Firme din Iași
Iași
Iași are 30.310 firme active, dintre care 16.415 au depus bilanț pentru 2024 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 33,4 mld RON, e 63,9% din cea a județului; firma medie facturează cu 6,2% peste media județului. Față de 2023, cifra de afaceri a crescut cu 11,9%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| TOTAL COMPROD S.R.L. SRL | 8743582 | 6820 | 72.515 (2025) |
| ALESIS INTERCAR SRL SRL | 36490469 | 4932 | 72.500 (2022) |
| DENTAL ART CREATOR S.R.L. SRL | 40668530 | 3250 | 72.488 (2025) |
| FOODY S.R.L. SRL | 52286658 | 5621 | 72.478 (2025) |
| PNP AUTO SRL SRL | 34946713 | 4933 | 72.475 (2025) |
| ERIANA SRL SRL | 1959741 | 6820 | 72.471 (2025) |
| AUDIT EXPERT TIMAR SRL SRL | 35655526 | 6920 | 72.400 (2025) |
| CODE SCRIBE S.R.L. SRL | 44640672 | 6201 | 72.377 (2024) |
| NIRVANA IMPEX SRL SRL | 8003754 | 6831 | 72.364 (2025) |
| OVICAMY-TAXI SRL SRL | 30638400 | 4932 | 72.328 (2025) |
| CATYAX CONSTRUCT SRL SRL | 28383909 | 2223 | 72.250 (2025) |
| SEDANGE LEO SRL SRL | 37854193 | 4932 | 72.250 (2025) |
| LENUTAXI SRL SRL | 31177356 | 4933 | 72.239 (2025) |
| BEST SERVICE COMP S.R.L. SRL | 39157591 | 4933 | 72.202 (2025) |
| MADERA VIVA S.R.L. SRL | 46909573 | 4120 | 72.174 (2025) |
| GRUP CONSULTANTA,CONTABILITATE,EXPERTIZA SRL SRL | 14402938 | 6920 | 72.170 (2025) |
| TENNIS-PERJU SRL SRL | 17104715 | 9319 | 72.145 (2025) |
| NATURE HEART CONECTIVITY S.R.L. SRL | 40989603 | 8559 | 72.138 (2025) |
| PROSECOM IMPEX SRL SRL | 6855938 | 4782 | 72.122 (2025) |
| SPATII 400 PLUS S.R.L. SRL | 44608574 | 6831 | 72.079 (2023) |
| EASTERN AUTO S.R.L. SRL | 40471040 | 4520 | 72.060 (2023) |
| MELOTHERAPY HOUSE S.R.L. SRL | 45641277 | 8552 | 72.030 (2025) |
| CARRIAGE SUPORT S.R.L. SRL | 41779081 | 5225 | 72.000 (2025) |
| VARIAMED S.R.L. SRL | 48549560 | 7739 | 72.000 (2025) |
| TNT ELECTRONIK IAȘI S.R.L. SRL | 50371188 | 4321 | 72.000 (2025) |
| APETROAEI TRANSP S.R.L. SRL | 41290513 | 4933 | 71.954 (2025) |
| DOREMI MUSIC S.R.L. SRL | 44032373 | 8552 | 71.925 (2025) |
| PAXS CONSULTANŢĂ S.R.L. SRL | 41276403 | 7020 | 71.853 (2025) |
| PILOTEST-VICOLEANU S.R.L. SRL | 45194012 | 7120 | 71.828 (2025) |
| GIBIS SOLUTION SRL SRL | 29449572 | 4932 | 71.822 (2025) |
| NEXATRIX S.R.L. SRL | 51412006 | 7420 | 71.808 (2025) |
| M&D MOBILIER UNIC S.R.L. SRL | 45656987 | 3109 | 71.767 (2025) |
| SUPERSASHA SRL SRL | 23226997 | 4771 | 71.700 (2025) |
| AMG IMOBILIARE IAŞI S.R.L. SRL | 41673039 | 6831 | 71.700 (2025) |
| MALU TRANS S.R.L. SRL | 50108263 | 4932 | 71.695 (2025) |
| LORYGIL FAM SRL SRL | 26766479 | 4725 | 71.681 (2025) |
| BONOM SRL SRL | 3205655 | 4711 | 71.650 (2023) |
| FLY LIVIU-RADU S.R.L. SRL | 45933093 | 4932 | 71.580 (2025) |
| VORALIN SOLUTION ESTATE S.R.L. SRL | 45133686 | 6831 | 71.568 (2024) |
| ATEK TRUST SRL SRL | 34588518 | 4331 | 71.557 (2025) |
| IUSTIN HR CONSULTING S.R.L. SRL | 41335496 | 4740 | 71.534 (2025) |
| DIGITAL WEB VISION S.R.L. SRL | 52450288 | 6310 | 71.526 (2025) |
| ELA SRL SRL | 1966013 | 4772 | 71.516 (2025) |
| DETECTIVI PARTICULARI-INVESTIGAŢII PRIVATE SRL SRL | 32092924 | 8001 | 71.500 (2025) |
| MIHCIVILE S.R.L. SRL | 49190358 | 7112 | 71.500 (2025) |
| COSTI ELECTRO CONSULTING S.R.L. SRL | 52598137 | 4618 | 71.489 (2025) |
| AUTO EXPRESS DRIVE-RS S.R.L. SRL | 51248273 | 8553 | 71.407 (2025) |
| MABO INVEST SRL SRL | 22514053 | 4619 | 71.401 (2025) |
| VICO-TRO BUILDING S.R.L. SRL | 50370204 | 4333 | 71.335 (2025) |
| BALI TRANS TAX S.R.L. SRL | 51106139 | 4933 | 71.324 (2025) |