Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 15.127 au depus bilanț pentru 2023 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 29,8 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 12,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| VISUAL CONT S.R.L. SRL | 41154074 | 6920 | 290.733 (2025) |
| SEG ENDO S.R.L. SRL | 49258380 | 8622 | 290.645 (2025) |
| SUNNY DAYS MEDIA SRL SRL | 33274088 | 7311 | 290.639 (2025) |
| INX PRODUCTIONS S.R.L. SRL | 39919043 | 7311 | 290.635 (2025) |
| N.C.I.V. PROPERTY DEVELOP SRL SRL | 32924590 | 6831 | 290.584 (2025) |
| BUILD TECH SOLUTION S.R.L. SRL | 52077864 | 4321 | 290.488 (2025) |
| CAVICOM SRL SRL | 4254141 | 4666 | 290.474 (2025) |
| SUPER FUN ADVENTURE S.R.L. SRL | 41819747 | 9329 | 290.426 (2025) |
| MÂINI PE ȘOLDURI S.R.L. SRL | 47174518 | 8559 | 290.416 (2025) |
| CADENTIS S.R.L. SRL | 42087186 | 8623 | 290.399 (2025) |
| APART FOR RENT S.R.L. SRL | 46281648 | 6831 | 290.215 (2024) |
| RAZVANBENTRANS S.R.L. SRL | 43630891 | 4939 | 290.104 (2023) |
| AURORA CLOTHES S.R.L. SRL | 41527971 | 4779 | 290.088 (2024) |
| CITY INSTAL PROJECT S.R.L. SRL | 47111935 | 7112 | 290.087 (2025) |
| HOLOGRAFIC DESIGN SRL SRL | 27945685 | 6210 | 290.078 (2025) |
| MIA NOU COMPANY S.R.L. SRL | 51677585 | 9621 | 290.045 (2025) |
| STAVE BASH SOFTWORKS S.R.L. SRL | 49671343 | 6210 | 290.013 (2025) |
| CALEA SĂNĂTĂŢII S.R.L. SRL | 44903736 | 4619 | 289.995 (2025) |
| EVERIFY S.R.L. SRL | 50566112 | 6210 | 289.962 (2025) |
| CLIMAVENTINSTAL S.R.L. SRL | 50999809 | 4322 | 289.871 (2025) |
| EVALON PROIECT S.R.L. SRL | 41354862 | 7112 | 289.868 (2025) |
| SIRIN-LINE S.R.L. SRL | 48753674 | 4771 | 289.850 (2025) |
| DOCTOR WATER S.R.L. SRL | 30271389 | 3250 | 289.780 (2025) |
| OXIDE S.R.L. SRL | 49128208 | 6210 | 289.590 (2025) |
| SIMY FLOWERS SRL SRL | 37407039 | 4776 | 289.557 (2025) |
| EUROCONTACT PLUS SRL SRL | 26200142 | 7430 | 289.530 (2025) |
| AUTO BODYWORK ART'S S.R.L. SRL | 42790967 | 9531 | 289.492 (2025) |
| GANEZU-FOOD S.R.L. SRL | 40212991 | 5611 | 289.488 (2025) |
| TCS CROPS S.R.L. SRL | 40441480 | 7311 | 289.477 (2025) |
| IRIS BEST DENT SRL SRL | 30260940 | 3250 | 289.470 (2025) |
| ACTION & APPLY S.R.L. SRL | 46466280 | 6220 | 289.353 (2025) |
| AFTER SCHOOL EUROPRECEPTA S.R.L. SRL | 48792860 | 8569 | 289.344 (2025) |
| LRA STAR SRL SRL | 30953149 | 4755 | 289.327 (2025) |
| ECONOVA SRL SRL | 24586285 | 7490 | 289.300 (2025) |
| THOROSANA CAREDENT S.R.L. SRL | 41138958 | 8623 | 289.161 (2025) |
| ALPHA BEAUTY SRL SRL | 28197280 | 9621 | 289.149 (2025) |
| TEN DIGITAL S.R.L. SRL | 45798086 | 6210 | 289.021 (2025) |
| ACT ELLA GONDOȘ S.R.L. SRL | 43546155 | 8552 | 288.988 (2025) |
| CONTEXCOR S.R.L. SRL | 39607068 | 6920 | 288.938 (2025) |
| CASA ZENAIDA SRL SRL | 5070996 | 4711 | 288.800 (2025) |
| MESERIAȘ MOBILĂ S.R.L. SRL | 39328810 | 3100 | 288.760 (2025) |
| LASTOR INVEST CORP SRL SRL | 32323972 | 4100 | 288.624 (2025) |
| EXUBERANCE DENTAL CLINIC S.R.L. SRL | 44675204 | 8623 | 288.571 (2025) |
| ROSS CONSULTANTS SRL SRL | 8897077 | 7020 | 288.537 (2025) |
| HI TEXTILE S.R.L. SRL | 52268511 | 4771 | 288.487 (2025) |
| ALE INFINITYTECH S.R.L. SRL | 51121910 | 6210 | 288.392 (2025) |
| MIA MOBILE MOTORS S.R.L. SRL | 44749328 | 4672 | 288.277 (2025) |
| PRODEC ACCOUNTING S.R.L. SRL | 50523944 | 6920 | 288.226 (2025) |
| SALON PODOLOGIE S.R.L. SRL | 46488962 | 8622 | 288.143 (2025) |
| ADV TECH S.R.L. SRL | 49215347 | 6210 | 288.132 (2025) |