Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 15.126 au depus bilanț pentru 2023 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 29,8 mld RON, e 63,0% din cea a județului; firma medie facturează în linie cu media județului. Față de 2022, cifra de afaceri a crescut cu 12,5%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| DR.C. DERMA SRL SRL | 30407775 | 9604 | 5.505 (2025) |
| NISEIDONTAX S.R.L. SRL | 39512405 | 4933 | 5.503 (2025) |
| AFARHITECT IASI S.R.L. SRL | 28614531 | 7111 | 5.500 (2025) |
| ROALST COSRAŞ SRL SRL | 37458105 | 5530 | 5.500 (2025) |
| GEOFORA TOTAL SERVICES S.R.L. SRL | 45069885 | 4221 | 5.500 (2025) |
| PĂDURARU CONFORT S.R.L. SRL | 46106671 | 4939 | 5.482 (2025) |
| RENTOOM SRL SRL | 37368444 | 6820 | 5.474 (2024) |
| TECHSOLA S.R.L. SRL | 42098878 | 4791 | 5.474 (2025) |
| FIRE CRAFT S.R.L. SRL | 51531040 | 1330 | 5.452 (2025) |
| HIGH LIFE EVENTS S.R.L. SRL | 42196841 | 8230 | 5.450 (2023) |
| DOTS & SPOTS S.R.L. SRL | 43450661 | 1812 | 5.444 (2025) |
| MODERN BARISTA S.R.L. SRL | 52385740 | 4711 | 5.422 (2025) |
| IATAK SRL SRL | 38208174 | 3299 | 5.419 (2018) |
| COLORISTIKA SRL SRL | 37344224 | 1812 | 5.410 (2025) |
| SIMCA SRL SRL | 1995035 | 4711 | 5.400 (2025) |
| DACI MEDIKAL S.R.L. SRL | 50547552 | 4646 | 5.395 (2025) |
| ACCH AMBIENT SRL SRL | 32241902 | 4120 | 5.380 (2025) |
| IDEAL CLEANING SOLUTION S.R.L. SRL | 52352050 | 8121 | 5.353 (2025) |
| CLINICA DR. NITU S.R.L. SRL | 46089244 | 8622 | 5.350 (2025) |
| WOLFPROD MEDIA S.R.L. SRL | 46163910 | 5911 | 5.338 (2025) |
| DIVIGO HUB S.R.L. SRL | 50328536 | 6210 | 5.328 (2025) |
| HI-RES IT SRL SRL | 38371758 | 7420 | 5.287 (2021) |
| NORD KAPPA SRL SRL | 5269248 | 7112 | 5.272 (2025) |
| MAXIM SOUNDS S.R.L. SRL | 46800818 | 5920 | 5.230 (2025) |
| DACOFOR TRAINING S.R.L. SRL | 41441829 | 8559 | 5.200 (2025) |
| QUALITY HUNTER S.R.L. SRL | 45188096 | 6201 | 5.192 (2025) |
| EUS SRL SRL | 1966170 | 9510 | 5.190 (2025) |
| SMEREKA RO S.R.L. SRL | 39859472 | 4689 | 5.190 (2022) |
| INGA HOME S.R.L. SRL | 43488330 | 6202 | 5.177 (2025) |
| D.G.V.COMPANY SRL SRL | 5683966 | 5520 | 5.151 (2025) |
| JOY ENTERPRISE S.R.L. SRL | 38184849 | 6202 | 5.150 (2025) |
| CRIS DRIVE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 48541140 | 4932 | 5.125 (2025) |
| PICANTERIA HUB S.R.L. SRL | 49900951 | 7020 | 5.088 (2025) |
| SEB INVESTMENT HUB S.R.L. SRL | 49395531 | 6832 | 5.078 (2025) |
| CODIGO S.R.L. SRL | 49407083 | 6201 | 5.056 (2025) |
| BRAND SAPIENS SRL SRL | 32508407 | 7311 | 5.051 (2025) |
| BLOOMING EVOLUTION S.R.L. SRL | 45755565 | 7022 | 5.050 (2025) |
| ROXAMAR S.R.L. SRL | 49308330 | 8622 | 5.048 (2025) |
| ZEUS TRADE SRL SRL | 12498180 | 4719 | 5.042 (2025) |
| AURORA WINERY SRL SRL | 14996946 | 0121 | 5.042 (2025) |
| RAFTUL DENTISTULUI SRL SRL | 36748283 | 8623 | 5.038 (2025) |
| ELFY DELUXE CONSTRUCT S.R.L. SRL | 52034375 | 2224 | 5.012 (2025) |
| ADA NUTRIMED S.R.L. SRL | 38764897 | 8622 | 5.006 (2025) |
| EVICON EURO CONSTRUCT S.R.L. SRL | 48261965 | 4399 | 5.000 (2025) |
| SOCIAL ACTIV S.R.L. SRL | 43465450 | 6290 | 5.000 (2025) |
| SILVER ELECTRIC SRL SRL | 23062126 | 4321 | 5.000 (2025) |
| PRO MOBIL AUTO S.R.L. SRL | 52535910 | 7020 | 5.000 (2025) |
| HABIT DSG S.R.L. SRL | 43530914 | 8559 | 5.000 (2025) |
| SCHILD S.R.L. SRL | 43319799 | 6202 | 5.000 (2025) |
| TSOL ROMANIA S.R.L. SRL | 35762662 | 4791 | 5.000 (2023) |