Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 15.126 au depus bilanț pentru 2023 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 29,8 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 12,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| BOG IMOB SRL SRL | 18671246 | 6831 | 38.525 (2025) |
| BRAVO M-COMPANY SRL SRL | 21473729 | 4932 | 38.522 (2025) |
| EDELAR SRL SRL | 6500382 | 4711 | 38.506 (2025) |
| CONFIDENT CONSULTING SRL SRL | 24380330 | 7020 | 38.500 (2023) |
| ADE FERM SRL SRL | 34636984 | 7020 | 38.500 (2025) |
| HERRA COLOR GLASS SRL SRL | 16493088 | 7311 | 38.494 (2025) |
| NEDOPRED SYSTEMS SRL SRL | 17052454 | 8891 | 38.450 (2025) |
| STICK CREATIVES S.R.L. SRL | 39243340 | 5911 | 38.425 (2025) |
| QUEEN'S HONEY SRL SRL | 35921407 | 5611 | 38.421 (2017) |
| IZOCON SRL SRL | 14935493 | 4120 | 38.400 (2025) |
| HEART CENTER S.R.L. SRL | 43384223 | 8622 | 38.346 (2025) |
| VIS & CO LTD SRL SRL | 9589970 | 6820 | 38.343 (2025) |
| BMI CUMATRANS TAXI S.R.L. SRL | 46053437 | 4932 | 38.342 (2025) |
| NEW MAN VISION S.R.L. SRL | 45026060 | 5221 | 38.293 (2025) |
| BULDOG BARRR SRL SRL | 37948026 | 5630 | 38.285 (2025) |
| FOR SUN FARMA SRL SRL | 33793123 | 9622 | 38.280 (2025) |
| TEHNIC COMPLET INTERNET SRL SRL | 27767405 | 7112 | 38.200 (2025) |
| ALLURE ATELIER S.R.L. SRL | 42088068 | 1413 | 38.180 (2025) |
| SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL I "DANY" SC | 28310923 | 1512 | 38.171 (2025) |
| EL MAGICO S.R.L. SRL | 48702336 | 7420 | 38.141 (2025) |
| SANDU CĂTĂLIN TRANSPORT S.R.L. SRL | 41738707 | 4933 | 38.130 (2025) |
| JB AUTOAX DINAMIC SRL SRL | 30739995 | 4520 | 38.114 (2025) |
| OMIA DERMIS SRL SRL | 37068170 | 9622 | 38.075 (2025) |
| CHRIS BEST CAB S.R.L. SRL | 46454404 | 4932 | 38.073 (2025) |
| A & A PROCONSTRUCT SRL SRL | 18615327 | 4100 | 38.054 (2017) |
| ISOPRO S.R.L. SRL | 50999817 | 7112 | 38.028 (2025) |
| MURARIU IMOBILIARE S.R.L. SRL | 51699605 | 6820 | 38.022 (2025) |
| YMP IMOBILIARE SRL SRL | 36078663 | 6831 | 38.020 (2025) |
| INSTAL PROIECT SRL SRL | 14090658 | 7111 | 38.015 (2025) |
| TRANZACT SRL SRL | 12084862 | 6831 | 38.006 (2025) |
| H STUDIO DESIGN S.R.L. SRL | 50887570 | 7111 | 37.978 (2025) |
| ANTEPRIMA SRL SRL | 2640553 | 7111 | 37.946 (2025) |
| MAVERICK MANAGEMENT S.R.L. SRL | 45811673 | 7020 | 37.945 (2025) |
| TABIETURI URBANE S.R.L. SRL | 52297380 | 5611 | 37.938 (2025) |
| CATEMAR DISTRIBUȚIE S.R.L. SRL | 42780785 | 4799 | 37.927 (2025) |
| RIC TAXI EXPRES SRL SRL | 17501049 | 4933 | 37.889 (2025) |
| AIARHITECTURA S.R.L. SRL | 48522483 | 7111 | 37.859 (2025) |
| FUSION CONSULTING ENERGY SRL SRL | 38428242 | 4671 | 37.853 (2025) |
| VEL POWER INVESTMENT S.R.L. SRL | 47673275 | 8211 | 37.850 (2025) |
| MAKOLINA S.R.L. SRL | 39875834 | 9621 | 37.830 (2025) |
| ALSTECO SRL SRL | 18013801 | 7112 | 37.817 (2025) |
| MORAVASI SERV S.R.L. SRL | 41378519 | 4100 | 37.760 (2025) |
| IASI LUX SAPTE S.R.L. SRL | 42045059 | 4933 | 37.759 (2025) |
| RUS'S BARBER & NAILS S.R.L.-D. SRL | 50139090 | 9602 | 37.745 (2025) |
| CAIRA TRADE SRL SRL | 19813519 | 1520 | 37.700 (2025) |
| BILBAINA S.R.L. SRL | 42624620 | 4333 | 37.692 (2025) |
| TIC-TAC CORBU SRL SRL | 34411663 | 4690 | 37.670 (2025) |
| STARPED SRL SRL | 35836760 | 8622 | 37.655 (2025) |
| DS FLOWERS S.R.L. SRL | 48328941 | 4776 | 37.613 (2025) |
| CLAUSTEF NET SRL SRL | 29047214 | 7022 | 37.558 (2025) |