2025) |
| BEE HERE S.R.L. SRL | 40954052 | 6210 | 669.033 (2025) |
| BEST EXPERT SRL SRL | 16443845 | 1071 | 668.835 (2025) |
| GURALIUC BUSINESS GROUP S.R.L. SRL | 42880075 | 5610 | 668.797 (2025) |
| OPŢIONAL S.R.L. SRL | 1651341 | 6820 | 668.744 (2025) |
| ADAMS GROUP COMMUNICATIONS S.R.L. SRL | 49689758 | 6190 | 668.457 (2025) |
| RAVAREX SERVCONT SRL SRL | 24961538 | 6920 | 668.398 (2025) |
| SUPER ANALIZ TEST SRL SRL | 26510364 | 3320 | 668.282 (2025) |
| STI CORP S.R.L. SRL | 51852155 | 6210 | 668.084 (2025) |
| CABINET MEDICAL BALNEOSAN SRL SRL | 3419527 | 8622 | 667.913 (2025) |
| EST AGRI ROM S.R.L. SRL | 42798863 | 0111 | 667.877 (2025) |
| MAGNUM COMPANY SRL SRL | 17956164 | 7020 | 667.855 (2025) |
| GLOBAL IDL SRL SRL | 32013513 | 4100 | 667.360 (2025) |
| 2SI 4U S.R.L. SRL | 44580350 | 5611 | 667.237 (2025) |
| CONT LINE MANAGEMENT SRL SRL | 27285988 | 6920 | 667.173 (2025) |
| RDV DENTAL SRL SRL | 35734263 | 8623 | 666.955 (2025) |
| ESTHETIC CENTER-DR. ISSA RAID SRL SRL | 35749833 | 8622 | 666.329 (2025) |
| MCX BUILDING CONSTRUCT SRL SRL | 37284548 | 4100 | 665.888 (2025) |
| SPORT TRANS S.R.L. SRL | 48074223 | 4941 | 665.149 (2025) |
| PAMEX MOTORS S.R.L. SRL | 38556411 | 4511 | 664.953 (2025) |
| CENTRUL MEDICAL ANGIOMED SRL SRL | 15228458 | 8622 | 664.400 (2025) |
| MATTEO TRANSPORT ALTERNATIV S.R.L. SRL | 42387337 | 4939 | 664.117 (2025) |
| MARTEX SRL SRL | 1978239 | 4711 | 664.051 (2025) |
| TUCSON SRL SRL | 13900659 | 6820 | 664.017 (2025) |
| CARDIOIMA S.R.L. SRL | 49155296 | 8622 | 663.811 (2025) |
| DM NAILS SHOP S.R.L. SRL | 49071969 | 8559 | 663.730 (2025) |
| TREMUS S.R.L. SRL | 45040870 | 6210 | 663.378 (2025) |
| VIDIS OPTIC S.R.L. SRL | 42975477 | 4778 | 663.001 (2025) |
| LEKTOR LANGUAGE TRAINER SRL SRL | 25362812 | 7430 | 662.858 (2025) |
| TURBOSOFT DIGITAL S.R.L. SRL | 47105844 | 6202 | 662.763 (2025) |
| INNOVATION-DENT S.R.L. SRL | 37612637 | 3250 | 662.761 (2025) |
| DANLIV COMSERV SRL SRL | 8086113 | 6820 | 662.547 (2025) |
| RICON CONSULTING SRL SRL | 23246919 | 7020 | 662.430 (2025) |
| GASTRO SERVICE SRL SRL | 16299481 | 2893 | 662.211 (2025) |
| GAL SOTI S.R.L. SRL | 47552702 | 2223 | 661.297 (2025) |
| FBV ADVISOR S.R.L. SRL | 48043405 | 6622 | 661.234 (2025) |
| CORFĂ SOFT CONS SRL SRL | 31707380 | 6210 | 661.013 (2025) |
| TURBOFLY TRANS S.R.L. SRL | 42689076 | 4941 | 660.996 (2025) |
| CERTO LUCIANO TOURS SRL SRL | 17983835 | 4939 | 660.735 (2021) |
| G.I.B. COM SRL SRL | 15336530 | 4672 | 660.259 (2025) |
| VECTOR IAŞI S.R.L. SRL | 48204633 | 7020 | 660.000 (2025) |
| BRIGHTER BRAND S.R.L. SRL | 51270840 | 7311 | 659.824 (2025) |
| HIGH LIGHT PROJECT SRL SRL | 24961422 | 7111 | 659.590 (2025) |
| DR.TEO DENT S.R.L. SRL | 40556391 | 8623 | 659.417 (2025) |
| BEONE STUDIO SRL SRL | 32581793 | 6201 | 659.202 (2025) |
| BENDIS MEX SRL SRL | 9646545 | 8621 | 659.197 (2025) |
| FAMILY NISMED S.R.L. SRL | 48917785 | 8622 | 658.840 (2025) |