Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 13.695 au depus bilanț pentru 2022 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 26,5 mld RON, e 63,1% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2021, cifra de afaceri a crescut cu 20,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BCD LOGISTIC SRL SRL | 33907406 | 5229 | 152.980 (2025) |
| BETTER LIVING SOLUTIONS CENTER SRL SRL | 29848980 | 8559 | 152.948 (2025) |
| DADA PROPERTY'S GROUP S.R.L. SRL | 51744021 | 6820 | 152.907 (2025) |
| IRIS CAB SRL SRL | 27495688 | 4933 | 152.756 (2025) |
| FASHION LOOK STYLE CENTER S.R.L. SRL | 42454231 | 9621 | 152.647 (2025) |
| VISION MIND S.R.L. SRL | 41188433 | 8559 | 152.432 (2025) |
| C&R MEMBERSHIP S.R.L. SRL | 40242542 | 6311 | 152.407 (2025) |
| VARIANT CONT S.R.L. SRL | 49475690 | 6920 | 152.400 (2025) |
| 3D ARHIGRUP SRL SRL | 16162793 | 7111 | 152.327 (2025) |
| BOTO REV IMPEX S.R.L. SRL | 45000132 | 4712 | 152.314 (2025) |
| CLASS-BUSINESS AND MANAGEMENT COMPANY S.R.L. SRL | 45558148 | 6820 | 152.200 (2025) |
| CITY CAR SERVICE S.R.L. SRL | 49780782 | 9531 | 152.155 (2025) |
| CASA FUNERARĂ ARPA SRL SRL | 23534644 | 9603 | 152.095 (2025) |
| MR. KEVIN S.R.L. SRL | 48183530 | 4776 | 151.996 (2025) |
| CONEXSOL S.R.L. SRL | 48403580 | 4313 | 151.978 (2025) |
| LV CONSULT IASI S.R.L. SRL | 46755580 | 7499 | 151.840 (2025) |
| H2O METAL HANGERS S.R.L. SRL | 46427507 | 2593 | 151.791 (2025) |
| RESANA IAŞI S.R.L. SRL | 42620350 | 6820 | 151.775 (2025) |
| GRI-LIAN SRL SRL | 5185147 | 4711 | 151.722 (2025) |
| SYNTONIA DANCE S.R.L. SRL | 43344350 | 8552 | 151.675 (2025) |
| RENT CITY RESIDENCE S.R.L. SRL | 51147198 | 6820 | 151.650 (2025) |
| LA MAISON ICSI S.R.L. SRL | 50626664 | 4100 | 151.630 (2025) |
| DANI CREDIT AMANET S.R.L. SRL | 50537095 | 6492 | 151.615 (2025) |
| CHEVEUX S.R.L. SRL | 49274440 | 9621 | 151.595 (2025) |
| SOFATEX COM S.R.L. SRL | 43546163 | 4771 | 151.581 (2025) |
| MAS BPAT S.R.L. SRL | 49363580 | 7112 | 151.571 (2025) |
| PATY & CESY S.R.L. SRL | 32997036 | 9621 | 151.473 (2025) |
| METHAMORFOZA S.R.L. SRL | 49199519 | 4712 | 151.470 (2025) |
| UTILAJ DRILL DIAMOND SRL SRL | 36690033 | 7732 | 151.450 (2024) |
| DENTIOCARE S.R.L. SRL | 51031117 | 8623 | 151.379 (2025) |
| STEF ACCOUNTING S.R.L. SRL | 43255652 | 6920 | 151.350 (2025) |
| SIMPALS WORLD S.R.L. SRL | 41040223 | 4712 | 151.346 (2025) |
| COSEAPPS S.R.L. SRL | 50428926 | 6210 | 151.336 (2025) |
| NURROM & Y SRL SRL | 30201901 | 1071 | 151.325 (2025) |
| NAD MED SRL SRL | 35377632 | 8622 | 151.247 (2025) |
| DEI CONFORT S.R.L. SRL | 45109106 | 4520 | 151.243 (2025) |
| LICHT 22 S.R.L. SRL | 20462578 | 6831 | 151.164 (2025) |
| CLEO DELIVERY S.R.L. SRL | 51780253 | 4941 | 151.162 (2025) |
| TMT BUSINESS CONSULTING SRL SRL | 29887335 | 7430 | 151.134 (2025) |
| REZIDENŢIAL IAŞI SRL SRL | 38208166 | 6831 | 151.132 (2025) |
| RAPID CONF SRL SRL | 8965953 | 4711 | 151.073 (2025) |
| MINI- MARKET COPOU SRL SRL | 16015032 | 6820 | 151.061 (2025) |
| PETRA TECH SOLUTIONS S.R.L. SRL | 50535744 | 6220 | 151.007 (2025) |
| CROCHESTANPLUS S.R.L. SRL | 46256156 | 6210 | 151.000 (2023) |
| HAMZE SRL SRL | 17035879 | 6820 | 150.989 (2025) |
| PROJECT-LASH-STUDIO S.R.L. SRL | 41282235 | 3100 | 150.970 (2025) |
| FT BUSINESS AGENCY S.R.L. SRL | 51897041 | 7311 | 150.934 (2025) |
| LOOK ON HR SRL SRL | 37002442 | 9621 | 150.700 (2024) |
| ENERGY PRES TECH S.R.L. SRL | 40748400 | 2812 | 150.640 (2025) |
| CRISTINA ROTARU FINANCE SERVICES S.R.L. SRL | 50996020 | 8210 | 150.534 (2025) |