Firme din Iași
Iași
Iași are 30.311 firme active, dintre care 17.539 au depus bilanț pentru 2025 — 55,9% din firmele județului Iași. Locul 1 din 98 de localități din județ după numărul de firme. Densitatea e de 111,6 firme la 1.000 de locuitori, peste media județului de 71,2. Cifra de afaceri cumulată, 36,4 mld RON, e 63,8% din cea a județului; firma medie facturează cu 7,2% peste media județului. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 9,1%.
Cele mai multe firme sunt în transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer (CAEN 4933, 8,7%), activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210, 5,1%) și activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112, 3,1%).
Profil municipiu
| Firma | CUI | CAEN | Cifra de afaceri |
|---|---|---|---|
| NEW START BUSINESS S.R.L. SRL | 39877339 | 9531 | 276.358 (2025) |
| BRAND OPTIK SRL SRL | 34150525 | 4778 | 276.177 (2025) |
| COMPANIA DE CURATENIE TESATURA S.R.L. SRL | 49797350 | 8121 | 276.084 (2025) |
| MEDIFRANCE SRL SRL | 30354549 | 8622 | 276.072 (2025) |
| IMAGISERV SRL SRL | 35742630 | 8622 | 275.992 (2025) |
| AUTHENTIC DIGITAL MARKETING S.R.L. SRL | 42864100 | 6311 | 275.966 (2025) |
| SELF TRUST CONSULTING SRL SRL | 28882534 | 6920 | 275.910 (2022) |
| ARIA WEB SERVICE S.R.L. SRL | 49781273 | 8240 | 275.677 (2025) |
| GO PRODUCTION & MARKETING S.R.L. SRL | 48839849 | 7311 | 275.672 (2025) |
| ELECTRO SIMION CONSTRUCT S.R.L. SRL | 40648754 | 4321 | 275.565 (2025) |
| PIZZA DA NADIA S.R.L. SRL | 50521897 | 5611 | 275.486 (2025) |
| CEMAR SERVICE SRL SRL | 10089502 | 6820 | 275.477 (2025) |
| ATIPIC ZET S.R.L. SRL | 43973695 | 9621 | 275.390 (2025) |
| KISS SRL SRL | 1971842 | 6820 | 275.346 (2025) |
| IMPRESSMED SRL SRL | 35327090 | 1423 | 275.337 (2025) |
| INNOVATION PROMO SRL SRL | 37687362 | 7312 | 275.285 (2025) |
| CUSTOM YARD LTD S.R.L. SRL | 46496752 | 4520 | 275.238 (2024) |
| ALPHA GAMMA DEV S.R.L. SRL | 40471554 | 4774 | 275.225 (2025) |
| GABY-SUNSHINE S.R.L. SRL | 36078710 | 9329 | 275.224 (2025) |
| ARSENE SERVICII S.R.L. SRL | 52409440 | 8299 | 275.199 (2025) |
| OPTIKLAR STORE SRL SRL | 32911140 | 4778 | 275.183 (2025) |
| ALPACA ACCOUNTING S.R.L. SRL | 39872463 | 6310 | 275.150 (2025) |
| MEDICALDRESS.RO S.R.L. SRL | 38842863 | 1423 | 275.146 (2025) |
| BUGFREE SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. SRL | 51598325 | 6210 | 275.101 (2025) |
| CORE SATELIT UNU S.R.L. SRL | 47267650 | 6110 | 275.077 (2025) |
| VB TRADE CONSULTING S.R.L. SRL | 50321333 | 4619 | 275.047 (2025) |
| RVA BOOST S.R.L. SRL | 46281630 | 6201 | 275.015 (2025) |
| TECX MIT SRL SRL | 5268315 | 4771 | 274.995 (2025) |
| TUDOR IMPEX SRL SRL | 4857258 | 1396 | 274.994 (2025) |
| NATYCARS-INVEST S.R.L. SRL | 46609479 | 4531 | 274.966 (2025) |
| CASA EDEN SRL SRL | 24522729 | 4642 | 274.943 (2025) |
| SHARP ACCOUNTING SRL SRL | 36163572 | 6920 | 274.900 (2025) |
| A SOFTWARE CONSULTING MOUSTACHE S.R.L. SRL | 41460693 | 6210 | 274.862 (2025) |
| TDH EXPMOB S.R.L. SRL | 37941281 | 3100 | 274.857 (2025) |
| CRISTELLI SRL SRL | 16014991 | 4712 | 274.853 (2025) |
| EASTRADE B2B S.R.L. SRL | 46400455 | 4614 | 274.825 (2025) |
| NUEVO RD SRL SRL | 29528102 | 9621 | 274.650 (2025) |
| CALTESA PREST SRL SRL | 37155144 | 8121 | 274.636 (2025) |
| ZON-PROTECT SRL SRL | 18417702 | 7499 | 274.582 (2025) |
| KIMURA CHARM S.R.L. SRL | 43341087 | 9621 | 274.557 (2025) |
| M.S. FARM KARINA S.R.L. SRL | 40155691 | 7311 | 274.505 (2025) |
| MADERA DESIGN 3D S.R.L. SRL | 41131941 | 1812 | 274.504 (2025) |
| ECECA ACCOUNTING S.R.L. SRL | 41795567 | 6920 | 274.450 (2025) |
| SMILE ARENA S.R.L. SRL | 44523150 | 9329 | 274.414 (2025) |
| WINDY GLASS IASI S.R.L. SRL | 42912568 | 9531 | 274.411 (2025) |
| SPARKEIT S.R.L. SRL | 49625010 | 6210 | 274.227 (2025) |
| POLIGLOTIS SRL SRL | 32047737 | 7430 | 274.220 (2025) |
| HDE-CLEANING SERVICE SRL SRL | 31046482 | 8121 | 274.205 (2025) |
| CONSTRUCTII FUNERARE MORFEU S.R.L. SRL | 40074538 | 4120 | 274.188 (2025) |
| TUAN G.COMPANY SRL SRL | 6856470 | 4335 | 274.081 (2025) |